Отказвали ли сте подарък?

  • 4 308
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 211
Ако върнеш подаръкът, никога вече отношенията с този човек няма да са същите. Това ли целиш?

Защо да не са същите?  newsm78

Защото много ще го обидиш.

# 16
  • Мнения: 4 555
Много в обидно да върнеш подарък. Особено, когато човекът го е направил от сърце и е искал да те зарадва. Ако чувстваш, че е прекалено скъп, направи ти нещо за него в замяна, вместо да връщаш подаръка.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Понеже съм сигурна, че всички искат да знаят, но никой не пита, аз ще се прежаля:

Какъв е подаръка?  Grinning

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Понеже съм сигурна, че всички искат да знаят, но никой не пита, аз ще се прежаля:

Какъв е подаръка?  Grinning
А, превари ме! Grinning Точно затова влязох пак.

# 19
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Понеже съм сигурна, че всички искат да знаят, но никой не пита, аз ще се прежаля:

Какъв е подаръка?  Grinning
А, превари ме! Grinning Точно затова влязох пак.
Така де, темата е в Клюкарника  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Вижте сега, пуснах темата, за да разбера дали и в какви случаи сте връщали вие подарък. Naughty

Ще ви кажа какъв е и ще последва от кой ми е, а какви са ни отношенията, а защо са такива... и "ойде коня в реката" ooooh!

Изключително скъпа технологична 'играчка'.

Хайде, отговаряйте по темата  Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ъ, очаквах поне кола  Mr. Green

А, от кого е, какви са ви отношенията?!

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Изключително скъпа технологична 'играчка'.
Лаптоп? Кола с много сложно конТюпърно управление? Grinning

По темата казах. Сега си чеша крастата на прекомерното любопитство.


Ъ, очаквах поне кола  Mr. Green
Престани да ме преварваш!  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 1 581
Изключително скъпа технологична 'играчка'.


Сега разбуни духовете с таз "играчка"  Mr. Green Както е и петък - ден на майстора  ooooh!

# 24
  • Мнения: 431
Мисля, че има разлика между "отказване" и "връщане".

Отказваш нещо, което не си приел, а връщането предполага приемане.

Отказвала съм подаръци, преценявам си навреме от кого какво не бих приела. В твоя случай малко късно ми се вижда да реагираш, щом вече си го приела, и то започваш да се чудиш заради нечие трето вмешателство. newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Мисля, че има разлика между "отказване" и "връщане".

Права си. Беше ми доставен, а не подарен лично, така че имам/х време да помисля.

ТЕМАТА: Кога и защо сте или бихте върнали/отказали подарък.

# 26
  • Мнения: 1 492
Я, си се радвай на играчката Hug Както са казали по-горе - Твоята приятелка да си връща нейните си подаръци.
Ако подаръка е от някой с когото не искаш да имаш никакви отношения, тогава е разбираемо връщането, но иначе е глупаво и обидно.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
връщала съм пари - ама си бяха подарък от мъж, който много ме харесваше и намери деликатен начин да ми помогне в момент в който знаеше че имам спешна нужда от сумата. Подарък бяха, защото той после изчезна от живота ми за дълъг период от време. Почувствах се ужасно от постъпката му, обидена от първоначалния жест, а когато изчезна и не се появи повече поласкана и трогната от деликатността му. Видях го след повече от година с дама, но пък имах идеалния случай да върна тактично сумата. Щастлива съм от факта, че той постъпи толкова коректно, че аз можах да се издължа /да върна подаръка/ точно в този момент. Винаги ще си спомням за този мъж с топло чувство и възхищение.
На твое място бих върнала подаръка САМО ако човека ми е неприятен или иска да ме задължи по някакъв начин с подаръка си Hug

# 28
  • Мнения: 3 342
За мен пък най-важният въпрос не е какъв е подаръкът, колко струва, дали е бил доставен или подарен лице в лице и т.н., а от КОГО е в края на краищата този подарък?
Не, сериозно, мисля, че от отговора на този въпрос зависи всичко.


Isa, естествено няма да питам от кого е, просто сама си отговори.

И по темата - да, връщала съм подаръци - при това неколкократно, подарени ми хора, с които съм се сблъсквала във връзка с работата ми.

Последна редакция: пт, 29 сеп 2006, 15:07 от {Тони}

# 29
  • Мнения: 27 524
Отказвала съм - много скъпи и от хора, които биха ме задължили с такъв подарък. Не е бил подходящ за отношенията ни.

Комплицирано е дали да го върнеш - зависи от кого е и дали е прекалено задължаващ. Ако е скъп парфюм - може да го задържиш. Ако е бижу - също. Има повод, човекът си е преценил. Ако е кола или апартамент обаче...  Stop

Общи условия

Активация на акаунт