От кой матрак сте доволни? - Тема 9

  • 79 377
  • 843
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 226
Здравейте,

Минавам да споделя своя опит.
Преди около година по препоръки тук в групата поръчах матрак от Екон.
В моя случай моделът е Алое Вера средно твърд.

Миризма си имаше за мен силна през първия месец. Все още леко я усещам, ако подуша от близо матрака и като сменям чаршафите.

Но мъжът ми не я усеща. Не му пречише и в началото, когато беше много силна и се разнасяше из целия етаж.

Той е с проблеми в кръста и казва, че това е най-добрия матрак, на който някога е спал. Аз също потвърждавам, че е изключително удобен.

Трябва да се има в предвид, че е и доста тежичък.

В другата стая имаме средно твърд Парадайз Силк. Това е най-големия боклук за всички времена. Това не е матрак, а запарваща пихтия, в която потъваш, едвам се завърташ и по цяла нощ се свличаш върху по-тежкия от двама ви на леглото. АД.

# 781
  • Мнения: 167
Здравейте,

Минавам да споделя своя опит.
Преди около година по препоръки тук в групата поръчах матрак от Екон.
В моя случай моделът е Алое Вера средно твърд.

Миризма си имаше за мен силна през първия месец. Все още леко я усещам, ако подуша от близо матрака и като сменям чаршафите.

Но мъжът ми не я усеща. Не му пречише и в началото, когато беше много силна и се разнасяше из целия етаж.

Той е с проблеми в кръста и казва, че това е най-добрия матрак, на който някога е спал. Аз също потвърждавам, че е изключително удобен.

Трябва да се има в предвид, че е и доста тежичък.

В другата стая имаме средно твърд Парадайз Силк. Това е най-големия боклук за всички времена. Това не е матрак, а запарваща пихтия, в която потъваш, едвам се завърташ и по цяла нощ се свличаш върху по-тежкия от двама ви на леглото. АД.
Аз наскоро бях писала за матрак Парадайз, обаче моделът е Гала. И при нас проблемът е, че откакто ги сложихме, всяка вечер се изпотявам и явно наистина тези матраци запарват и са доста некачествени за високата си цена. Ходих до магазина и ми казаха, че за първи път чуват такова нещо. Добре, че още някой споделя същото мнение за тях, че и моя не усеща нищо и си мисли, че едва ли не аз нещо се внушавам. Даже сериозно започвам да обмислям да си сменя матрака, нищо че тези са нови. Ако може да споделите в темата кой от кои матраци е доволен. В магазина също ми казаха, че нямало вече матраци без мемори пяна както едно време по-старите бяха. Вярно ли е това? Или са ме излъгали. Сякаш предпочитам да не е латекс или мемори пяна. То май остава варианта да е с пружини. Не съм се интересувала до сега от матраци и тази тема ми е малко тъмна Индия Grinning

# 782
  • Мнения: 4 189
Е как да няма без мемори, пълни глупости. Има с полиуретанова, на практика са си като дунапрен и на мен най ми харесват. Леко пружинират, но не потъваш като в меморито, нито пък са твърди. Изобщо най-простите и най-евтинете ми харесват най-много.

# 783
  • Мнения: 167
То и на мен старите матраци си ми харесваха повече. А те си бяха най-обикновени. Просто пружините бяха почнали да скърцат  и трябваше да ги сменим. Но не знам каква марка бяха точно. Ако знаете от къде във Варна мога да купя такъв матрак, моля да споделите. То предпочитам на 3-4 години да го сменям, вместо някакви доживотни гаранции и въпреки това да не ми харесва.

# 784
  • Мнения: 11 886
То и на мен старите матраци си ми харесваха повече. А те си бяха най-обикновени. Просто пружините бяха почнали да скърцат  и трябваше да ги сменим. Но не знам каква марка бяха точно. Ако знаете от къде във Варна мога да купя такъв матрак, моля да споделите. То предпочитам на 3-4 години да го сменям, вместо някакви доживотни гаранции и въпреки това да не ми харесва.
Чуден матрак е това и не се чува грам шум:
https://kambo.bg/matraci-klasik/dvulicev-matrak-elegans-7-zoni-usilen
Партньорска мрежа, Варна:
https://kambo.bg/store-locator

# 785
  • Русе
  • Мнения: 5 356
За този матрак на Камбо имаше ли значение коя част е към краката, коя към главата? Питам заради седемте зони.
Имам  същия, но едноюицев.

# 786
  • Мнения: 1 186
Здравейте, според вас за малко детенце какъв матрак да избера като твърдост и като цяло като характеристики?

Туко що бях в магазина за матраци, но продавачката беше нова и каза, че още не е запозната. Sad Обади се на своя колежка, която препоръча твърд матрак, ето този:

https://matraci.bg/dvulicev-matrak-silvercare-magniflex

Интересувам се само от тези на Магнифлекс.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 17:14 от 🧸 Fiffy

# 787
  • Мнения: 11 886
За този матрак на Камбо имаше ли значение коя част е към краката, коя към главата? Питам заради седемте зони.
Имам  същия, но едноюицев.
Не. Няма. Или поне аз не съм усетила Simple Smile  Доволна ли си?
Ние единия го взехме първо за тийнеджъра (май на 2-3 години стана), а после си купихме и един за нас да го използваме в едно жилище, в което по-рядко ходим.

За малки деца , доколкото знам и аз, трябва да е твърд, но не чак като дъска.

# 788
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Синът ми го ползва от месец - на 11 г. е. Доволен е - спи като къпан, не си дава леглото за проба. Аз като сядам също ми е меко и удобно.
Харесва ми качеството на изработка. На 1-2 места като седна чувам леко шумолене от покет системата, но е почти незабележимо, аз просто обръщам внимание на тези неща.

# 789
  • Мнения: 11 886
Ахааа, а аз пък понякога му лягам на леглото на нашия, тайно докато го няма,  Simple Smile уж да си чета.....и така се отнасям в четенето, че сладко-сладко си подревам.

# 790
  • Мнения: 2 159
Здравейте, според вас за малко детенце какъв матрак да избера като твърдост и като цяло като характеристики?
Остарял и отречен от ортопедите е постулатът, че малките деца трябва да спят на твърд матрак. Е, да не се отива и в крайността “много мек”.

# 791
  • Мнения: 1 186
Ами, аз го тествах матрака и беше средна работа по твърдост, тъй като беше двулицев от едната страна си беше осезаемо по-твърд, е не като дъска.

Но добре ме подсетихте да попитам ортопеда. 🙂

За вашите дечица какви матраци сте избрали?

# 792
  • Мнения: 2 159
За вашите дечица какви матраци сте избрали?
Моето дете спи на Екон Комбо среднотвърд.

# 793
  • Мнения: 46 641
Моля, пуснете нова тема.

# 794
  • Мнения: 4 270
Скоро смених еднолицев матрак с подматрачна рамка и двулицев матрак от Mattro. Още не мога да свикна с него, но най-дразнещото е, че при лягане ламелите скърцат. Така ли е по принцип или само моята рамка е некачествена? И може ли да се направи рекламация заради този проблем според вас?
Точно с Mattro преди две години имах разправия за матрака и подматрачната рамка. И матракът, и ламелите на подматрачната рамка скърцаха безобразно. Върнаха ми парите, но минахме през стращни мангалии, накрая КЗП се намеси. Можеш да направиш рекламация, ако продуктите са в гаранционен срок.

Общи условия

Активация на акаунт