С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 865
  • 743
  •   1
Отговори
# 420
  • Белгия
  • Мнения: 511
И Виктор също ляга в 19ч. Става към 6. Ако "изтървем" 19ч, то няма приспиване пнщоне до 21ч - 22ч и то с големи мъки и мрънкане. Така че нека да си ляга в 19. И аз като теб тогава си имам време за себе си, за някой филм, за някоя книга..

Heart Благодаря, Фибид, за линка, ще купувам такова и ще видим как ще е.

А някой има ли обсебен от коли? Или на каква вълна са вашите мъници?

По мои лични причини не исках прекалено много превозни средства в къщи, но какво да правя - в момента това е мания номер 1. Постоянно викаме и повтаряме и играем с "ауто" (кола), багери, камиони, трактори.. До нас има строителство и, ако не дай си боже минем до него, се стои поне половин час и се зяпа и играе.

Не знам дали ще става по-зле Joy


А когато минава камиона за боклук - два пъти в седмицата е еуфория и половина. То не е скачане, махане, пляскане с ръце. Работниците вече ни знаят и ни махат и те, бипкат с колата.

# 421
  • Мнения: 203
😆моят е същият с колите . У нас само превозни средства,когато четем книжки пак се отваря на тях. Като го питаш какво иска да му купим винаги отговора е бума(кола)
И Виктор също ляга в 19ч. Става към 6. Ако "изтървем" 19ч, то няма приспиване пнщоне до 21ч - 22ч и то с големи мъки и мрънкане. Така че нека да си ляга в 19. И аз като теб тогава си имам време за себе си, за някой филм, за някоя книга..

Heart Благодаря, Фибид, за линка, ще купувам такова и ще видим как ще е.

А някой има ли обсебен от коли? Или на каква вълна са вашите мъници?

По мои лични причини не исках прекалено много превозни средства в къщи, но какво да правя - в момента това е мания номер 1. Постоянно викаме и повтаряме и играем с "ауто" (кола), багери, камиони, трактори.. До нас има строителство и, ако не дай си боже минем до него, се стои поне половин час и се зяпа и играе.

Не знам дали ще става по-зле Joy


А когато минава камиона за боклук - два пъти в седмицата е еуфория и половина. То не е скачане, махане, пляскане с ръце. Работниците вече ни знаят и ни махат и те, бипкат с колата.

# 422
  • Мнения: 3 983
От 5-7 сме на площадката или на плажа до 7.30 сме се прибрали къпем се ядем но въпреки че е играл доста енергията е неизчерпаема дори и в 20.30 да го взема да заспива не става ..ние също сме фенове на колите особено от тези на големите обикаляме паркинги и проверяваме всяка кола дали е заключена емблемата и задната чистачка търпение да имаш ...също много се радва на тези камиони които въртят бетона ..

# 423
  • Мнения: 799
И малката почна да се радва на колички. За сега като че ли има най-много книжки, плюшени играчки (голяма част от тях са били мои 🤣) и разни неща за готвене.

При нас сега е периодът на постоянноти тръшкане и рев най-вече. Старая се да съм търпелива, но... всичко си има граници.. Мисля да взема някоя книга по въпроса, да ми препоръчате нещо?

# 424
  • Мнения: 3 983
Аз чета в момента харви карп най щастливото дете ,чака ме и как да говорим така че малкото дете да слуша но трудно става четенето времето за мен е силно ограничено

# 425
  • Мнения: 215
Привет, при нас количките са тема номер едно. Знае всичко от мотор до бетонобъркачка 😂 Постоянно бръмчи по пода и ме дърпа и аз да ги карам с него. Когато не е зает с някой трактор или багер е ред на маркуча на двора. Иска да полива като големите или да играе с вода и настава голяма драма вечер като го прибирам 😁
Иначе заспиваше към 20:00, но от една седмица май зъбите го мъчат или през някакъв период преминава и заспиването е кошмар. С 300 зора в 22:00 заспива, а си го слагам като по режим в 20:00.
Заела съм се с махането на памперса, но бавно става. Ака си в гърнето от както беше на 6м и като проговори започна да си казва, че му се ака, но с пишкането е тегава работата. Казва като започне да пишка в гащите и аз само бързам с гърнето напред назад и моя после 😵💫
Смятам директно на градинка или предучилищна. Днешните лелички нещо не ми се нравят, пък и не смятам да имам повече деца та още една година да съм с него ми се струва добър избор.
Имам въпрос, вашите деца срам ли ги е при среща с непознати? Моят винаги като го закачи някой мъж и започва да се крие, а като по-малък беше много социален.

# 426
  • Мнения: 799
Аз чета в момента харви карп най щастливото дете ,чака ме и как да говорим така че малкото дете да слуша но трудно става четенето времето за мен е силно ограничено
И аз я имам, подариха ми я и направо бях забравила. Ще я пробвам да видя дали ще ми хареса Simple Smile

# 427
  • Мнения: 3 983
Моя е много избирателен към възрастни и деца не му ли харесва някого изобщо не му обръща внимание,не обича прекалено шумни деца и бяга от тях ...

# 428
  • Белгия
  • Мнения: 511
То това е нормално, все пак сега започват да осъзнават, че мама е мама, а тоя чичко с кучето, кой го знае какъв е - да не взимаме риска Joy

Днеска Виктор ме събуди в 4 и половина с викове - "Пиш! Пиш!" - оказа се, че искал да пишка. Памперса беше сух. Но пък после не пожела да си ляга. Дали това не е знак, че и нощния памперс вече мога да махна..

Аз момичета, иначе съм в малко сдухано състояние. Може би сте чули по новините за адските дъждове и наводнения, които нападнаха Белгия, Холания и Германия.. Ми не ни се размина този път. Нашата каравана беше оставена на сезонно място в къмпинг, в Белгийските Ардени... Наводни се, 2 метра вода, и я отнесе караванката ни.

Както и много други. Ние поне имамхме късмета да си я намерим - заклещена в един съседски къмпинг, около километър и половина от мястото ни. Днес си я изтеглихме към вкъщи и ще гледаме дали има по-сериозни щети. Ще я чистим и кърпим.

Като цяло цари разруха, моята трагедия е доста малка, в цялостен мащаб, но за мен си е зле.
На първата снимка, върху синия килим беше поставена палатката, която беше закачена за караваната...

# 429
  • Мнения: 1 136
Моят син е без памперс от около месец. Нощния не искам още да махам, защото имам да наваксвам доста със съня 🤣 навън пишка в тоалетна, където има, а където няма - в храстите. Започна да си казва вече.

Диди, съжалявам за вашата каравана. Дано не са големи щетите.

На нас кученцето ни почина вчера и място не можем да си намерим от мъка. Все едно някой е откъснал част от мен...

# 430
  • Мнения: 3 983
Много съжалявам BMR,и ние имаме домашен любимец (котка) и я чувствам все едно ми е първото дете ...
Втора седмица се прибирам към 19.30 и не съм гледала новини ...в момента се опитваме да го учим да спи на отделно легло в негова стая ..обедния сън става там нощния все още е с мен на спалнята..дойде ли време за обедния сън се спуква да реве че не иска на това легло в стаята бута ме дърпа ме да излизам от стаята Незнам какво да направя вече....

# 431
  • Мнения: 1 521
BMR съжалявам Sad и моят Голдън стана на 13 и просто едва вече ходи милият, трудно диша...... нямам да ае задържи още дълго. Sad

Диди - уау какво говориш ти?!? Направо съм поресена, мислех че преувеличават по новините. То направо си е страшно положението.
А може и да е знак за нов кемпер Wink

Дарио също реве и се тръшка за какво ли не.
Кучешките зъби растат - 4 наведнъж.
С памперса имаме някакъв напредък след като две седмици пикае и ака където свари, сега от два дни има някакво просветление.
Срамежлив е при непознати, той като цяло не е мн социален.
За съня не мога да се оплача. Следибяд спи 2-3 часа, вечер заспива в 22, сутрин тава между 7-9.

При нас е едно и също. Ние ще ходим на море чак септември защото в адската жега няма как да тичам по него под слънцето.
Много е активен. Не се спира.
И аз имам писоар жаба и само си играе с него и го разнася.
Навън ако го залъжа успява да препикае някоя трева иначе стиска или се напикава.
Взех едно колело и не спира да се вози с него.


# 432
  • Мнения: 3 983
Америкас я кажи как постигна напредъка с гърнето че и ние като сложа гащички пикае и ака където свари обяснявам и показвам за гърнето и не може да ме разбере ...

# 433
  • Мнения: 1 521
Лаик... нямам идея, просто не съм го напъвала въобще, приех че явно е рано и ще пикае където иска и го оставих, с идеята поне в жегата да не е с памперс. Той ака под масата, пикае на играчките..... въобще беше ужас, аз всеки път като видя го пирам: хайде на гърнвто, искаш ли там и т.н, той понякога сядаше без да пуска нищо, понякога казваше Не. После започнах да го карам да ходи в банята или на терасата ако има пиш, имаше накакъв ефект.
Сега може би като го хвана да ака в гърнето или да пикае, го карам като на игра сам да го носи до тоалетната, да го излее и да кажем чао на Пиш или Ака и да пусне водата и може и заради това да започна да ходи, защото му се струва смешно как Аката плува във водата и си отива.
От два дни го нося почти без гащи/памперс и той сам отива сяда и пуска пиш и после иска да носи гърнето. Гледах една майка обясняваше че не правят разлика между гащи и памперс и е най добре без, за да види за какво става въпрос. За няколко дни разбира се.
Според мен ако изтърпиш първите дни/седмици яко пикаене навсякъде, в един момент схващат.

# 434
  • Белгия
  • Мнения: 511
Здравейте, момичета.

Първо да кажа, че караваната я закърпихме и този уикенд я върнахме на мястото и.

(и половината уикенд валя Cry)



Ениуей.

Покрай мъките с караваната някак си нищо интересно не е ставало.
Ходихме на артистично четене на детска книга, ама мисля, че Виктор е още малък за такива мероприятия.

Изобщо много ми е трудно да намеря някакви занимания, ежеседмични, за деца под 3 години. Такива просто практически няма тук. Не говоря за разходки и зоологически градини, а някакъв спорт. Има само плуване, но покрай короната го лимитираха доста, и сега има доста дълъг списък с чакащи.

Опитвам се аз да измисля нещо, танцуваме, правиме сутришна гимнастика, йога, ритаме топка, но не съм специалист все пак..

Майките като мен, какво ги правите, някакви видеа онлайн има ли?

Общи условия

Активация на акаунт