Великобритания - тема [86] Зимно Пролетна Много Коронована Локдаунска

  • 29 635
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 221
Pampers, нова статистика пуснаха за случаите в UK, 79 cases occurred in 51 women and 28 men
https://www.gov.uk/government/news/mhra-issues-new-advice-conclu … occur-blood-clots

Благодаря! Ето защо е имало пресконференция днес. Таман се добрах до новините. Интересното е, че и от Фаизер има регистрирани случаи.

# 736
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
В един и същи час пресконференция имаха EMA и MHRA и горе долу бяха им синхронизирани становищата. Тук решиха под 30 години да не ваксинират с АЗ. А ЕМА каза, че ползите са по-големи от вредите и да продължава ваксинацията, но всяка страна в ЕС ще си взима сама решение дали на всички ще слага АЗ или ще има възрастови ограничения.

# 737
  • Мнения: 3 221
Вкарах в Google да видя кои още лекарства имат такъв нежелан ефект - някои са често употребявани и са с многократно по-восок риск, например Парацетамол.
Както и друг път съм казвала, в медицината винаги се избира по-малката вреда.

# 738
  • Мнения: 5 273
Обърнали сте темата на Ковид. Да не ви изгуби човек за няколко часа.
При парацетамола не знам в такъв случай дали ползата надвишава вредата 🙂

# 739
  • Мнения: 8 891
В Канада още миналата седмица излязоха с по-конкретно становище за връзка между ваксината на АЗ и тромбозите. Кръстиха синдрома VIPIT. Спряха АЗ ваксината за хора под 55 години и казаха, че на тези, които вече имат първа доза АЗ, втората ще е друга. АЗ ще поставят на по-възрастни само с информирано съгласие. Тук още се ослушваха тогава. Сега гледам, че вече имат (канадците) и предписание как да се действа, ако имат пациент със съмнения. Надявам се и тук да стават все по-конкретни в изводите и действията си.

# 740
  • Мнения: 48
Скрит текст:
Вихър, изчакай си прегледа за след един месец, може и да ти дойде до тогава. Чист късмет е, че са ти дали изобщо час за гинеколог. Аз звънях на моето джипи с липсващ цикъл от 4 месеца и ми каза да чакам още от 3 до 6 месеца, че не е проблем..
Ходила съм на вагинален ехограф и цената беше около 100£ по спомен. Там обаче не бяха лекари, а ако не се лъжа се наричат сонографи. В клиника с лекари е възможно цената да е по-висока.
Всъщност, часът ми е за Джи Пито ми, което само трябва да ми даде направление за гинеколог. Много се колебая дали да чакам още...

# 741
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Тук са си много категорични какво да се прави. Първо бяха ваксинирайте се, сега под 30 години не се ваксинирайте, но ако вече са Ви ваксинирали с АЗ, втората пак да е АЗ. Въобще не се колебаят как трябва да е и не дават объркани сигнали. Масово в момента по новините обясняват, че страничните ефекти от хормонални противозачатъчни и HRT, както и вероятността да попаднем в инцидент на магистрала са по-големи, от колкото да получим усложнение от ваксината. Това дали ще ни спре да шофираме по магистралата? Не знам до колко всичко е точно както го казват, но по-конкретно от това, здраве му кажи. Единни са в мнението си.

# 742
  • Мнения: 8 891
Категорични са тук, Мери, ама последни признаха връзка. И се надявам на още повече яснота, когато наближи времето за втората ми доза.

# 743
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 089
Вихър, обади се пак на Джипито, кажи че имаш болки и да ти даде час при него колкото се може по-скоро. И тогава направо го изнуди да ти пусне кръвни хормонални изследвания, те поне това могат. При намален прогестерон обикновено цикъла заъснява или спира, това да изследват. Но бъди много настоятелна, кажи че си проверила всичко е нета, те не обичат да спорят с такива информирани хора. Но непременно си поискай изследванията след това, ане да ти кажат, че всичко е наред, щото може и да не е. Успех.

# 744
  • London
  • Мнения: 6 732
На мен ситуацията с АЗ не ми е никак забавна....на 34 съм с първа доза. Ще следя какво ще стане до втората доза и ще решавам преди това. Ако нещата не се задълбочат откъм проблеми и нови неясноти сигурно ще си изпълня и втория курс.

Ей много гадно застудя.....с измръзнали уши и врат съм от това кофти време. Ама на децата не им прави впечатление, искат да си дивеят навън. Confounded

Последна редакция: чт, 08 апр 2021, 00:25 от La Catrala

# 745
  • София
  • Мнения: 1 464
Много е студено при нас.
Притеснено ми е с ваксините. Искам да изчакам.
За гласуването - който иска да гласува, ние не сме. Разбирам ги хората, които имат в България близки, имоти, бизнес, който да мислят, да я мислят родината и да нямат търпение да си се приберат - да имат и желание да гласуват. За мен и съпружието не е така, съответно и не сме гласували.

# 746
  • Манчестър
  • Мнения: 2 482
Заповядайте в новата тема.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1323693.new#new

Общи условия

Активация на акаунт