проблемите с кръста след бременност и раждане?

  • 9 607
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 393

Инжекциите имат много нежелани ефекти,някои от които доста дълго след прилагането им се лекуват.

Моля те сподели повече за тези странични ефекти.Предстои ми такова лечение, и не съм сигурна дали лекарите ще си направят труда да споменат.Благодаря.

# 31
  • Мнения: 3 098

Инжекциите имат много нежелани ефекти,някои от които доста дълго след прилагането им се лекуват.

Моля те сподели повече за тези ...
Лекарството,което ми инжектираха имаше следните Н.Е:косопад,оплаквния от страна на храносм.система,кожни проблеми.
Косопада престава след спирането им,няма проблем.За стомаха пих два вида протектори и витамини и пак имаше неприятности.С кожата работите стоят зна4ително по_сложно,около половин година след инжекциите си имах проблеми.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 880
уф, и аз тази сутрин се събудих със стомашни болки, сега пих Раниберл, надявам се да ми се оправи. а пък да ви се оплача - кръста не е спрял да ме боли, нямаше чудо след първата инжекция и най-вероятно няма да слагам следващите. предпочитам да опитам други неща, отколкото да си разбия стомаха съвсем.
Марица, моля те, сподели какви бяха лекарствата, които ти изписаха за корема след инжекциите \а инжекциите какви бяха?\. аз днес имам час на гастроентеролог и ще говоря с нея също за тези неща.
а какво стана с кожата? лелее, направо ме разби, не очаквах и проблеми от такова естество да има Sad

момичета, препоръчайте ми добър масажист, за да не се лутам отново да търся и да губя нерви и пари, че много ми писна вече Sad

# 33
  • Мнения: 3 098
Aurora,инжекциите се казват Инзитан,протектора е Опатанол,а витамините не ги помня,бяха някакви комплексни.
Хаир оба4е от вси4ко това не видях,моментно облек4ение с много страни4ни реакии след това. Close
Единствено масажи,аз съм супердоволна.Тази година,тъй като моя масажист емигрира в Щатите,ходих в Ст.Загора и Пловдив при много добри масажисти.Ако след това идеш и на санаториум,Ще си като новородена. Hug

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аурора - за Ултра-Демо пласт-а думам, да. Но аз бях на голям коктейл, та не може да се каже, че стомашната ми криза бе само от него.
Инак е много гадно - спор няма. Утре вечер съм на физиотерапевт. Да видим как ще е след него...

# 35
  • София
  • Мнения: 3 880
Марица, успех с намирането на нов масажист!!! дано се оправим някой ден всички Wink

Шани, сподели после какво представлява физиотерапията, душа! успех!!!

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, оцелях....  ooooh!
Ми какво представлява, питаш. Легнах на мед. кушетка и оня като започна отзад на кръста нещо все едно да ме щипе (отлепяне на кожата ли, не знам как да го кажа...) и после яко ми изпука гръбнака и шийните прешлени. Общо 3 мин. за 10 лв.  Shocked

Сега не мога да разбера, дали ме боли щипаното или кръста...  newsm78  Обаче определено има някакъв ефект в положителна посока.  Peace
Другата седмица пак ще ходя и може би после и 3-ти път. Абе ще преборя гадните болки. Няма да им се дам  Flutter

# 37
  • Мнения: 240
В края на 8-ми месец, докато бях бременна имах възпален седалищен нерв.Това е ужасно.Само като се сетя какви болки изпитвах ми се плаче , то раждането пасти да яде.Ходих при невролог , мазах се с Фелоран , пих Милгама - нищо от това не ми помогна.Не можех място да си намеря от болки нито денем , нито нощем.Вече си мислех , че ще се наложи секцио.Когато отидох на контролен преглед при гинеколожката си ми изписа Деклак - заради премеността го пих само седмица , но повече и нямаше нужда - на 5-я ден не изпитвах никаква болка.Сигурна съм , че това лекарство ми помогна.А и  беше на смешна цена около 1,50-2.00 лв.Само дето трябва да не се пие на гладно.Дано помогне и на вас.

# 38
  • Мнения: 955
Аз не съм ходила по доктори, но още с първата бременност почнаха проблемите. След като стисках зъби няколко месеца накрая купих Космодиск. Страшно ми помогна. Облекчаването започва веднага, час два след като го слагам кръста си започвам да усещам изтръпнал и болката наистина изчезва.
Много отдавна не ме е болял кръста, даже обмислям дали да не го продам в Продавалника. Ако някоя от вас го иска, да ми пише на лични.  Hug

# 39
  • Мнения: 639
Трябва да питам мъжа ми ,той е вещ по дисковите хернии.Знам само, че дълго пи Нивалин,това дето е за Детски паралич от Блатно кокиче и излизаше доста скъпо,освен това те прави много нервен.Милгама изпи 2 кутии и още други лекарства. ooooh! На рехабилитация изкара 2 курса и отделно ходеше на масажи,но беше много зле,не си чувсваше крака, а за болките не ми се говори.
Относно болките в кръста след бременосста:
След първата ужасно ме болеше,след това отслабнаха.после след едно падане на ски пак ме болеше.От как родих втори път всичко ми се намести Mr. Green.Да чукна на дърво нищо не ме боли,освен, ако не нося дълго Калоян.

# 40
  • София
  • Мнения: 748
една позната ми се хвали, че се е оправила с пилатес на стадион Васил Левски ходи, след раждането яко болки в кръста и след гимнастиката 1 път седмично никакви грижи...освен групово да вземем да се запишем, а? Wink
Абсолютно потвърждавам!Не че е спряло да ме боли, но болката е много по-слаба , по-рядко ме боли и като цяло се чувствам по-подвижна.Ефект при мен се получи след 3-тия месец каланетика 2 пъти седмично.Когато не ходя на тренировка страшно ми липсва. Ходя в клуба на една мама от форума и съм много доволна. Когато се тренират мускулите на гърба и коремната преса, те стават по-силни и отбременяват гръбнака при натоварване, а поясните прешлени страдат най-много, тъй като поемат най-голямата тежест на тялото. Аз съм човек, който допреди година не беше спортувал и един час в живота си и с чиста съвест мога да твърдя, че ефект от спорта при това заболяване има и то значителен.

# 41
  • Мнения: 485
Би ли ми изпратила на лични тел. за връзка с въпросната мама! Аз живея на Бъкстон, ако не ми е много далеко имам желание да спортувам с вашата група.

# 42
  • Мнения: 9 095
Айде и аз да се включа в клуба...Току що се връщам от невролог.
Имам всички оплаквания, които сте изборили до тук, болка в кръста, силна, болка надолу по крака и една особено чувствителна зона отстрани на бедрото. Много неприятно, но вие си го знаете. Правиха ми снимка на поясни прешлени, видя се че има проблем, после и тазобедрени стави.
Днес неврологът ми изписа инжекции УДП, ама като чета отзивите...3 на брой, през 2 дни Rolling Eyes Нямам проблеми със стомаха, ама да не ми стане нещо Embarassed После май идва ред на физиотерапия.
От това, което прочетох, си направих следните изводи: инжекциите няма смисъл да се слагат, защото повече вредят, отколкото помагат. Най-голям ефект има от санаториуми, упражнения, спорт и физиотерапия. Правилно ли съм разбрала Blush

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
.:.Stef.:. - внимавай с УДП-то все пак, че и аз уж нямам стомашни проблеми пък каква стомашна криза, даже 2 изживях  ooooh! Tired

...Най-голям ефект има от санаториуми, упражнения, спорт и физиотерапия. Правилно ли съм разбрала Blush

съвсем правилно си разбрала  Peace

# 44
  • Мнения: 9 095
О, Шани, аз вече се отказах от инжекциите, след като прочетох какво сте писали (добре че е форума..) Blush
Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт