От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 77 019
  • 843
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 703
Здравейте,въпроса ми е малко различен от темата,не ми се искаше да пускам нова такава,а не се сетих за по-подходяща тема.Имаме матрак Дормео,на близо 10 години,отгоре има калъф който е като на капитонирани квадрати и от скоро забелязахме че някой все едно липсват,днес реших да отворя калъфа да видя какво става и гледам някакъв дунапрен зашит в нещо като паяжина (супер тънък прозрачен плат,ако въобще е плат)и там където има липсви се е скъсал и разпаднал дунапрена.Опитах се да свържа с Дормео за да питам продават ли резервни,макар че на сайта не намерих,но не вдигна никой.Въпроса ми е ако има някой който вече е сменял калъф,дори на друга фирма да сподели ако е доволен.

Скоро си купих протектор от Вивре.
Разгледай по сайтовете, като в гугъл зададеш каквото точно търсиш.
Твоят е такъв с цип, който обгръща матрака, или протектор горен с ластици в краищата?

Обгръща целия матрак с цип ,отдолу е самия дунапрен  и няма как само с протектор,видях по сайтовете има на други марки,ще погледна и във Вивре.

# 196
  • Мнения: 68 583
Някъде гледах и такъв калъф.
Ще потъпся и ще добавя поста после.

https://www.ekotex.bg/produkt/kapitoniran-kalf-za-matrak-aloe-vera-guard/

https://www.dunapren.net/produkt/%d0%ba%d0%b0%d0%bb%d1%8a%d1%84- … 0%b5%d0%bd%d1%82/

https://www.emag.bg/kapitoniran-kalyf-za-matrak-sleepmode-anti-s … -07/pd/DNV9VKMBM/

Търси в гугъл протектор/калъф с цип.

Моят е горен с ластици в четирите края.

# 197
  • Мнения: 633
Здравейте,
четох в темите на зад, че  доста хора имат матрак на Юск
GOLD F110 и 120 WELLPUR
дали сте доволни с времето от тях.И дали може такъв матрак да се ползва върху цяла дъска/подматрачна/?

# 198
  • Мнения: 214
Днеска си купихме матрак Бахама на Нани.  Проучвахме и изпробвахме 2 седмици и той ми създава усещането за като в облак, направо се влюбих в него. Разопаковахме го и веднага усетихме миризма като на прегоряла риба. Реших,че е нормално да има някаква миризма, но вместо да се измирисва, започна да  мирише непоносимо силно, не може да се стои в стаята. На някого да му се е случвало същото? Има ли измирисване? Утре ще звънна в магазина, но най-вероятно ще ми кажат,че е нормално...

# 199
  • Мнения: 101
Моля, ако някой ползва матрак на "Isleep" да сподели мнението си? Насочила съм се към COOL COMFORT и VITALCARE. Благодаря предварително.

Имаме Cool Comfort от 4 години и сме много доволни! Преди него бяхме с един много тежък матрак от каучук, от който като станех сутрин и му пукаше винаги кръста. Откакто сме с iSleep нямам този проблем.

# 200
  • Мнения: X
Здравейте! Имам следния проблем - с латексов матрак Relax сме и до скоро на мен поне, защото аз съм капризната, ми беше идеален. Имаме го от почти 10 години. Не е променил форма, не се е вдлъбнал, няма никакви промени по релефа. Както се казва "не е мръднал"! Обаче... напоследък, от около два месеца, ми е твърд. Не знам защо така започнах да го усещам. Аз спя само на ляво и на дясно, не по гръб или по корем, и понякога се събуждам с болки в ставите на бедрата. Отделно, че е от ЕГН-то, съм сигурна, че е и от матрака. Бяхме на почивка преди дни. Имах достъп до леглата в три стаи. Е, на нас ни се падна леглото с най-неудобния матрак. Измъчих се! А в една от стаите матракът беше страшно удобен. Но не предвиждаме цялостна смяна на легло и матрак за момента.
Понеже матракът у дома е непокътнат като форма, ми се иска да купя топматрак, за да си го ползваме още време. Искам да ми е по-мекичко и удобно. Ние с мъжа ми, обаче, не сме малки хора - високи и тежки сме, и трябва (според мен) да е по-дебел този топматрак или... и аз не знам точно какво трабва да гледам предвид този факт. Не знам към какъв да се насоча. Никога не съм чела или да съм се информирала за топматраците, и изобщо не знам къде, и какъв да търся. Имам нужда от съвет и препоръка. Благодаря на всички, които ще ме насочат!

# 201
  • София
  • Мнения: 3 948
Здравейте, искам твърд матрак, без пружини. Доволни ли сте от марка Sleepy?

# 202
  • Мнения: 214
Здравейте! Имам следния проблем - с латексов матрак Relax сме и до скоро на мен поне, защото аз съм капризната, ми беше идеален. Имаме го от почти 10 години. Не е променил форма, не се е вдлъбнал, няма никакви промени по релефа. Както се казва "не е мръднал"! Обаче... напоследък, от около два месеца, ми е твърд. Не знам защо така започнах да го усещам. Аз спя само на ляво и на дясно, не по гръб или по корем, и понякога се събуждам с болки в ставите на бедрата.
 
И ние сме с латексов на екон на 12 години. Ми, твърд ми стана, степват се, а видимо няма вдлъбнатини. То гаранцията на нашия беше 10 години. Мисля, че топ матракът ще  е временно решение, но определено ще има разлика. Успех желая!

# 203
  • Мнения: 68 583
Аз мек матрак без пружини не съм виждала. Все са твърдаци.

# 204
  • Мнения: 632
Здравейте! Искаме да си купим нов матрак за спалнята, средна твърдост. Сега спим на някакъв стар, който е само дунапрен вътре. Незнам какво да гледам при избора. Някакви насоки за марка, модел, с пружини или без, с мемори пяна или без.....? Всякакви препоръки ще са ми от полза
ПС: бюджета ни е около 500-600лв за легло 160/200

# 205
  • Мнения: 21 270
И аз отново да помоля за препоръка за матрак ,подходящ за проблеми с кръста и гърба ?

# 206
  • Мнения: X
Скрит текст:

Здравейте! Имам следния проблем - с латексов матрак Relax сме и до скоро на мен поне, защото аз съм капризната, ми беше идеален. Имаме го от почти 10 години. Не е променил форма, не се е вдлъбнал, няма никакви промени по релефа. Както се казва "не е мръднал"! Обаче... напоследък, от около два месеца, ми е твърд. Не знам защо така започнах да го усещам. Аз спя само на ляво и на дясно, не по гръб или по корем, и понякога се събуждам с болки в ставите на бедрата.
 

И ние сме с латексов на екон на 12 години. Ми, твърд ми стана, степват се, а видимо няма вдлъбнатини. То гаранцията на нашия беше 10 години. Мисля, че топ матракът ще  е временно решение, но определено ще има разлика. Успех желая!
Благодаря! В крайна сметка купихме ново легло с матрак. Simple Smile

# 207
  • София
  • Мнения: 180
И аз в момента съм в търсене на хубав и качествен матрак с размери 160/200 см. До момента сме с матрак Лаго на Нани, ама нещо много са си повярвали с цените (+500 лв спрямо цената от преди 2 години), та търсим нещо подобно, но по-изгодно.

# 208
  • Мнения: 2 063
Единствено и само  Магнифлекс.  Това са матраци на които като си лягаш и матрака сякаш поема тялото ти
и умората в него. Два имам такиива вкъщи и за нищо на света ако се наложи да си купувам, не бих си купила друга марка.

Последна редакция: сб, 28 авг 2021, 23:19 от helen.nona

# 209
  • Мнения: 350
Здравейте! Много моля за препоръки за качествен протектор за матрак, който не задушава/изпотява. Чела съм в темата за такива, но беше отдавна и не си спомням в коя точно.

Благодарности за тези, които ще откликнат.

Общи условия

Активация на акаунт