проблемите с кръста след бременност и раждане?

  • 9 601
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 275
Износих и родих съвсем нормално и без проблем дъщеря си. Болките в кръста дойдоха по-късно когато почна да натежава (докато я кърмех).
При мен не е още чак толкова зле - трае се. Боли ме от преумора: т.е. ако дълго време съм на крака, после едвам се свивам и пукат кокали и хрущяли.
Май трябва да предприема нещо докато не е късно, че как ще износвам второто .....

Ще следя темата, за да съм информирана  Peace

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Консервативно лечение (манитол+профенид - венозно, Ултра-демо Пласт - мускулно) и без болки 10-14 дни. Но с 2 адски стомашни кризи, следствие препаратите. Stop
Манитол защо? Предполага се, че ще намали отока ли? Колко дълъг курс? Дози?
И на мен Профенида ми разказа играта - скъса ме стомах Cry

идея си нямам защо манитол?! Д-ра ми го назначи. 5 банки ми вляха за 5 поредни дни.
А УДП бяха 3бр. инжекции през 3 дни. Курс на лечение = 9-10 дни.
УДП те прави нов. Още не си вдигнала панталона и нямаш грам болка. Тези препарати ги слагат на спортистите за супер кратковременно обезболяващо.

Аурора - боли душко, постоянно. Освен онези 10-ина дни на "лечение" откак родих - бял ден не видях. Не мога да стана, да се наведа, да си обуя чорапите. При кихане направо ме прорязва, особено ако съм се отпуснала. Нощно време имам крампи.
Возейки се в кола за 10-има мин. или ако седя - после едвам ставам и се раздвижвам. Преди менструация са най-големи.
Август - края, бяхме на море. Влязох с един дюшек за 1/2 час и после 3 дни бях жив труп.

Айде спирам, че сигурно доста те ошашках. Сори   bouquet

# 17
  • Мнения: 468
До стероиди не ми се искаше да стигам, че те как ще ми разкатаят фамилията /на стомаха де/... И ако ще е за 10-ина дни само облекчението...

# 18
  • София
  • Мнения: 7 097
С кръста толкова проблеми нямах, обаче такива болки в гърба ме мъчиха, че не можех да спя... Sick Направих си няколко масажа и оттогава оплаквания нямам  Grinning

# 19
  • Мнения: 3 116
На мен пък ми изтръпва гърба от известно време  Thinking Все едно мравки ме лазят. Като съм облегната някъде няма проблем, но ако не съм се поява честичко това изтръпване  newsm78 Неприятно е  Sick

Не знам обаче дали е от вдигането на тежко след раждането или от това че цял ден съм на стол пред монитора  ooooh!

# 20
  • Мнения: 5 393
Мдаааа, вчера бях на невролог точно по този повод.Още преди бременността си имах проблеми, но нищо сериозно, просто от време на време схващане и болки в кръста.Първите 3-4 месеца от бременността направо щях да откача, по 15 минути не можех да стана от седнало положение.После малко се поуспокоиха нещата.Сега от около 6 месеца все по-често ме боли, и схващането отива към левия крак.Та вчера на прегледа лекарката потвърди, че има вероятност за дископатия и ми назначи скенер, ако той нищо не покаже, тогава следва ЯМР.Изписа ми и някакви лекарства , но те са за болка най-вече, а при мен тя не е постоянна.
Накара ми се, че не съм отишла веднага на преглед, ама и аз съм от търпеливите дето все си мислят, че то и така ще мине Rolling Eyes
Общо взето лекарите това състояние(дископатия и дискова херния) вече го водят за патологично т.е. почти всеки 3 ти човек Shocked #Crazy страда от тези симптоми.

# 21
  • Мнения: 154
И при мен проблема се появи след раждането - и по-скоро като попорасна хлапака и понатежа. Болеше ме гърба и врата, смених 8  #Crazy възглавници, схващах се периодично, слагах си инжекции, пиех хапове и така до следващия път. Помогна ми само космодиска - тоест, масаж. Преди да го купя ми помагаше комбинацията от аулин (не ми дразни стомаха, за разлика от всички други нестероидни противовъзпалителни) и мидокалм-форте по 1 на ден. Ако го комбинирам и с Диклак за мазане - ставам на крака още на другия ден, обаче проблема не изчезва, няколко седмици съм о.к. после пак. Изобщо не правя реклами на космодиска - чувала съм, че не помага, вярно е, че е скъп и аз никого не убеждавам, че работи, обаче на мен ми добре с него и вече не взимам лекарства като ме заболи. По-добро лечение от това да не взимаш лекарства не знам, успех в избора!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 880
Динамика, заинтригува ме с космодиска, аз също се замислям за него, разбира се след като опитам и други неща...аз все още не съм опитала почти нищо. през целия ден ли го носиш, много ли е неудобен? веднага ли се чувства облекчението?

# 23
  • София
  • Мнения: 3 880
Нати, къде бе, душа ти направиха тея лековити масажи?

Шани, това което описваш звучи ужасяващо...наистина трябва да предприемеш нещо, миличката Sad направо като прочетох и настръхнах, то голям ад това бе Sad

# 24
  • София
  • Мнения: 3 880
На мен пък ми изтръпва гърба от известно време  Thinking Все едно мравки ме лазят. Като съм облегната някъде няма проблем, но ако не съм се поява честичко това изтръпване  newsm78 Неприятно е  Sick

Не знам обаче дали е от вдигането на тежко след раждането или от това че цял ден съм на стол пред монитора  ooooh!

това мяза на прищипан нерв, поне на мен така ми обясняват изтръпването в крака, което получавам в следствие на прищипан седалищен нерв newsm78

# 25
  • Мнения: 5 790
При мен положението след раждането беше доста зле. Болеше ме не само кръста, но и двата крака в таза, но до такава степен, че едвам ходех. Детето си едвам вдигах, а за навеждане и къпане - да не говорим. И една сутрин просто не можах да стана от леглото. Баща ми ме заведе при невролог, негов приятел, който каза, че гръбнакът ми е натоварен от тежестта /излишните килограми, натрупани през бременността/. Направи ми някакъв масаж, после ми сложи едни електроди на гърба за около 15 мин, и ми изписа 1 опаковка Мидокалм. Да чукна на дърво, това беше преди година и половина, не се е обаждала въобще повече тази болка.

# 26
  • Мнения: 154
Динамика, заинтригува ме с космодиска, аз също се замислям за него, разбира се след като опитам и други неща...аз все още не съм опитала почти нищо. през целия ден ли го носиш, много ли е неудобен? веднага ли се чувства облекчението?

като си го купих го носих 2 денонощия постоянно, ама тогава бях бременна с номер 2, и не можех да ползвам лекарства. Купих си го от зор, така да се каже, защото килцата си се трупаха и болката ставаше редовно явление. Изчезна ми болежката в кръста, свалих го и така до следващия път - след 2 месеца, тоя път във врата, пак 1-2 дни носене, ама не постоянно, и така...сега като усетя лека болка си го монтирам и само преспивам с него. на другия ден съм о.к. Абе не е най-приятното нещо, дразни ме постоянно, усещам го като присъствие, ама стискам - дразни, дразни, ама ми помага и като резултат не ме боли. Не за всички е така, аз съм си нервачка, сигурно затуй...

# 27
  • София
  • Мнения: 3 880
"си го монтирам" Joy
мале, толкова ли сложно се слага туй устройство Mr. Green
ми ако видя зор и аз може да си го закупя, всички ше ме скъсат от бъзик понеже нали в рекламите само доста възрастни ги носят Wink важното е да ни помага нещо, че иначе е голям зор Crazy

# 28
  • София
  • Мнения: 3 880
днес ходих при доктора и ми боцна една Ултра Демо Пласт в дупето, след ден още една да ми сложели и така...ама аз нещо се разколебавам като чета как ви е боляло коремчето от тея инжекции. а и не е имало ефект от тях, та се чудя дали да ходя за другите. имам много неприятен гастрит от години, а и напоследък с тея обезболяващи корема пак ме тормози, та се чудя...тея ли бяха инжекциите, от които ви болеше? Шани, ти за тях говориш, нали?

# 29
  • Мнения: 3 098
Много полезна тема. Peace
За тези си проблеми отдавна ве4е се отказах от традиционната медицина.
Инжекциите имат много нежелани ефекти,някои от които доста дълго след прилагането им се лекуват.
Помагат ми много масажите,но пък първите са много болезнени.СъЩо така и балнеоле4ението.

Общи условия

Активация на акаунт