Избор на сушилня - Тема 18

  • 37 261
  • 707
  •   1
Отговори
# 630
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Дилемата по-скоро трябва да е между Сименс и АЕГ,и евентуално Бош.
Електролукса е нисък клас на АЕГ.

Много се замислям за Сименс дори и от Германия да е няма значение.
Знам,че дори и втора употреба да са пак са супер.
Знаете ли от къде мога да взема Сименс от България,тъй като в Технополис и другите вериги не ги откривам?!

# 631
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Siemens само по заявка чрез посредник,т.е. търговец,Gaggenau(най-високият клас на Neff,Bosch,Siemens)-също.

# 632
  • Мнения: 2 958

Много се замислям за Сименс дори и от Германия да е няма значение.
Знам,че дори и втора употреба да са пак са супер.
Знаете ли от къде мога да взема Сименс от България,тъй като в Технополис и другите вериги не ги откривам?!
Не съм съгласна . Особено ако е самопочистваща се и  преди продажбата  не е минала профилактика ..

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Siemens само по заявка чрез посредник,т.е. търговец,Gaggenau(най-високият клас на Neff,Bosch,Siemens)-също.

Видях че Технополис преди са предлагали Сименс и се чудя ако поръчам даден модел чрез тях дали биха могли да ми го доставят?!

# 634
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Хрисии,виждам,че сте от Пловдив,аз-също.Техностил са "моят" посредник.

# 635
  • София
  • Мнения: 8 552
Останалите марки, които изброявате, са собственост на Whirlpool без Горенье, и са много, много зле. От ранга на Беко, демек проблеми си купувате.
Аз пък, като потребител на бюджетните марки на Whirlpool, държа да отбележа, че за година и половина нямам никакъв проблем с техните уреди Simple Smile Ползвала съм Беко и със сигурност италианците са по-добри откъм функции и удобство (ако сравняваме уреди със сходна цена).

# 636
  • Мнения: 11 569
Останалите марки, които изброявате, са собственост на Whirlpool без Горенье, и са много, много зле. От ранга на Беко, демек проблеми си купувате.
Аз пък, като потребител на бюджетните марки на Whirlpool, държа да отбележа, че за година и половина нямам никакъв проблем с техните уреди Simple Smile Ползвала съм Беко и със сигурност италианците са по-добри откъм функции и удобство (ако сравняваме уреди със сходна цена).
Само дето отдавна не са италианци.
Като мине още година и половина, ще се радвам да чуя мнението ти пак.
Нали за сушилня говориш?

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 12:22 от petiaivanov

# 637
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Тези които идват тук рядко са Италиански. Повечето са турски. Гледам идват от Германия Словашки

# 638
  • Мнения: 543
Нашите предишни пералня и сушилня Уърпул които взеха да дават фира и ги махнахме  бяха пералнята - италианска, сушилнята - френска. Не помогна. Оказаха с недомислена конструкция която им е така зададена и независимо къде са произведени дефектите си стоят.... Имаме и индукционен плот Уърпул, не помня той къде е произведен и все оше той си работи безпроблемно.....

# 639
  • София
  • Мнения: 8 552
Сушилня Зануси, от магазин за уреди с дефекти, така че не за българския пазар. Казах италианска марка, не италианско производство. Те немските щото само в Германия се правят Simple Smile
Не се и надявам да е вечна сушилнята, просто искам да си осмисли парите и аз ще съм доволна. Дават й 3 години гаранция, изкара ли ги без проблеми извън поддръжката - за мен моделът е супер.

# 640
  • Мнения: 11 569
Сушилня Зануси, от магазин за уреди с дефекти, така че не за българския пазар. Казах италианска марка, не италианско производство. Те немските щото само в Германия се правят Simple Smile
Не се и надявам да е вечна сушилнята, просто искам да си осмисли парите и аз ще съм доволна. Дават й 3 години гаранция, изкара ли ги без проблеми извън поддръжката - за мен моделът е супер.
Само дето бъркаш, че е от бюджетните марки на Whirlpool.
На Електролукс е. Да знаеш от кого си доволна все пак.

Последна редакция: ср, 09 юни 2021, 13:34 от petiaivanov

# 641
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 717
Каквото и да си говорим, италианците на външен мид са супер. Сега гладам Whilrlpool имат пералня с центрофуга 1600 оборота, хубави програми и още един два минуса а струва 750 лв.
Сушилните им с автоматично миене също добре се справят.

# 642
  • Мнения: 11 569
Ми те италианците са ненадминати в дизайна.
Скрит текст:
Преди сегашната ми кола карах Алфа Ромео. Ами още я обичам тази кола - страхотен комфорт и дизайн, безупречен дизелов двигател. Следващата ще е пак Алфа.

# 643
  • Мнения: 4 039
Заводи на Whirlpool
 Полша -   произвеждат хладилници, фризери, миялни машини и сушилни за марката Whirlpool и
 Bauknecht.Всички домакински уреди Bauknecht са разработени и произведени от Whirlpool от 2012 г.

Франция - до 2017 г. фабриката Whirlpool се намирa в Амиен, Франция, където се сглобяват сушилни WHIRLPOOLи Bauknecht, но производството е ограничено след откриването на нова фабрика в Полша. Опитите за поддържане на централата са неуспешни и през 2019 г. заводът е окончателно затворен.

Италия -  много фабрики. Италия произвежда следните продукти Whirlpool и Bauknecht, перални машини, абсорбатори, вградени хладилници, котлони, фурни, вградени микровълнови печки.
Словакия - пералните машини Whirlpool и Bauknecht
Турция, Маниса - перални машини. https://www.whirlpoolcareers.com/emea-locations/

За Zanussi  и не само, локация на фабрики https://www.brandslex.de/markenlexikon/cover/z/markenlexikon-zanussi

# 644
  • София
  • Мнения: 8 552
Сушилня Зануси, от магазин за уреди с дефекти, така че не за българския пазар. Казах италианска марка, не италианско производство. Те немските щото само в Германия се правят Simple Smile
Не се и надявам да е вечна сушилнята, просто искам да си осмисли парите и аз ще съм доволна. Дават й 3 години гаранция, изкара ли ги без проблеми извън поддръжката - за мен моделът е супер.
Само дето бъркаш, че е от бюджетните марки на Whirlpool.
На Електролукс е. Да знаеш от кого си доволна все пак.
Като си права, си права! Моя грешка и се извинявам. Значи за сушилните на групата Whirlpool не мога да се изказвам. Ще видим тази на групата Electrolux дали ще оправдае според мен реалистичните ми очаквания Simple Smile

Скрит текст:
П.П. Ма много са подли с това италианско име; изобщо не ми хрумна, че може да са под немска шапка Grinning

Общи условия

Активация на акаунт