Стол4е за кола кога?

  • 1 965
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
ВИНАГИ когато е била в колата, независимо кога е било това Peace

# 16
  • Мнения: 8 505
От първият път,когато се наложи да се вози в кола.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 511
И аз като останалите да кажа:
От първия път.
В началото в столче-кошница(от 0 до 10 месеца),а сега в столче.
Не мога да си предстамя аз да съм с колан,а малкият свободно търкалящ се на задната седалка.
Приятел возеше децата си (на 5г. и 2г.) на задната седалка,двамата с колани...но някакси на мен ми идва страшно така.Вярно,че големият наблюдава малкия...но все пак е само на 5г. и не мога да го приема като безопасно. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 826
От раждането на бебето.
Има различни столчета според възрастта.
Сгъваш под дупето пелена,така,че като сложиш бебето вътре да ти харесва т.е. то се вижда,когато не му  е удобно.
Наистина това е груба грешка,защото кошниците са съобразени както с безопасното превозване на бебето,така и с това на него да му е удобно.Ако се налагаше нещо да се слага в столчето,то тогава щяха да го продават с пелена или с някаква подложка.

# 19
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Сгъваш под дупето пелена,така,че като сложиш бебето вътре да ти харесва т.е. то се вижда,когато не му  е удобно.
Наистина това е груба грешка,защото кошниците са съобразени както с безопасното превозване на бебето,така и с това на него да му е удобно.Ако се налагаше нещо да се слага в столчето,то тогава щяха да го продават с пелена или с някаква подложка.
скоро говорих с ортопед и той ми обясни, че тия кошници и столчета за новородени и малки бебета са специално направени така, че гръбнака на бебчето да заема утробно положение и то да понася по-леко пътуването с кола.

# 20
  • Мнения: 2 952
Задължително е по закон бебето да е в колата само със столче , в определената посока , с колан и т.н. инструкции.

# 21
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И моят син се вози от изписването в кошничка (столче от 0-13кг). Няма проблеми, бебетата не са толкова крехки, че да се счупят ако нямат пелена под дупето. Grinning

# 22
  • Мнения: 2 427
Момичета,не че искам да бъда все опозицията Flutter,не ми се сърдете,ама тази пелена,която нагъвате и слагате в столчето не е добро решение.В смисъл такъв че столчето е направено точно така че да отговаря на извивката на гръбнака на бебето и всякакви допълнителни подложки при един ПТ инцидент биха могли повече да застрашат здравето на бебо,отколкото да го спасят от травми.Така че лично моя съвет е бебето да се слага директно в столчето без допълнителни подложки,така както е направено от производитела.За малки бебета е необходимо да се инсталира на обратно,съгласно инструкциите за монтаж в брошурата,както и да се изключат въздушните възглавници на мястото където ще бъде закрепено столчето,ты като при евентуално отваряне на еърбага,се рискува живота на бебе,не само здравето.
Да,вярно ,в повечето европейски държави столчето е задължително за деца до 10 годишна възраст,глобите за нарушители са солени,отнемат се и точки от талона.
И в Бг от 1 януари ще го въведат като норма със сигурност.Затова по-добре е да се разполага с такова столче навреме.

# 23
  • Мнения: 2 019
От първият път,когато се наложи да се вози в кола.
да

# 24
  • Мнения: 1 183
И аз знам,че може още от самото начало да е в такова столче. Peace

# 25
  • софия
  • Мнения: 1 745
Тръгвайки си от болницата с бебчо и качвайки се в колата,бебенцето Трябва да го сложиш в столче,което гарантира безопасното му пътуване newsm10!

# 26
  • Мнения: 5 393
От първото му возене в кола.Никога не съм слагала пелена, не мисля че е нужно, другите вече са споменали защо.Иво обожаваше да спи в тази кошница, беше му страшно удобна.Сега ще купуваме следващия размер.

# 27
  • варна
  • Мнения: 193
в БГ също е задължително ползването на столче. а що се отнася до пелената сгъната под дупето на бебето. различни столчета, различни производители, различни държави производители. искам да кажа, че в БГ има много кошници, които са китайски и се внасят без абсолютно никакъв контрол. има много голяма разлика в наклона, които прави на дупето една такава китайска кошница в сравнение с тези на известните марки производители в Европа

# 28
  • Мнения: 1 555
Първоначално го возех в порт бебето на задната седалка, т.е. означава легнал и някъде след 5м го сложих в столчето за кола, но нашето ни го бяха подарили и то си е за вече седящи деца, но има специални столчета, които са още от самото начало използваеми тях ги препоръчвам горещо ! И без столче никакво бебе в колата  Naughty  Heart Eyes
Ауу сетих се, че съм го возила и в шезлонга, като го заклещвах между първата и задната седалка, НО това никой да не го прави !!!! ooooh!

# 29
  • Мнения: 118
Oт веднага , по -безопасно е когато се вози бебето , вместо да го държиш в ръце. Има такива до 9 КГ / с гръб кък движението / - тип като кошница и до 19кг или до 2 години / с лице към движението/

Общи условия

Активация на акаунт