Спиране на деанксит

  • 3 452
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, искам да попитам имали хора, които са успели да спрат деанксит?
Преди няколко години след силен стрес, получих тревожност и физически оплаквания от нервната система. Имах треперене, парене на ръцете, понякога задух, изтръпване на скалпа, силна умора, мускулни потрепвания. След като ходих на няколко невролога, ми казаха че е от нервите. Отидох на психиатър, изписа ми деанксит, и физическите оплаквания по изчезнаха, пак си имах тревожност в някои ситуации, но физическите оплаквания изчезнаха, много рядко имах някакви симптоми при по силен стрес. С моя съпруг искаме бебе, и преди 12 дена рязко спрях деанксит. Пиех всеки ден по едно хапче, понякога по две хапчета, а пък друг път се е случвало да не го пия 3,4 дена. Проблема е че след като го спрях, на 3 ден получих, силна отпадналост, гадене най вече сутрин.
От време на време мускулни потрепвания, преминаване на нещо кат ток по тялото, парене на ръцете.
Мислих си че нервната ми система се е стабилизирала, а след спирането му, симптомите даже се влошиха. Сякаш нервната ми система след спирането му, силно се превъзбуди. Сега ми е притеснено, ще мога ли без деанксит, днес ми е 12 ден без него.

# 1
  • Мнения: 2 477
Трябваше да се консултираш с психиатър, направи го , все пак.

# 2
  • Мнения: 475
Пила съм го повече от година и съм го спирала от веднъж без последствия, депресии и т.н. Скоро загубих бебето си и след цялата ми мъка и трагедия даже не съм се и сетила за тоя деанксит, така че споко и смело без него.

# 3
  • Мнения: 11
Здравейте, искам да попитам имали хора, които са успели да спрат деанксит?
Преди няколко години след силен стрес, получих тревожност и физически оплаквания от нервната система. Имах треперене, парене на ръцете, понякога задух, изтръпване на скалпа, силна умора, мускулни потрепвания. След като ходих на няколко невролога, ми казаха че е от нервите. Отидох на психиатър, изписа ми деанксит, и физическите оплаквания по изчезнаха, пак си имах тревожност в някои ситуации, но физическите оплаквания изчезнаха, много рядко имах някакви симптоми при по силен стрес. С моя съпруг искаме бебе, и преди 12 дена рязко спрях деанксит. Пиех всеки ден по едно хапче, понякога по две хапчета, а пък друг път се е случвало да не го пия 3,4 дена. Проблема е че след като го спрях, на 3 ден получих, силна отпадналост, гадене най вече сутрин.
От време на време мускулни потрепвания, преминаване на нещо кат ток по тялото, парене на ръцете.
Мислих си че нервната ми система се е стабилизирала, а след спирането му, симптомите даже се влошиха. Сякаш нервната ми система след спирането му, силно се превъзбуди. Сега ми е притеснено, ще мога ли без деанксит, днес ми е 12 ден без него.
Намалява се по схема дълго време,
4 месеца се взема по 1/2 после 4 месеца по 1/4
това ако е вземано дълго време -година или повече.

# 4
  • Мнения: 50
Днес ми е 20 ден от спирането на деанксит и неможах да издържа.
Спрях го рязко, но на 3 ден, получих гадене, отпадналост, и през следващите дни и други симптоми, тревожност, сърцебиене, задух, Парене, вибрации по краката, мускулни потрепвания. А последните 4 дена съм спала по 2 часа, а снощи въобще неможах да спя. И психически се чувствах много зле, едно отчаяние, че немога без това хапче, и много депресирана. Никога не съм се чувствала по тоя начин, както след спирането му. Почнах да го пия, заради висока тревожност и вегетативно прояви. От няколко години го пия, и не очаквах че така ще ми стане след спирането му.

# 5
  • София
  • Мнения: 554
Аз съм сигурно около 10г на деанксит.
Правила съм опити за спиране може би около 4.....5 пъти-за сега без успех.Винаги съм се опитвала рязко да го спра.Преди две седмици го спрях изведнъж и след 14 ден започна лек ужас - ушите ми бяха непрекъснато заглъхнали и шум. Треперене ,безпокойство и т.н.Започнах да вдигам и кръвно. Започнах го пак -десет дни го приемах редовно и сега ще се пробвам да го спра по схемата описана по-горе. Трети ден съм на половин хапче.

# 6
  • Мнения: 1 278
Майка ми пиеше Деанксит от 10г. след като тстко почина. Но от година започнаха да и треперят ръцете. Отидохме на невролог и поставиха диагноза Паркинсон, доказан с изследването Дат скан. Доц. Олга Григорова каза, че именно продължителната употреба на Деанксит води до Паркинсон, едно от страничните му действия.
Аз и направих схема на спиране и за 4 месеца го спря. Но тя е на 79 години и сега постоянно ми се оплаква, че нещо я боли, а по- рано не беше така.
Та, спирайте го това хапче, че колкото помага, толкова и вреди!

# 7
  • Мнения: 409
И на мен ми бяха изписали деанксит. Пих го около месец, но честно казано от него се чувствах по-зле, бях по-тревожна и по-притеснена.
Успях да го спра изведнъж. Отначало беше съпроводено със силно притеснение и тревожност, но с времето всичко се нормализира. За съжаление вдигнах килограмите Sad

# 8
  • Мнения: 2 480
Майка ми пиеше Деанксит от 10г. след като тстко почина. Но от година започнаха да и треперят ръцете. Отидохме на невролог и поставиха диагноза Паркинсон, доказан с изследването Дат скан. Доц. Олга Григорова каза, че именно продължителната употреба на Деанксит води до Паркинсон, едно от страничните му действия.
Аз и направих схема на спиране и за 4 месеца го спря. Но тя е на 79 години и сега постоянно ми се оплаква, че нещо я боли, а по- рано не беше така.
Та, спирайте го това хапче, че колкото помага, толкова и вреди!

Ох, тази алчна некадърница Олга Григорова! Как я намерихте? Преди 15г. си загубих известно време и пари с нея. С нищо не ми помогна нито за главоболието, нито за безсънието. И е безотговорна!
След нещастни опити с други като нея преди 5-6г. мои познати ми похвалиха д-р Весела Хинкова и се оказаха прави. Изключителен човек и специалист! Победи главоболието ми с лекота, а никой преди нея не можа!

Личната ми изписа за няколко месеца деанксит преди повече от 10г. Нямах нито полза, нито вреда от него. Спрях го рязко. Но години по-късно некадърна невроложка ми направи комбинация между него и тилкотил и се почувствах ужасно! И двете ги спрях рязко и това не ми създаде проблеми.

Последна редакция: пт, 22 дек 2023, 22:13 от vl

# 9
  • Мнения: 1 278
Да, от позиция на времето вече споделям мнението ви за доц. Олга Григорова, но тогава ЛЛ на майка ми там ни изпрати. Добре, че майка не започна веднага лекарствата за паркинсон, а трябваше време докато спре Деанксита, после се разболя от Ковид и така мина година. Тази есен я заведох в Свети Наум с идеята да мине отново на комисия и да започва лекарствата. Неврологът, който преглежда преди комисията каза, че това не е типичен паркинсон, а е старческа сенилност с тремор, които се наблюдават при хора на нейната възраст. Евентуално Деанксита може да е засилил тремора, но сам по себе си не можел да доведе до паркинсон. Това бяха думите му. Да се движи колкото може повече и да не пие лекарства за паркинсон.
Та, не знам на кой да вярвам.
 Истината е, че тя се чувстваше много добре с Деанксита, а сега все е притеснена, тревожна, понякога(2,3 пъти в месеца) взема половин Ксанакс. Чудя се трябваше или не трябваше да спира този Деанксит....
Треморът е съвсем лек.

# 10
  • Мнения: 2 480
Да, от позиция на времето вече споделям мнението ви за доц. Олга Григорова, но тогава ЛЛ на майка ми там ни изпрати. Добре, че майка не започна веднага лекарствата за паркинсон, а трябваше време докато спре Деанксита, после се разболя от Ковид и така мина година. Тази есен я заведох в Свети Наум с идеята да мине отново на комисия и да започва лекарствата. Неврологът, който преглежда преди комисията каза, че това не е типичен паркинсон, а е старческа сенилност с тремор, които се наблюдават при хора на нейната възраст. Евентуално Деанксита може да е засилил тремора, но сам по себе си не можел да доведе до паркинсон. Това бяха думите му. Да се движи колкото може повече и да не пие лекарства за паркинсон.
Та, не знам на кой да вярвам.
 Истината е, че тя се чувстваше много добре с Деанксита, а сега все е притеснена, тревожна, понякога(2,3 пъти в месеца) взема половин Ксанакс. Чудя се трябваше или не трябваше да спира този Деанксит....
Треморът е съвсем лек.

На Олга Григорова не трябва да се вярва за нищо. Изпитана марка! На моята фаворитка можете да имате пълно доверие. Сигурно и на други освен нея, но е желателно доволни ваши приятели, роднини или познати най-напред да са ги препоръчали. И пак не се знае......Мой близък се измъчи миналата година с неговия фаворит Марков и въпреки това не го отрече! Цял месец беше на кортикостероидни инжекции и се оказаха безполезни! Едва след балнеолечението на Павел баня се оправи. Аз му подсказвах, че не трябва да се злоупотребява с кортикостероидите и щом първите няколко не помагат, няма какво да очакваме. Но явно, че той не ми вярваше. А ние имаме богат семеен опит с тях!
Друг мой познат беше със силен тремор и веднъж ми сподели, че години наред е бил нарочен, че е с Паркинсон. Накрая намерил кадърен невролог, който бил на противоположното мнение. Тогава на мен ми стана ясно, че невинаги такъв силен тремор означава Паркинсон.

Забравих да спомена, че преди 12г. "Св.Наум" много се изложиха с мен! Водех се на болнично лечение при тях и всеки ден се появявах сутринта, а те почти не ми обръщаха внимание! Пепи Дамянов ме натъпка с бифлокс и габаневрал и така замести аулина и уж оправи главоболието ми! Но през следващите дни и седмици се почувствах ужасно зле въпреки изчезналото главоболие! Той се показа като извънредно безотоворен. Каза ми да спра габаневрала, а с бифлокса да продължа. Да, ама не! Аптекарките приятелки ме посъветваха да спра и бифлокса и да изчакам 3седмици, за да се изчисти от него организма ми. Едва тогава вече можех да карам кола. А Пепи ме убеждаваше, че с неговата комбинация нямало да възникнат проблеми с шофирането! Аз се блъсках в какво ли не и усещах, че ако подкарам колата ще стане същото. Имах и обща отпадналост, затруднено мислене......Според аптекарките са ме взели за опитно зайче!

Не мога да коментирам как е трябвало да постъпи майка ви с деанксита, защото не съм специалист и дори с него нямам достатъчно личен и семеен опит. Но предполагам, че Весела Хинкова ще бъде съвсем наясно като и обясните ситуацията.

Последна редакция: сб, 23 дек 2023, 01:25 от vl

# 11
  • Мнения: 68
Лекарството е старо и в редица големи държави неприложимо и забранено, включително и в страната от която произлиза. Относно спирането, няма точен отговор, тъй като при всеки се проявява по различен начин. Принципно се води лек антидепресант, тоест не е от тези дето водят до пристрастяване, но моя опит доказва друго. Спира се по схема и с много търпение, може да опитате с заместители на билкова основа, на мен лично ми помогна Демир Бозан (оригиналния от 50лв.) и Дормиплат. И двете са билки и няма с какво да ви навредят. Има хора които го спират и забравят, че са го пили. Има хора, които цял живот не могат да се отърсят от него. Но, ще кажа, че е факт, че симптомите му на отнемане могат да доведат до Паркинсоноподобни симптомите (тремор, скованост и т.н.) и не само. До колкото знам един от съставите му се дава за хора болни от Шизофрения.

# 12
  • Мнения: 1 278
Какви ли не добавки и билки съм и купила, ама тя иска веднага да и подействат и бързо се отказва. Иначе треморът и е слаб, в покой липсва, храни се, пише перфектно, но казва че и е замаяно, имала световъртежи, не можела да ходи. Ми на 80год. няма как да няма болежки все пак, пък и шиповете във врата също причуняват замаяност и световъртежи. Иначе  по цял ден не се спира из двора, което е много добре за нея. Но наистина отслабна откакто спря Деанксита.

Последно Невростаб и купувах, с калифорнийски мак, уж беше добре с него, но като гледам и него  е зарязала. За сън и купих Мелатонин за под езика, ама и него толкова май използва.
Ще и купя и тези добавки- Деми Бозан и Домиплат. Ако може линкове, кои точно сте използвали.

# 13
  • Мнения: 68
Какви ли не добавки и билки съм и купила, ама тя иска веднага да и подействат и бързо се отказва. Иначе треморът и е слаб, в покой липсва, храни се, пише перфектно, но казва че и е замаяно, имала световъртежи, не можела да ходи. Ми на 80год. няма как да няма болежки все пак, пък и шиповете във врата също причуняват замаяност и световъртежи. Иначе  по цял ден не се спира из двора, което е много добре за нея. Но наистина отслабна откакто спря Деанксита.

Последно Невростаб и купувах, с калифорнийски мак, уж беше добре с него, но като гледам и него  е зарязала. За сън и купих Мелатонин за под езика, ама и него толкова май използва.
Ще и купя и тези добавки- Деми Бозан и Домиплат. Ако може линкове, кои точно сте използвали.

Няма какво да сте изненадана, аз съм на 35 години и имам същите болежки от това хапче. Спрях го рязко и няма да ви разказвам през какво минах. Но да точно същия тремор имам, в покой няма треперене, когато правя нещо с ръката си също нямам треперене. Но когато си протегна ръката напред или я поставя в някаква ситуация като например да държите игла и конец си трепери и пречи. Отслабването ще е временно и аз загубих 4 килограма, но след 2 месеца много рязко си ги върнах. Демир Бозан не виждам какъв е проблема да си го пие, то е чай, пие се за 2 мин и забележим ефект има след около половина месец, след още половин сте още по-добре и така до 3тия месец. Аз вече над месец го пия и не знам дали от него или не, но започнах значително по-добре да се чувствам. И без това хората на ней-ната възраст пият всякакви работи, зима е, чайчето е приятно. Дормипланта си се 2 хапчета по 2 пъти на ден, но аз го пия само вечер и ми действа приспивно, но пак казвам след период натрупване.

# 14
  • Мнения: 2 480
Какви ли не добавки и билки съм и купила, ама тя иска веднага да и подействат и бързо се отказва. Иначе треморът и е слаб, в покой липсва, храни се, пише перфектно, но казва че и е замаяно, имала световъртежи, не можела да ходи. Ми на 80год. няма как да няма болежки все пак, пък и шиповете във врата също причуняват замаяност и световъртежи. Иначе  по цял ден не се спира из двора, което е много добре за нея. Но наистина отслабна откакто спря Деанксита.

Последно Невростаб и купувах, с калифорнийски мак, уж беше добре с него, но като гледам и него  е зарязала. За сън и купих Мелатонин за под езика, ама и него толкова май използва.
Ще и купя и тези добавки- Деми Бозан и Домиплат. Ако може линкове, кои точно сте използвали.

А ноотропил и арлеверт не са ли и изписали? Моята майка ги вземаше. На тези години с билки едва ли ще постигнете нещо. Необходими са сериозни и подходящи лекарства за нея.

Общи условия

Активация на акаунт