Избор на сушилня - Тема 18

  • 37 498
  • 707
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 961
А тези без термопома? Ако редовно се изважда и мие кондензатора има ли нужда ?

# 16
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Имат нужда, но през повече време.
   Вътре се натрупва мъх който е лесно запалим,
  Друго такова условие за профилактика е слузта от омекотителя.

# 17
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
И аз смятам,че сушилнята е за профилактика,защото преди сервизна профилактика и аз имах същите проблеми с моята сушилня,но съм с Бош самопочистваща се,нали другите сушилни нямат нужда от сервиз за тази нужда...?

Моята е несамопочистваща се - Бош Simple Smile И пак стигна до сервиз. Според техника - не е необичайно, напротив. Факт е, че дрехите ни са 99% памук, сушилнята се по ползва всеки ден, вкл. за халатите за баня след всяко ползване на програма за време. Преполагам, че ако сушилнята се ползва по-рядко и памучните дрехи не са много - по-бавно ще се стигне до необходимост от профилактика.

# 18
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Така е,независимо каква е, е нужна профилактика.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 557
С този конденз по вратата и на мен ми звучи като за профилактика,но жената да каже как е на другите програми,от колко време я ползва,през колко време чисти филтъра на кондензатора?

# 20
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
На това не обърнах внимание. Явно наистина е нужна профилактика.

# 21
  • Мнения: 40 860
Не бързай, виж как е с нормално пране, пухенката е особен случай.

# 22
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Еми, наистина, може да има проблем, но може и да е от якето. Пиши като я про0ваш с обикновенно пране.

# 23
  • Мнения: 1 285
Сушилнята е на два месеца. Седмично пускам между 3-4 сушилни. След всяка сушилня чистя и двата филтъра. Вчера минах и дунапрена със прахосмукачката , ефект никъкъв. Ще пусна нормално пране и ще пиша после.
Не ме притеснява ,че якето не е напълно сухо , притеснява ме конденза по вратичката.

# 24
  • Мнения: 40 860

Не ме притеснява ,че якето не е напълно сухо , притеснява ме конденза по вратичката.

А трябва, неизсушен пух ще се вмирише.

А кондензът просто значи изпарена влага, охладила се по люка. Сам по себе си не е страшен.

# 25
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Сушилнята е на два месеца. Седмично пускам между 3-4 сушилни. След всяка сушилня чистя и двата филтъра. Вчера минах и дунапрена със прахосмукачката , ефект никъкъв. Ще пусна нормално пране и ще пиша после.
Не ме притеснява ,че якето не е напълно сухо , притеснява ме конденза по вратичката.

Дунапренът се мие на чешмата.  С прахосмукчка се смуче, като извадиш дунапрена - през решетките. Като изпереш дунапрена - може да се "оправи". Изчакай да изсъхне напълно - преди да го сложиш обратно.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Дунапрена винаги си го почиствам само с прахосмукачката и смея да твърдя,че става като чисто нов...вече година и половина.
snow22,пусни една сушилня памук или микс и кажи какъв е резултата.

# 27
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Вчера ми донесоха това чудо,
  Купих я втора ръка, за до изкусуряване и препродаване. На 6 години, суши бързо, горе долу тихо и икономична. Ама на мен и красива ми се вижда.
  Това е мъха на кондензатора
  Мисля че е добре.

  Минуси като за потребител.
  Няма осветление,
  Не се обръща вратата.

Минуси от техническа гледна точка.
  Помпата за конденз работи постоянно. Независимо дали има какво да помпи или не.
Когато обръща посоката изключна компресора.
Контейнера за мода трудно се дърпа.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
След дълго четене се спрях на следните две сушилни:

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-ELECTROLUX-EW9H478S/p/688378
https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DEG48S/p/687524

Утре ще решавам на място коя да взема, но ще бъда благодарна и за насоки от вас за предимства и недостатъци относно намачкване, мекота на дрехи и кърпи, степен на свиване на дрехите, почистване.

Видях мнения за AEG от 8-ма серия за дефектни мотори, но пък е по-високия клас от двете.

Какви топки ще ми трябват на първо време? И изобщо топките за всякакъв вид пране ли се отнасят или само за тези с пух? Ароматизаторът заедно с топките ли е или се купува отделно?

# 29
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 741
Елекролукса ми хареса повече. А топки ползвам само за якета.

Общи условия

Активация на акаунт