Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте мъжът ми заминава за Австрия за да работи
Имаме едно дете на почти две години и в момента съм бременна с второ.
 Въпроса ми е за тези които наистина знаят казали са му че като работи там могат да му дадат безплатна квартира за децата имало някакви помощи за децата обаче на мен не ми се вярва някой да даде нещо безплатно просто така.
моля ако има семейства които са в Австрия и са запознати с това нещо и живеят в такава "безплатна" квартира да ми обяснят как стоят нещата

Последна редакция: пн, 08 фев 2021, 13:15 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
От кого се очаква квартирата - работодател или друго?
Иначе квартирата е въпрос на условия при наемането и политика на работодателя. Ако служителят е ценен, искат да го привлекат и пр., е възможно жа предложат да поемат разходите за жилище или част от тях.

# 2
  • Мнения: 12 749
Не вярвайте на казано-речено. Трябва да го има черно на бяло, в официален договор с фирмата, която го наема, че например се поема квартирата, срокове, сума, която се поема и т.н.

# 3
  • Мнения: 3
До колкото разбрах самата държава дава безплатно жилище само ток,вода плащаш
Не работодателите

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 599
Държавата така ако даваше, май тука всички щяхме там да отидем...

# 5
  • Мнения: 447
Трябва да попиташ в тази тема
https://www.bg-mamma.com/?topic=941459

# 6
  • София
  • Мнения: 7 990
Според мен или авторката нещо не е разбрала, или някой ги е метнал по върбите.
Такива екстри се дават на експати обикновено, ако са част от договора за работа, с който заминават да работят.
Допускам, че случаят не е такъв. Да разчиташ, че държавата, в която отиваш, ще отпусне безвъзмездно квартира на семейство чужденци, които не са бежанци, е наивно.

Общи условия

Активация на акаунт