Пред страхотна дилема съм

  • 2 439
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 324
Стреличке, само един съвет мога да ти дам.
Ако "любимия" не ще да се изнесе в тая държава има закони! Оплачи се на полицията официално, свържи се с разните там женски организации, все някой ще застане зад гърба ти, да му "помогне" да се изнесе Mr. Green
И друго - за дипломата. Може да е "ненужна" хартийка, но се се борила досега, изкарай докрай, още повече имаш хора зад гърба си.
Стискам палци!

Към Калинка - доколкото ми е известно дипломите на всички висши училища по изкуствата в България се признават по света.  Нека Ароус ме опровергае  Wink

# 16
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Вечернице, не говоря за признаване на диплома. И тук признават на много професии, но нямат да те вземат на работа, защото нямаш никаква  идея какво се иска от теб. И да ти кажа с право. Все още не мога да си обясня как се добива диплома за учител с 1 месец стаж и няколко изнесени урока в България.

По отношение на хората на изкуството. За съжаление, си мисля, че са в най-неизгодна позиция, защото само най-добрите успяват да направят кариера, като се има впредвид, че на Запад няма толкова оркестри, театри и т.н., както е например в България....

# 17
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Не знам какво учи Ароус-ката, но щом е останало толкова малко до края, аз бих стиснала зъби и завършила.

# 18
  • Мнения: 11 324


По отношение на хората на изкуството. За съжаление, си мисля, че са в най-неизгодна позиция, защото само най-добрите успяват да направят кариера, като се има впредвид, че на Запад няма толкова оркестри, театри и т.н., както е например в България....
Аз не искам да споря, но виж - Ароус работи отдавна, така че дипломата и ще и бъде просто за самочувствие. Или поне аз така разбирам нещата.
Аз също мога да работа, въпроса е, че точно в моята професия за момента проблема ми е акцента. Работя по него, не не става толкова бързо.
Въпрос на преценка на работодателя в тази сфера е дали ще те вземе - или струваш и му вършиш работа за целта или си на улицата. Peace

# 19
  • Мнения: 3 611
Стреличке, само един съвет мога да ти дам.
Ако "любимия" не ще да се изнесе в тая държава има закони! Оплачи се на полицията официално, свържи се с разните там женски организации, все някой ще застане зад гърба ти, да му "помогне" да се изнесе Mr. Green
И друго - за дипломата. Може да е "ненужна" хартийка, но се се борила досега, изкарай докрай, още повече имаш хора зад гърба си.
Стискам палци!

Към Калинка - доколкото ми е известно дипломите на всички висши училища по изкуствата в България се признават по света.  Нека Ароус ме опровергае  Wink


И от какво да се оплача? Че не ще да се иzнесе? Ми че тя квартирата е zаписана на негово име...   Rolling Eyes На мен като не ми иzнася, аz да се иzнеса (цитирам го). И ще го направя, но се чудя сега или мааалко по късно.  Thinking

Вечерница,не мога да те опровергая, мога само да се съглася  Wink. да, дипломата ми се приzнава тук, а и аz уча муzика. Навсякъде по света е едно и също. А и тук свиря в секстет флейти... демек имам идея zа какво иде реч. Свирня се иска, свирняяяя... не толкова дипломата (ама и беz нея не може...). Пък после мога и магистратура да zапиша...  Grinning

# 20
  • Мнения: 11 324
Подаваш оплакване, че живеете в развалени отношения и че си го помолила да напусне, че ти създава проблеми и тн. Направи си среща с някоя от мацките от тия организации те са печени как да представиш нещата пред полицията.
Психичния тормоз се тачи много тук като причина за "помагане" да се изнесе някой.

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Може би, ще е по-ясно да кажеш какво работиш, какво искаш да работиш и т.н. Ако свириш :да, навсякъде е еднакво. Ако работиш в някоя друга област: не е. Малко ти се разминават мненията: тази диплома за какво ли ми е и без диплома не може.

Ако квартирата е на негово име и няма договор кой да живее в нея, ако се разделите, той има право да те изгони, но не и ти. От организация по-скоро биха ти помогнали да си намериш нова квартира, но не да го изгонят от там.

# 22
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Какво следваш в България?

Аз бих прекъснала / ако не ми е супер належащо да имам тази диплома/ и оправила нещата в страната, в която съм /квартира, изнасяне и т.н./. Бих предпочела с бърза скорост да разчистя живота си и да почна на чисто.


Всъщност като се zамисля съвсем не ми е належаща таzи диплома  newsm78 Бях отложила следването 5 години.... какво ли ще ме сбърка да го zабавя с още една...
... ама ми се учи бе хора, не ми се работи таzи работа, която макар и добре платена не ме раzвива наникъде...
...и таман съм набрала енерция... Sad smile3529

Намесвам се без да те познавам... само като малко  по_голяма Shocked
Отговора си си го дала ве4е, и тук, и по_горе, когато отговаряШ на амеи. НиЩо не ти пре4и да  прекъснеШ за малко, не зна4и да се откажеШ. Щом желанието ти е да завърШиШ, Ще го направиШ. ИмаШ хубава работа, оправи  си ли4ните бакии, които ти пре4ат във всяко отноШение. Този стоп Ще ти е нужен и в професионален (у4ебен) и в ли4ен план. Оправи положението, остави 4увствата да се уталожат, междувременно Ще ти се появи и нов, по_ясен поглед върху неЩата, които искаШ.
Знам, 4е у4енето няма да избяга, яснотата и сигурността във себе си ( като се има предвид работата, която те удовлетворява) са най_важните условия, които можеШ да предложиШ на себе си и на детето си.

На мъжа си му кажи, Щом ве4е знаете 4е Ще се разделяте, какви са ти плановете и какво о4акваШ от него. Нека го знае, нека са ясни неЩата.

С най_ добри пожелания... и съжалявам за това което ти се слу4ва...колкото и да е неизбежно и 4есто слу4ваЩо се, е неприятно (меко казано)

# 23
  • Мнения: 2 427
Ароус,изнасяй се ти в такъв случай и то на момента,няма за какво да протакаш нещата.Решила ли си се на такова нещо-от раз!
Флейтата е хубва инструмент.Аз бях решила че е виола и тъкмо смятах вече да ти задавам въпроси,че аз имам в нас една виола на която и разкатах фамилията/само една струна ми остана)ма несто не мога звук да възпрозиведа.
а за ученето,няма какво да го мислиш след като нещата стоят по този начин.Признава ли ти се дипломата в чужбина изкарвай го и хич не се замисляй да прекъсваш...виж ако беше нещо друго,спор нямаше да има!В крайна сметка,като не ти е толкова присърце работата,все ще я прежалиш че си я загубила,нали така?!
Аз наистина ти казвам,пробвай да си вземеш болнични,пък ако трябва от БГ ще си вземеш и бележка че си се подложила на някоя друга тъпа интервенция...
А хазаите,познаваш ли ги?Дали няма се навият да подновят договора за под наем,само че на твое име,ако им намекнеш че съпруга е неплатежоспособен и че ако го оставиш там едва ли ще си плаща редовно?

# 24
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Ароус,изнасяй се ти в такъв случай и то на момента,няма за какво да протакаш нещата.Решила ли си се на такова нещо-от раз!
Флейтата е хубва инструмент.Аз бях решила че е виола и тъкмо смятах вече да ти задавам въпроси,че аз имам в нас една виола на която и разкатах фамилията/само една струна ми остана)ма несто не мога звук да възпрозиведа.
а за ученето,няма какво да го мислиш след като нещата стоят по този начин.Признава ли ти се дипломата в чужбина изкарвай го и хич не се замисляй да прекъсваш...виж ако беше нещо друго,спор нямаше да има!В крайна сметка,като не ти е толкова присърце работата,все ще я прежалиш че си я загубила,нали така?!
Аз наистина ти казвам,пробвай да си вземеш болнични,пък ако трябва от БГ ще си вземеш и бележка че си се подложила на някоя друга тъпа интервенция...
А хазаите,познаваш ли ги?Дали няма се навият да подновят договора за под наем,само че на твое име,ако им намекнеш че съпруга е неплатежоспособен и че ако го оставиш там едва ли ще си плаща редовно?

влади, това про4ете ли го?

"И последно, работата ми в момента в никакъв случай не е страхотна, но мен ме удовлетворява напълно. Всъщност, ако трябва да съм искрена, върша си я с удоволствие. Шефът ми е иzключително точен и zасега винаги е проявявал раzбиране, надявам се и zанапред да е така."

Аз мисля, 4е не е за пренебрегване... и хайде стига сме вели4али една хартийка, дето в нейния слу4ай не ми се струва и от такова зна4ение... Слава богу в изкуството не се върви напред с хартийки, а с талант (после, ако я има хартиййката, оЩе по_добре, но то, моми4ето Ще си я вземе). Първо практиката за мен. Демек работа, къЩа и спокойствие за нея и детенце.

# 25
  • Мнения: 7 430
Ароуска - ако бях в твоето положение бих се завърнала в бг и завършила, това, което съм започнала с ученето - както някой по нагоре бе казал - Чужбината и Работата няма да избягат  Peace
След време може да те домързи, да не ти се учи, да забравиш, това, което си научила до сега, да ти дойде друг акъл и т.н.

Късмет каквото и да решиш Peace

# 26
  • Мнения: 3 611
Може би, ще е по-ясно да кажеш какво работиш, какво искаш да работиш и т.н. Ако свириш :да, навсякъде е еднакво. Ако работиш в някоя друга област: не е. Малко ти се разминават мненията: тази диплома за какво ли ми е и без диплома не може.

Ако квартирата е на негово име и няма договор кой да живее в нея, ако се разделите, той има право да те изгони, но не и ти. От организация по-скоро биха ти помогнали да си намериш нова квартира, но не да го изгонят от там.


Раzминавам се, zащото в един момент мисля така, в другия инак.  ooooh!
Не ми е лесно да реша, zащото хем искам да си ида в БГ и да свърша това, което съм zапочнала, хем не zнам какви ще ми ги надроби моя тука Sad.

Ще мисля още (всъщност мисля почти постоянно  Shocked) , благодаря ви zа отговорите  Hug

# 27
  • Мнения: 2 907
Малко оф ще пиша, но аз за пореден път ще споделя за безмислието на дипломата и на това , което всеки си въобразява, 4е е според някаква хартия....

Само ще кажа, 4е дълги години съм у4ила успешно и по никакъв на4ин не видях смисъла от това. 4овек трябва да у4и ако има желание, а не заради другите. Хайде, по добре да спирам, защото изведнъж ще кажа неразбираеми неща за другите.

Лека ве4ер.

А ти този тип го махай, за да си дадеш шанс за пове4е от него.

# 28
  • Мнения: 2 427
Офффф,Феям,много си права!Не знам къде изобщо ми е главата тези дни,сори и на Ароус за това че съм супер неадекватна.Просто се опитвам да правя 1000 неща наведнъж и нито едно не се получава добре.Май най-добре да спра да пиша за известно време!

# 29
  • Мнения: 677
Sigurna sum che si go turpiala poveche ot dva meseca predi da vzemesh tova reshenie, ta moiat suvet e da stisnesh zubi za oshte 2 maseca i da si zavurshish obrazovanieto. Posle ako ne se e iznesul lesno shte moejsh da se iznesesh, no shte si imash obrazovanieto.
Pravia ugovorka che suvetut mi vaji ako ne te bie! Ako te bie zariazvai vsichko i se mahai chas po-skoro.
Sujaliavam za sluchvashtoto se i ti jelaia kusmet!

Общи условия

Активация на акаунт