Отговори
  • Мнения: X
Здравейте.
Моля ви да споделите допълнителна информация относно специалностите инструктор диетично хранене,мед.оптик и инспектор обществено здраве.В интернет не успях да намеря достатъчно информация относно реализацията им.
Също има ли добри специалностти които имат задочна форма на обучение?

Последна редакция: сб, 13 фев 2021, 19:42 от Анонимен

# 1
  • Мнения: X
Здравейте.
Моля ви да споделите допълнителна информация относно специалностите инструктор диетично хранене,мед.оптик и инспектор обществено здраве.В интернет не успях да намеря достатъчно информация относно реализацията им.
Също има ли добри специалностти които имат задочна форма на обучение?

Също за кандидастването в мед.университет Пловдив или Тракийския в Стара Загора?Моля да споделите нещо.

# 2
  • Мнения: 25 441
Ами, помисли първо къде би желала да работиш?
Медицински оптик предполагам е служител в оптика. Не знам дали имат реализация на друго място.
Помощник-фармацевт – в аптека.
Инструктор диетично хранене – изобщо не знам какво и къде би работила за постоянно. Теоретично ми е ясно с какво можеш да се занимаваш, но на практика... И дали ще успееш да се издържаш, не знам. Много ми е мътна тази специалност.
Инспектор обществено здраве предполага държавна работа. Имаш ли нужните връзки?

# 3
  • Мнения: X
Ами, помисли първо къде би желала да работиш?
Медицински оптик предполагам е служител в оптика. Не знам дали имат реализация на друго място.
Помощник-фармацевт – в аптека.
Инструктор диетично хранене – изобщо не знам какво и къде би работила за постоянно. Теоретично ми е ясно с какво можеш да се занимаваш, но на практика... И дали ще успееш да се издържаш, не знам. Много ми е мътна тази специалност.
Инспектор обществено здраве предполага държавна работа. Имаш ли нужните връзки?
за специалността медицински оптик само не ми е наясно дали може да си отворят своя собствена оптика или могат само да работят в оптики на офталмолози за което не намерих информация в сайтовете на университетите
също специалността има магистърска форма на обучение оптометрия
инструктора по диетично хранене може да се реализира в лечебни заведения,но аз не съм чувала за диетолози в болниците затова не съм сигурна за тази специалност
и за инспектор обществено здраве сигурно няма да успея да се реализирам с тази специалност

# 4
  • Мнения: 25 441
Инструктор по диетично хранене ми звучи като интернет гуру или влогър, който се опитва да изкара пари от съвети към хора, с чието здравословно състояние не е запознат, и си няма представа колко лесно може да им навреди. Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Инструктор по диетично хранене ми звучи като интернет гуру или влогър, който се опитва да изкара пари от съвети към хора, с чието здравословно състояние не е запознат, и си няма представа колко лесно може да им навреди. Simple Smile
Разбирам и ви благодаря за мнението ви

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 728
Мед.оптик можеш да работиш в оптика.Продаваш и изработваш очила. После можеш магистратура оптометрист -да преглеждаш.И да можеш да си отвориш оптика ,но се искат минимум 2 г.стаж по специалността.
Обществено здраве -инспектор- в Хеи,РЗИ да работиш -държавна работа, но имам позната откри си частна фирма за дезинфекция,дезинсекция и дератизация.
Диетичното хранене -малко ми е несериозно,не пренебрегвам специалността,но можеш и с курс да имаш сертификат за това.

# 7
  • Мнения: X
Мед.оптик можеш да работиш в оптика.Продаваш и изработваш очила. После можеш магистратура оптометрист -да преглеждаш.И да можеш да си отвориш оптика ,но се искат минимум 2 г.стаж по специалността.
Обществено здраве -инспектор- в Хеи,РЗИ да работиш -държавна работа, но имам позната откри си частна фирма за дезинфекция,дезинсекция и дератизация.
Диетичното хранене -малко ми е несериозно,не пренебрегвам специалността,но можеш и с курс да имаш сертификат за това.
благодаря ви
тази информация ми е много полезна

# 8
  • Мнения: X
Колебая се между 3 специалности те са ветеринарна медицина,медицински оптик и диетично хранене
също мислила съм и за помощник-фармацевт,но химията не ми е добре и всъщност не е специалност която бих я избрала по скоро е заради семейството и роднините,които все се опитват да се бъркат във всичко
Знам че е късно и трябваше да съм решила отдавна,но...

# 9
  • Мнения: 10 993
Според мен диетичното хранене е глупост и няма потенциал и пари...всичко останало е ок, има търсене на пазара на труда...просто вие си решете..

# 10
  • Мнения: 1 281
Аз не съм чувала за медицинска специалност в която да не се учи много химия, независимо за каква степен. Ако не ви харесва или не ви върви, помислете за друго.

# 11
  • Мнения: X
Аз не съм чувала за медицинска специалност в която да не се учи много химия, независимо за каква степен. Ако не ви харесва или не ви върви, помислете за друго.
при медицинския оптик няма химия

# 12
  • Мнения: 1 281
Мда, което за мен е странно, но не съм медик. Обаче малко изглежда като преди години студентите по икономика бяха безкрайно шокирани колко математика трябва да знаят, защото икономиката е базирана на математика. По същата логика медицинските специалности са базирани на химия и биология, вероятно няма да се разминете съвсем без.

# 13
  • Мнения: 12 626
Роднините ли те карат да избираш тези специалности? Ти какво би избрала?
Ако ме влечаха медицински специалности, бих записала ветеринарна медицина, за да помагам на животните. Но там ще има контакт с кръв, с телесни течности - ще го понесеш ли?
Докато медицинската оптика е чиста работа, стига да те влече.
Това с диетичното хранене и аз не знам ще можеш ли да си изкарваш хляба с него. Колко хора биха се насочили да плащат за такава услуга все пак...

# 14
  • Марс
  • Мнения: 613
Ами освен приятна, работата трябва да ти носи и заплащане един ден. Защо точно тези специалности? Те са тотално различни. Ти помисли ли как точно искаш да се издържаш като завършиш? Как се виждаш след университета? Каква натовареност имат самите професии, с хора ли искаш да работиш, с животни ли, позволява ли ти професията да имаш собствен бизнес? А не просто да завършиш нещо, за да са щастливи вашите. Ти така или иначе, ако запишеш нещо един ден ще го завършиш и после, какво, ще ти бъде ли приятна работата по тази специалност? Виждаш ли се работеща по нея или просто ти трябва да запишеш нещо да се отървеш от вашите? Специалностите са хубави, но ако искаш да избираш от тях , според мен, проучи какво включва работата след това -  не само какви изпити ще имаш  в университета.

Общи условия

Активация на акаунт