Резултат при болест на Даун

  • 6 132
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Браво,страхотни новини!Може само да си пожелаем повече такива резултати...Успех момичета Simple Smile
Благодаря. Жива и здрава HeartBlushHeart

# 31
  • Мнения: 7
Здравейте дами,
Имам следният въпрос и ще съм много благодарна ако споделите какво знаете.
След като се направи амниоцентеза, следва бързият ДНК анализ на хромозоми 13,18, 21, X и Y.
Разширеният, така наречен микрочипов ДНК анализ знаете ли какво точно включва.
Благодаря Ви Simple Smile

# 32
  • Мнения: 398
Аз направих хорионбиопсия и пуснах най-разширения пакет изследвания, при които вече се установи причината за уголемена нухална гънка и последва аборт. Ако ви интересува пишете на лични и ще ви изпратя резултатите ми. Очудвам се просто как при толкова жени всички лекари се осланят на пренатест вместо да пристъпят към инвазивно изследване и намиране на проблемът...

# 33
  • Мнения: 12
Здравейте момичета! Пуснах пренатест в cellsforlife и трябваше да получа резултат на 09.07,но все още няма нищо. Искам да попитам, ако някоя от вас е пускал тест при тях, дали са получили потвърждение по телефона или на имейл, че са превели парите? Това чакане ме побърква направо. Благодаря предварително!

# 34
  • Мнения: 876
А защо не им се обадите?

# 35
  • Мнения: 1 459
Аз направих хорионбиопсия и пуснах най-разширения пакет изследвания, при които вече се установи причината за уголемена нухална гънка и последва аборт. Ако ви интересува пишете на лични и ще ви изпратя резултатите ми. Очудвам се просто как при толкова жени всички лекари се осланят на пренатест вместо да пристъпят към инвазивно изследване и намиране на проблемът...
Хорионбиопсия и амниоцентеза са инвазивни изследвания, които крият риск от аборт. Бих се подложила на тях само при положителен резултат след пренатален тест, но така заради една статистика от БХС, да се тича веднага на амнио и хорионбиопсия... Доста бях чела още когато разбрах, че съм бременна за БХС и съвсем съзнателно го пропуснах. В десета г.с направих пренатален тест и си ходех на ФМ.

# 36
  • Мнения: 876
Аз направих хорионбиопсия и пуснах най-разширения пакет изследвания, при които вече се установи причината за уголемена нухална гънка и последва аборт. Ако ви интересува пишете на лични и ще ви изпратя резултатите ми. Очудвам се просто как при толкова жени всички лекари се осланят на пренатест вместо да пристъпят към инвазивно изследване и намиране на проблемът...
Хорионбиопсия и амниоцентеза са инвазивни изследвания, които крият риск от аборт. Бих се подложила на тях само при положителен резултат след пренатален тест, но така заради една статистика от БХС, да се тича веднага на амнио и хорионбиопсия... Доста бях чела още когато разбрах, че съм бременна за БХС и съвсем съзнателно го пропуснах. В десета г.с направих пренатален тест и си ходех на ФМ.

Забравяте, че БХС не е само чиста статистика. В резултата участват кръвни показатели и замерването на НТ. Никой не праща на инвазивно изследване само на базата на статистиката.
Ако на вас ви излезе завишена НТ и отрицателен неинвазивен, ще спите ли спокойно без инвазивен?

# 37
  • Мнения: 1 459
Да, щях да спя спокойно, пренаталните са точни на 99.5%. Особено както лежах в седма г.с за задържане, щях да направя  амнио само при положителен резултат от пренаталния.
Във форума има много такива истории - БХМ показал завишен риск, после пренаталния отрицателен, родило се напълно здраво бебе и хората само се стресирали излишно. Докато лежах в МД, се запознах с няколко жени, всичките бяха с висок риск, на едната резултатът й беше 1:43 риск от Даун. Нямаше пари за пренатален и беше постъпила в болницата за амниоцентеза. Резултатът беше отрицателен. БХС доста често дава фалшиво завишен риск, аз затова го пропуснах. Ако първата фетална показва липса на носна костица, както и други отклонения, тогава мисля че трябва да се направи амнио или хорионбиопсия.
Има го и обратния случай - БХС показва нисък риск, на трите ФМ всичко е наред и накрая бебето се ражда с Даун. Ако бяха направили пренатален, щяха да видят едната допълнителна хромозома.

Последна редакция: сб, 10 юли 2021, 20:20 от Atamagaokashii

# 38
  • Мнения: 7
Аз направих хорионбиопсия и пуснах най-разширения пакет изследвания, при които вече се установи причината за уголемена нухална гънка и последва аборт. Ако ви интересува пишете на лични и ще ви изпратя резултатите ми. Очудвам се просто как при толкова жени всички лекари се осланят на пренатест вместо да пристъпят към инвазивно изследване и намиране на проблемът...

Не съм съгласна с това мнение. Неинванзивните тестове като стъпка на науката са създадени точно с тази цел  - да се избегнат ( доколкото е възможно ) инванзивните процедури, защото те крият огромен риск и стрес не само за майката!. НИПТ трябва да е стандартно изследване за всяка една бременна, още преди регистрация . Не случайно Пренатест се прави от 9 ГС. Статистиките в последните десетина години показват снижаване на възрастовата граница при диагностика на аномалии .

# 39
  • Мнения: 46
Привет! Днес излезнаха резултатите от БХС - завишено е ЧХГ, което води до риск за синдром на Даун. Чакам да се чуя с док. Има ли някой с подобни резултати и къде препоръчвате да си направя пренатест само за Даун? Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт