Това ларингит ли е?

  • 4 254
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 856
За ларингит давам Вентолин сироп.

# 16
  • Мнения: 3 663
при такива пристъпи на нощна кашлица на таня страшно много и помага свеж студен въздух
в такива нощи спим на отворен прозорец (случвало се е и посред зима)
кашлицата чувствително намалява и се спи страшно спокойно

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Преди около 2 часа се върнахме от лекар...
Снощи Валето не е правил пристъп на задушаване- само като го сложих да спи след около час отново се разкашля,но като го вдигнах само се уригна и дори не се събуди-продължи да си спинка Grinning През ноща не е кашлял.
Като го заведох на преглед-педито го преслуша отново-няма свиркане или хъркане ,няма храчки-гърдичките са му чисти,гърлото също,няма сополи...Аз настоях за още едно мнение ,дори за снимка на дробовете- отново се оказа всичко ОК-дори другия лекар изрази съмнение детето да е карало бронхит или друхо подобно заболяване наскоро- дробовете му били мн. добре...Да ама аз до преди  2 седмици му давах АБ точно защото имаше бронхит-и наистина кашляше ужасно и гърдичките му свиреха...
Така слес 2мнения на различни лекари + това на педито-на детето му няма нищо.Посъветваха ме да спра лекарствата-Аериус,Калциевия сироп и Витамин С а ако довечера отново започне да кашля да му давам 2-3 дни вечер Вентолин Сироп.Да ама той този Вентолин го пиеше доскоро и пак имаше пристапи.... ooooh! newsm78
Така се обърках вече- уж му няма нищо,не било ларингит а да пие Вентолин- newsm78 ooooh!

# 18
  • Мнения: 8 585
Аеролин (Вентолин) влошава наличен гастро-езофагеален рефлукс.
Нищо чудно след даването му да има влошаване на вечерните симптоми.
Не мисля че се ориентирахме правилно...в ставащото. За съжаление.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Сина ми снощи отново имаше задушаваща кашлица- направо ми писна вече ooooh!
Не е повръщал,симптомите са както всеки друг път-след като го сложа да си легне спи около час и се започва...Снощи дори оставих отворен прозореца като си легна,да е по влажен и свеж въздуха-не помогна ,кашлицата се повтаряше на всеки час чак до 3.00ч.- тогава заспа спокойно.Не посмях да дам Вентолина ,както ми бяха казали лекарите-наистина се съмнявам да му помогне ,като досега не е помогнал,а и както каза Birdie може да е влошил Рефлукс-а...
Проблема ми е че нямам представа на какъв лекар да го заведа да го види- искам ама незнам от какъв специалис има нужда.
Детето не е болно,не кашля през деня,само като го сложа да спи,няма сополи,не прави пристапи ако се затича,не се задъхва като играе...тогава какво му е Sad
Моля Ви посъветвайте ме на какъв доктор да го заведа Praynig

# 20
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Може ли да е алергично нещо? Да сте сменяли завивки, възглавници скоро?
Аз бях с такива оплаквания много дълго време и накрая се оказа, че съм взела и спала в продължение на цялото това време на възглавницата на мъжа ми, която е от друга материя. Беше ад - алергична суха кашлица веднага след лягане.... Вярно е, че съм дърто магаре ама се поогледайте все пак. Wink

# 21
  • Мнения: 1 428
Това кашляне само вечер много ми прилича на алергичен пристъп.Дъщеря ми прави такива всяка пролет.Минава й само от Перитол.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 679
Преди малко се върнахме от поредния преглед ooooh!
Водих го в Детска Пуамологична клиника към Александровска болница и му направиха обстоен преглед-последното заключение е чеима задна хрема и от стичащите се секрети в легнало положение се дави.Затова кашля само като спи и се задушава, а повръщането е заради рефлукса който има от раждането...
Изписаха му някакви капки за нос защото от снощи и сополи започнаха и то само през ноща-на доктор Олевинор/там ги правят в една аптека до болницата/,Аериус и промивки с физиологичен р-р.
Съмняваха се за коклюш-но това отпадна защото кашля само вечер-но аз си му направих и това изследване за всеки случай-взеха му кръв от веничката- и всичко е ОК ooooh!
Надявам се скоро да отшуми напълно-защото от 2 дни поне не прави пристъпи на задушаване, а само кашля и снощи пак  повърна...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 679
Подновявам си темата- защото май се движим в омагьосан кръг #Cussing out ooooh!
Като започнах лечението след прегледа в Александровска болница,нещата станаха #Crazy....Започнаха сополи,кашлица цял ден с отделяне на храчки...направо ужас-така се шашнах,звънях по доктори и ми обясниха че това било нормално-трябвало да се отдели събрания секрет Embarassed
Дотук добре-лечението трябваше да продължи около 5-6 дни-след като спрях медикаментите- оставих само промивките с Физиологичен р-р,нещата се нормализираха:спря нощната кашлица,пристъпите на задушаване и повръщане- детето ми спа 2-3 пъти цяла нощ Grinning
Да ама радоста ми не беше далга- от 3 дни нещата се повтарят отново- поне не се дави нощем,но кашля като си легне ooooh!
вече незнам какво да правя-направо ще се повъркам
Рамносметкака е  :
*спират сополите и кашлицата през деня
*започва да се дави като легне да спи
Е как да не си мисли човек че се върти в кръг?
Направо незнам...
Според вас пак ли е същото,как да постъпя
Ако го заведа на лекар,това и направих вчера- казват нищо му няма?
Да ама тая кашлица
Моля ви дайте ми съвет Praynig

# 24
  • Мнения: 3 164
Големият ми син(на 7г и половина) е боледувал няколко пъти от ларингит и имаше следните симптоми:
задъхваща, суха кашлица, наричана "лаеща", именно защото наподобява лаене Confused
висока Т
дишането е учестено и свирещо
гласа е паднал, дрезгав.

при вас мисля, че не е ларингит.или е на алергична основа или задна хрема newsm78

съжалявам, не ти помогнах Hug

# 25
  • Мнения: 45
При сина ми (2г.3м) симптомите бяха сходни. Първо имаше лека хрема, после започна лека кашлица.Започнахме с Проспан и Виброцил - това му помага най-много. На втората вечер повърна 2 пъти през нощта. Събужда се, закашля се 2-3 пъти и повръща. Така няколко вечери. Лекарката ни - сополките се стичат и докато лежи, спи - се задавя и повръща. Няколко пъти се задавя от повръщането и това ни изплаши доста. Вече една седмица сме така. Давам и Вомитусхил, вчера не е повръщал. Дано да отминава.... Според мен е вирус, който при нас отмина без температура. Или е по-чувствителен - защото тръгнахме на ясла. Но ни мина през ума и за коклюш - имали сме контакт с болно дете, а не сме ваксинирани.

Общи условия

Активация на акаунт