От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 77 559
  • 843
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 705
Здравейте,въпроса ми е малко различен от темата,не ми се искаше да пускам нова такава,а не се сетих за по-подходяща тема.Имаме матрак Дормео,на близо 10 години,отгоре има калъф който е като на капитонирани квадрати и от скоро забелязахме че някой все едно липсват,днес реших да отворя калъфа да видя какво става и гледам някакъв дунапрен зашит в нещо като паяжина (супер тънък прозрачен плат,ако въобще е плат)и там където има липсви се е скъсал и разпаднал дунапрена.Опитах се да свържа с Дормео за да питам продават ли резервни,макар че на сайта не намерих,но не вдигна никой.Въпроса ми е ако има някой който вече е сменял калъф,дори на друга фирма да сподели ако е доволен.

# 181
  • София
  • Мнения: 861
Здравейте, търся препоръка за топ матраци, които да ползваме върху надуваеми легла на къмпинг, а през останалото време ще се ползват инцидентно върху диван и легло на вилата. Предпочитам мемори пяна или друго с меко усещане, но задължително е да не запарва, защото ще се ползва основно лятото. Трябва ли да вземе точен размер спрямо матрака или трябва да бъде малко по-голям, защото някъде срещнах мнение, че като седнеш се събира и трябва да е малко по-голям?
Какво мислите за Adry Cool на Тед?
Гледам сега има намаление, но не знам дали не е постоянно на тази " намалена" цена, тъй като до сега не съм ги следила...
Приемам предложения, за предпочитане бюджетни, предвид, че не са за основните ни легла, но разбира се трябва да има и смисъл от купуването им...
Благодаря предварително!

# 182
  • Мнения: 41 019
Искаш нещо невъзможно. Самите дюшеци не се проветряват, меморито също не е дишащо, някакъв охлаждащ слой може да подобри малко нещата, но не много.

# 183
  • София
  • Мнения: 5 619
Здравейте, моля за препоръка за двулицев матрак, твърд, среден клас.

# 184
  • Мнения: 3 390
Здравейте!
Искам да сменим матрака на спалнята. В момента сме с Парадайс, с мемори пяна, но не ми харесва. Дойдохме си от почивка и в хотела беше някакъв на Тед, супер удобен, но не знам кой модел е 🙃. Лошото е, че дори да го пробвам, не мога да преценя, трябват ми няколко дни, че и седмица, за да кажа... не искам да е твърд, нито много мек.
Трябва ми двулицев 164/200. Препоръки? (връщам се да чета темата)

Последна редакция: пт, 06 авг 2021, 19:55 от Аркадия

# 185
  • в провинцията
  • Мнения: 249
От две седмици спим на Сирена Ултра Флекс на Нани
https://mysleep.bg/product/matrak-sirena-ultrafleks
Матракът е твърд, търсихме такъв, който да издържа по-голямо натоварване, защото двамата с ММ сме над 200 кг и в магазина ни препоръчаха този. Удобен е, не потъвам в него, както при стария. И не ме боли гърба след сън. Засега съм доволна.

# 186
  • Мнения: 68 711
Здравейте,въпроса ми е малко различен от темата,не ми се искаше да пускам нова такава,а не се сетих за по-подходяща тема.Имаме матрак Дормео,на близо 10 години,отгоре има калъф който е като на капитонирани квадрати и от скоро забелязахме че някой все едно липсват,днес реших да отворя калъфа да видя какво става и гледам някакъв дунапрен зашит в нещо като паяжина (супер тънък прозрачен плат,ако въобще е плат)и там където има липсви се е скъсал и разпаднал дунапрена.Опитах се да свържа с Дормео за да питам продават ли резервни,макар че на сайта не намерих,но не вдигна никой.Въпроса ми е ако има някой който вече е сменял калъф,дори на друга фирма да сподели ако е доволен.

Скоро си купих протектор от Вивре.
Разгледай по сайтовете, като в гугъл зададеш каквото точно търсиш.
Твоят е такъв с цип, който обгръща матрака, или протектор горен с ластици в краищата?

# 187
  • Мнения: 633
Здравейте,до сега винаги сме ползвали матрак с пружини.
Вчера тестват за 10мин матраците с мемори пяна в Юск-модел gold f110 и много ми хареса.Но знам че 10мин не са достатъчни за преценка. Та има ли доволни от тази серия.
Продавачката ме убеждаваше че е по добре без пружини .
В същото време си купих такава възглавница с мемори пяна и едва спах на нея.Твърда ми идва🤔

# 188
  • Мнения: 68 711
Твърдички са с меморито. С пружини са далеч по-комфортни за МЕН.
До този извод стигнах аз. Вижте в юск имаше едни S50 или 55 бяха, на мен ми бяха много удобни като ги пробвах.

Аз върнах в юск матрака който купихме защото беше ужасно ужасно твърд. Вярно беше Ф30, който се води по-твърд от вашия, но кокалите ме боляха направо...

# 189
  • Мнения: 633
Твърдички са с меморито. С пружини са далеч по-комфортни за МЕН.
До този извод стигнах аз. Вижте в юск имаше едни S50 или 55 бяха, на мен ми бяха много удобни като ги пробвах.

Аз върнах в юск матрака който купихме защото беше ужасно ужасно твърд. Вярно беше Ф30, който се води по-твърд от вашия, но кокалите ме боляха направо...
Да точно между този модел с пружини S50 и другия от чичо ми пяна се колебахме.
А как става връщането в Юск?

# 190
  • Мнения: 68 711
Аз купих нов найлон от железария, на метър, опаковах матрака и им го занесох. Те ми върнаха парите без грам проблем, и така.
Малко трудно го събрахме в колата, но успяхме да го транспортираме до магазина.

# 191
  • София
  • Мнения: 38 540
Да се оплача, да си знаете. Имаме Тед Термофлекс с червената лента 160)200 от около 5 г. Частта при съпруга ми вече доста е пропаднала, въпреки че той беше 100 кг към година и половина, а и сме въртяли матрака поне 2 пъти годишно. Той е двулицев и има "зимно" и "лятно" лице.

# 192
  • Мнения: 116
Здравейте! Преди година си взехме матрак парадайс - еднолицев. От едната страна се появи издутина, имате ли представа от какво може да е и как може да се поправи? Благодаря предварително 🙂

# 193
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Пружина?

# 194
  • Мнения: 68 711
В гаранция е 2г. Направете рекламация.

Общи условия

Активация на акаунт