С ОКТОМВРИЙЧЕ за ръка преоткриваме света! Тема 10

  • 19 818
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 549
Нашият вече сваля сам гащите и пикае по храсти, дървета.... Вкъщи се повдига на пръсти и си пишка в тоалетната чиния.
В яслата преди имаше инциденти, но вече май е ОК.
Иначе нашият е около 95см и 13.5кг. Яде всичко, много плодове, зеленчуци, месо, абе не се оплаквам.

# 661
  • Мнения: 3 978
Обаче тук тенденцията явно ще е такава в яслата ще спазва поведение пред госпожите но вкъщи отказва да седне на гърнето и с тоя характер не виждам нито как да го склоня нито как да го залъжа а всичко казва не ,днес след обедния сън се опитах да го сложа на гърне не та не и се изпика на дивана...

# 662
  • Мнения: 1 521
Някои наистина са доста инати човечета.
Всичките са в тая фаза сега с Не, Не искам, няма. Яко рев и тръшкане.
Може да пробваш със седалка на голямата тоалетна да му кажеш че е като вас. Има малки писоари лепят се на стената, ако трабва купи и музикално гърне. Все едно нещо трябва да му стане интересно.

# 663
  • Белгия
  • Мнения: 511
И аз съм за показване на някоя книжка с гърне или филмче или дори някое приятелче - като жив пример . Моят доста копира неща и е във възторг когато някой копира някакво поведение от него.

Имаме пеиятели с 4-годишно момче. Виктор го видя веднъж на голямата тоалетна и от тогава и той седи на нея - с желание Joy

# 664
  • Мнения: 3 978
Той ходи на ясла от октомври там всички дружно сядат на гърнетата но в нас не иска имаме книжка с бутонче което издава звука на тоалетната ..бяхме с едно дете на неговата възраст на гости за няколко дни и по него все го карахме да сяда на гърнето изпадаше в истерия и бягаше далече изобщо не го впечатли че другото дете доброволно ака и пишка там ,с баща си редовно влиза в тоалетната и пак нищо ..той е много музикален и май ще взимам музикално гърне ..защото това напикаване на ляво и надясно без да прави връзка че трябва да пишка на определено място не мисля че ще даде резултат..

# 665
  • Белгия
  • Мнения: 511
Охх, разбирам те. Понякога много трудно стават някои неща. Но и както вече казаха - няма да е в памперс завинаги..

Съжалявам, че нямам по-оригинални идеи Confused

# 666
  • Мнения: 353
Здравейте! Моята октомврийска девойка е кака от скоро и докато към бебето се държи супер и помага много, то като цяло много ѝ се промени поведението и започна да си изисква направо внимание, да крещи без причина и да се тръшка. То и периода на прекрасните две годишни си е такъв. По време на бременността не съм я носила на разстояние, но се е налагало да я вдигам, до тоалетна например. Но тя не е и много тежка. Не е имало проблем. Лека бременност на тези,които очакват нови попълнения.

# 667
  • Мнения: 231
Мами, случааайно някоя от вас да има книгата “Тайният език на малките деца” на Трейси Хог и да иска да се раздели с нея? Frowning1
Издирвам я вече няколко месеца и не мога да я намеря…

# 668
  • Мнения: 244
Момичета как сте? Малката хвана някакъв вирус и 2 седмици се мъчим, сега вече е със зверска кашлица.
Тръшка се, инати се. Общо взето ни побърква. На мен постоянно ми се гади и/или спи и почти не се занимаваме двете, което на нея много и тежи. Дори това, че и обясняваме какво се случва и защо тя все при мене и ми се гуши.
Идеи как да подходя и да не усеща толкова този период като отдръпване от моя страна?!?

# 669
  • Мнения: 1 136
Не мога да помогна с кой знае какви идеи, но от тук насетне вече винаги ще е така… с две малки деца има постоянна битка за внимание, а аз постоянно чувствам вина, че едното е пренебрегнато. 🤷🏼♀🤯 В началото и моят син беше така, после свикна и вече не е проблем.

Опитай се да измисляш някакви тихи занимания в леглото, щом трябва да си почиваш повече. Четене на книжки например. Аз в този педиод започнах да му пускам и детски филмчета, защото просто имаше дни, когато ми беше много, много лошо. Иначе в повечето случаи се напъвах да тичам по него и просто ходих да повръщам между игрите. Той идваше с мен в тоалетната и казваше “мама има уе” - че повръщам😀 или “мама пую” - че плюя и после ходеше и той да плюе 😀😀😀🤷🏼♀ Ходи го научи, че е лошо да се плюе като вижда майка си така. Веднъж отиде да целува тоалетната чиния… забавно беше, но той беше и по-малък. Сега са по-големи вече и разбират повече. Купи й книжки за бебето. Имаме една “Нашето бебе” с капачета. Много му беше интересна. Също на Франклин имаме. Като цяло на тази тематика има доста книжки. Когато коремът стане вече голям и започне да се мести от ритничета е вече по-осезаемо за тях. В началото просто съществува някакво хипотетично бебе някъде там

# 670
  • Мнения: 244
Благодаря ти за мнението, успокои ме до някъде. Нашето бебе я имаме, защото няколко дни преди да разбера ни се роди кръщелница и я взех да я подготвя за срещата с кръщелницата и тн. Показваме и снимките от ехографа, но наистина все още за ние си е едно въображаемо бебе. Иначе се гъделичкаме, четем (когато мога и не ми се гади), гледа детски (когато ми се гади). Но е свикнала да се гушим за лека нощ и сега го няма. Свикнала е да се гоним, боричкаме, да ми се пързаля по краката до корема и това просто много и липсва. Аз от 1 месец вече не ми е ок. Не смеем да планираме и море, че не зная как ще ми понесе пътя...

# 671
  • Белгия
  • Мнения: 511
Мами, здравейте.

Искам да помоля препоръки за хубави детски книги - със стихове.

Аз такива ужасяващи неща чета в детските книги, които майка ми ми праща, че чак лошо ми става. На пръв поглед книжките са с интересни картинки и лесни стихове, но като се зачетем по-обстойно и направо ми иде да ги изгоря. А и да не почвам за правописните грешки......... На издателство пан са тези издевателства над децата (а и над родителите също).

Имам книжки с хубава проза на български , но търся специално със стихчета.

# 672
  • Мнения: 244
Здрасти,
Аз вземам последно Във вълшебната гора на ФЮТ. Малкота много ги харесва, а ги е научила и на изуст вече. Иначе на ПАН имам стихотворения за ннай-малките, и още няколко книжки от тази поредица и нямам забележки.

Мами, здравейте.

Искам да помоля препоръки за хубави детски книги - със стихове.

Аз такива ужасяващи неща чета в детските книги, които майка ми ми праща, че чак лошо ми става. На пръв поглед книжките са с интересни картинки и лесни стихове, но като се зачетем по-обстойно и направо ми иде да ги изгоря. А и да не почвам за правописните грешки......... На издателство пан са тези издевателства над децата (а и над родителите също).

Имам книжки с хубава проза на български , но търся специално със стихчета.

# 673
  • Мнения: 1 136
Любима поредица са му “При баба и дядо на село” на издателство Софтпрес. Също така на Леда Милева и Любомир Николов “Приказки любими в рими” - тези ги пускат и мини книжки в Лидл на промо понякога, а ние имаме голяма книга, компилация от приказки - работната мецана и маша и мечока ги знам букввлно наизуст. Също много любима поредица в рими е на издателство Златното пате “Мога да чета сам”.

Ние вече сме на вълна дисни книжки - една поредица на Егмонт с много хубави илюстрации. Сега любима книга е Колите. Постоянно иска да четем за Маккуин Светкавицата 😀 Но тази поредица не са в рими

# 674
  • Мнения: 3 978
Купих "Работната мецана" ,"Мечо","Ежко" от лидъл на софтпрес,илюстрациите са страхотни ,чета,чета но за съжаление не всичко разбира рими или не използвани са доста думи които все още не са за техния речник (сложни,дълги)затова се учудвам че дори ги знаят наизуст ...

Общи условия

Активация на акаунт