НЕпарлива паста за зъби??

  • 696
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, дами! 🌸
Моля Ви, препоръчайте ми хубава паста за зъби, която да НЕ пари...не знам дали въобще съществува такава, но реших да си пробвам късмета и да питам. 😁🤔

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Не знам какво значи "хубава".
Преди много ме дразнеха ментовите и люти пасти.
Ползвала съм хомеопатични с цитрус, различни видове с прополис, които също не са ментови, различни видове за чувствителни зъби, които не са люти също, ползвала съм и с екстракт от карамфил и лавандулова също.
Според мен има изобилие от варианти на пазара.
Как се оценя коя е хубава не знам. Аз почти всеки път вземам различна.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 990
Всички детски пасти за зъби са "непарливи", отделен е въпросът колко добре ще почистват.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
И детски съм вземала, но все пак ние не сме деца и не сме с млечни зъби.
Добрината на почистване едва ли е пряко пропорционала на отровния ментов вкус. Понякога съм си мислила, че това е желано за дъвки и пасти, защото е толкова силен аромат, че да унищожи дълготрайно всяко усещане за нещо друго и да създаде чувството за хигиеничност /понякога нереално/ - нещо, като ароматизаторите с аромат на бор за тоалетна /то може и да е мръсно /видимо мръсно/, но като мирише на борче значи е ОК/.
По-горе коментирах пасти за възрастни, които съм ползвала.

# 4
  • Мнения: 40 857
Ами то си им пише на кутията. Вземай билкови (herbal) те не лютят.

# 5
  • София
  • Мнения: 7 990
И детски съм вземала, но все пак ние не сме деца и не сме с млечни зъби.
Добрината на почистване едва ли е пряко пропорционала на отровния ментов вкус.

Не ментовият вкус е определящ качеството на почистване, а компонентите, които се влагат в едните и в другите. В пастите за възрастни има по-агресивни почистващи компоненти, които се избягват при детските.

# 6
  • Мнения: 235
Вадемекум, с активен въглен е хубава и не е люта.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 476
На Хималая.

# 8
  • Мнения: 3 307
И аз мразя да ми люти в устата. Най-любимите са ми само 2, и си ги редувам. Ланджелика с кокос и Билка с грейпфурт.

Последна редакция: чт, 11 фев 2021, 15:22 от Glossycherry

# 9
  • Мнения: 18 969
Ето тази не е люта, сладникава е някак, под формата на гел е:
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010028853

Аз пък обичам лютиви пасти, до степен да ми продухат синусите

Има и една паста на Биоаптека, с прополис и мед. Пишеше в състава, че има и ментово масло и мислех, че ще е лютива, но не, усеща се ментовият вкус, но не и лютивина, тези медени съставки надделяват над всичко друго.

# 10
  • Мнения: 544
Ето в тази въобще няма люто/мента.
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000010024041

Общи условия

Активация на акаунт