Проблем с гастрит; Домашно лечение

  • 21 907
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 340
Пил съм гръцки зехтин от периода 10-25 янурари няма ефект, всяка сутрин на гладно, само мастика не съм пробвал, а мастиката действа ли или е лъжа?

# 16
  • Мнения: 2 699
Аз имам гастрит. Когато се обостри и започне да ме боли стомаха започвам да пия по една лъжица зехтин екстра върджин сутрин след ставане. После половин час не ям и не пия нищо. За няколко дена ми минава. Препоръчвам ти да опиташ. И първите няколко дена внимаваш какво ядеш.

# 17
  • Мнения: 2 352
А пробиотици пиеш ли?

# 18
  • Мнения: 2 267
Опитай и мед на гладно. При мен действа успокояващо.

# 19
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Задължително спри да вземаш лимон сутрин. Това е възможно най-големия дразнител на стомаха.
Преди много години с обострен гастрит лекар ми препоръча диета само от картофи. Няколко месеца ядох само и единствено картофи - варени, задушени, печени...

Медът също дразни, особено на гладно.

# 20
  • Мнения: 340
Първо искам да Ви благодаря на всички, вече си съставих график, ако не ми мине:
От сега до 15 март ще съм с мойте лекарства
15март до 15април - нексиума
15април до 15май зехтин
15май до 15юни мастика, и вече ако не мине тогава незнам...

Имам написана диета и ще я спазвам даже до другата година!

# 21
  • Мнения: 2 495
Против гадене мога да ти препоръчам хомеопатично Ipeca CH 9 на Боарон .В големите дрогерии като Медия и Ремедиум  ги продават ,както и в други аптеки .  Приемат се по 5  , може по няколко пъти ,смучат се под езика .От капачето направо ги изсипваш в устата ,не се пипат с ръце . Половин час след приема не ядеш и пиеш .
Зентина , нищо не ти пречи , да го започнеш сега .
Трябва да помислиш и за стреса .

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 08:53 от liola

# 22
  • Мнения: 18 969
Може вместо зехтин да хапваш по някоя лъжица сусамов тахан с мед на гладно. Много помага на стомаха.

Аз също имам проблеми със стомаха, макар да не съм правила изследвания, но понякога повръщах сутрин след кафе на гладно, както имам навика да пия. Пробвах се със зехтин, но много ми се гадеше, като се опитах да го преглътна. С тахан с мед определено нямам такива проблеми, вкусно е, лесно влиза, и изглежда помага.

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 09:07 от кукумицинка

# 23
  • Мнения: 340
Здравейте пробвах това със зехтина и сусама с мед, помага ми сега се чувствам по-добре искам да Ви благодаря отново, ще Ви държа в течение !

# 24
  • Мнения: 383
Диета задължително и пробиотици. Аз като имах кризи от гастрита не можех да дишам без болка. Много е кофти. За болките ми бяха изписали Дорета , но ме предупредиха , че се пие само при много силна болка . Успех ! Simple Smile

# 25
  • Мнения: 40 857
Пробвай и това, има го в аптеките - сутрин на гладно една чаша. Не е лош - не е някакви силно лекарство, но успокоява стомаха.



https://apteka.framar.bg/30003758/%D1%87%D0%B0%D0%B9-%D1%86%D1%8 … 0-30-%D0%B1%D1%80

# 26
  • Мнения: 2 267
Такъв чай пиех и аз, но не ми помогна изобщо.

# 27
  • Мнения: 40 857
Никоя билка не помага особено в остър стадий, затова писах, че не е силно лекарство. Чаят е просто за допълнение и за след кризата, когато му мине за да поддръжа на състоянието. Както и пробиотиците впрочем.

# 28
  • София
  • Мнения: 709
Аз също съм пила Нексиум и много добре ми подейства, личния ми беше предписал по едно хапче сутрин и едно вечер, без значение преди или след ядене. Преди време пък пих Сопрал за киселините , също ми подейства много добре. Но за мен това е временно решение.

# 29
  • Мнения: 2 699
ROPH, как е стомаха?

Общи условия

Активация на акаунт