Разширени вени

  • 338 823
  • 527
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 11 393
Днес си направих две инжекции при Княжев, ще видим какво ще се случи. В събота /следващата/пак.
колко ти струват инжекциите, сложиха ли ти бинт и колко време ще трябва да го носиш, боли ли....
моля те, обясни ми как минава Praynig

И аз бих искала да разбера.

Пожелавам ти всичко най-хубаво и бързо възстановяване.   bouquet

# 301
  • Мнения: 817
35 лева ще ми взима на ходене. Тоест сега двете ми стуваха 35 лева, в събота зависи колко ще ми сложи, може и една, може и две пак, пак 35 лева ще е.
Бинт си купих и ми сложи, малко е неудобно с тези бинтове. Иначе инжекциите НЕ БОЛЯТ НИКАК! Ама никак ви казвам. Боцването малко и влизането на лекарството.
Бинта ще го нося докато той не каже да го махна, сигурно поне два месеца. Сваля се на ден за 10 мин. максимум за да се изкъпеш. И това е малко неудобно, понеже за 10 минути хахахаха къпането е екстремно малко.

# 302
  • Мнения: 262
а бинт от къде си взе или той ти даде?
че на мен сега ми трябва и не знам от къде да си купя Simple Smile
а и колко струва...

# 303
  • Мнения: 817
а бинт от къде си взе или той ти даде?
че на мен сега ми трябва и не знам от къде да си купя Simple Smile
а и колко струва...

Бинта от вашата болница там, долу има някаква аптека , не мога да ти обясня точно, извинявай, понеже съм от Бургас, но е долу в двора на болницата. Струва 3,50лв. Трябва да си отидеш с бинт, обаче самия бинт държи да е "сирийски", те в аптеката го знаят, един син е на цвят /опаковката/ иначе си е ластичен бинт. Има от 10, 15 и 20 сантиметра, за мен се налагаше от 20 сантиметра. Хубаво е да си го взела, че да не те върне за следващия път да ти слага инжекция. Но от друга страна пък той трябва да каже колко см. е. Аз му се помолих веднага да ми ги бие, да ме изчака да купя бинт, понеже идвам от Бургас, да не се разхождам безцелно само.

# 304
  • Мнения: 11 393
а бинт от къде си взе или той ти даде?
че на мен сега ми трябва и не знам от къде да си купя Simple Smile
а и колко струва...

Ти от Ангелов нямаш ли чорапи - бинт. Той ми беше дал на мен като си правих склерозирането преди време. Мн са удобни и вършат същата работа като бинта , но не го омотаваш, а се обуват със силиконова лентичка са . Simple Smile

# 305
  • Мнения: 262
Аз като ходих при Ангелов си бях купила от него бинт няколко ролки и след като мина цялата процедура го запилях някъде....то беше преди 100 години,
а чорапи нямаше тогава.
А сега ми казаха да си купя чорапи, обаче в магазина ми обявиха цена 65 лв за чифт.
Гледах из американските сайтове, че има за около 15$, ама не смея да си поръчам, защото не знам дали ще ми вършат работа...
И затова питам за бинт, че май най-евтино излиза Simple Smile

# 306
  • Мнения: 11 393
viliqna82  ясно- разбрах!  Simple Smile

# 307
  • Мнения: 817
Питах за чорапи. Категорично отхвърли желанието ми за чорапи Княжев... Само бинт, ластичен, никакви чорапи. Иначе аз имам и такива, но.....

# 308
  • Мнения: 11 393
Марудета твоят метод е склерозиране, нали не бъркам същият какъвто сме правили с  viliqna82 ? Как се чувстваш сега? Къде ти инжектираха разтвора ( в коя част на крака) Кога си записа час при доц. Княжев? Мн ли се чака за час? Той май не раб. със Здравна каса или?
Иначе цената е мн приемлива до колкото си спомням и на мен ми излезе толкова преди 4-5години с чорапите - бинт.
В Бургас не правят ли склерозиране?
На мен преди ми казаха да се движа много и да не се "залежавам и обездвиждам". И теб ли те посъветваха това?

# 309
  • Мнения: 817
Марудета твоят метод е склерозиране, нали не бъркам същият какъвто сме правили с  viliqna82 ? Как се чувстваш сега?
Да, идеално се чувствам
 
Къде ти инжектираха разтвора ( в коя част на крака)
Ами в тази част, в която имам вените  Mr. Green Тоест всяка вена се инжектиа отделно. Сега "работим" около коляното, понеже там и е най-голямата и една под нея. След това имам още две вени "за работа.

 
Кога си записа час при доц. Княжев? Мн ли се чака за час? Той май не раб. със Здравна каса или?
Записах си час две седмици преди прегледа. Не работи със здравна каса, но цената не е висока /поне за мен/

В Бургас не правят ли склерозиране?
В Бургас идва Големанов /пак варненски доктор, до колкото съм чела, но му нямам доверие, а за мен доверието е най-важно.А му нямам доверие, пак заради четенето тук. Иначе в Бургас не само съдови хирурзи нямаме качествени, а въобще никакви лекари. Тук е трагедия просто /поне според мен/

На мен преди ми казаха да се движа много и да не се "залежавам и обездвиждам". И теб ли те посъветваха това?

След инжектирането трябва 40 минути да вървиш задължително. Сигурно е добре да се движиш, по принцип с разширените вени, но аз нямам голяма възможност целодневно да се движа. Работя в офис, на бюро.. Но винаги ходя и се връщам пеша до работа.

Последна редакция: вт, 23 мар 2010, 15:03 от Марудета

# 310
  • Мнения: 11 393
Благодаря ти за отговорите, явно няма нищо по различно от преди 5години. Реших , че имам някой новости, но явно не е така  Flutter
На мен ми инжектираха 2 пъти отзад на крака, зад коляното. Обаче пак ми излязаха. Трябва да отида да се "обработя" отново  Mr. Green При теб явно доц. Княжев има доста работа.........ще пишеш пак, нали?
Моята раб също е мн седяща за съжаление, дори нямам възможност да се прибирам пеша, а съм с кола .
Иначе Ангелов като ми инжектира вената направи фотос с телефона ми преди боцкането и веднага след - гадната вена я нямаше. Имам си спомен  Mr. Green

# 311
  • Мнения: 865
аз утре съм на терапия.според д-рката ми трябвали около 6 инжекжии и ми обяви жена от 90лв newsm78
колко време се носи бинта след последната процедура...

# 312
  • Мнения: 11 393
аз утре съм на терапия.според д-рката ми трябвали около 6 инжекжии и ми обяви жена от 90лв newsm78
колко време се носи бинта след последната процедура...

Киша, Марудета   е писала , че тя ще го носи 2 месеца. Аз пък долкото си спомням 1 месец със сигурно съм го носила, обаче сега като се замисля .............може и да са били 2 месеца  Embarassed
Успех утре стискам палци всичко да е оки, но да знаеш ,ч е няма нищо страшно всичко мн бързо минава, после е гадното ,че тоя бинт трябва да си го моташ по краката , ама и това минава  Heart Eyes. Пиши после!

# 313
  • Мнения: 865
Агафия, благодаря ти за подкрепата Hug
утре ще ми направят голяма разширена вена отзад зад коляното и после трябва да ходя поне 1час. ще попитам и за чорапите, ако може да заменят бинта,че нали се стопля и времето Thinking Thinking
надявам се това ялто да съм с перфектни крака Praynig

# 314
  • Мнения: 817
Успех Киша!

Аз не съм сигурна, че ще са два месеца. Надявам се да е по малко!

Общи условия

Активация на акаунт