Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ами освен приятна, работата трябва да ти носи и заплащане един ден. Защо точно тези специалности? Те са тотално различни. Ти помисли ли как точно искаш да се издържаш като завършиш? Как се виждаш след университета? Каква натовареност имат самите професии, с хора ли искаш да работиш, с животни ли, позволява ли ти професията да имаш собствен бизнес? А не просто да завършиш нещо, за да са щастливи вашите. Ти така или иначе, ако запишеш нещо един ден ще го завършиш и после, какво, ще ти бъде ли приятна работата по тази специалност? Виждаш ли се работеща по нея или просто ти трябва да запишеш нещо да се отървеш от вашите? Специалностите са хубави, но ако искаш да избираш от тях , според мен, проучи какво включва работата след това -  не само какви изпити ще имаш  в университета.
само за реализацията на инструктора по диетично хранене не намерих достатъчно информация

# 16
  • Мнения: X
Здравейте
Има ли завършили английска филология в Пловдивския университет,медицинска оптика,инспектор обществено здраве,инструктор диетично хранене?
Ако има моля да споделите информация за специалностите и как се реализирахте.
Благодаря предварително.

# 17
  • Мнения: 39
Имтерисувам се дали мога да си намеря работа като рентгенов лаборант и инспектор по обществено здраве.Някой учил ли е това и какво е заплащането.На персонала място ми е пом фармацевт,клиничен лаборант,но след това се чудя как да ги подредя евентуално

# 18
  • Мнения: 10 993
Работа има и за рентгенов лаборант и за клиничен лаборант и за помощник фармацевт.

# 19
  • Мнения: 39
Работа има и за рентгенов лаборант и за клиничен лаборант и за помощник фармацевт.
а за санитарен инспектор(инспектор по обществено здраве)

# 20
  • Мнения: 10 993
За санитарен инспектор не мога нищо да кажа, другите специалности ми звучат доста по-перспективни.

# 21
  • Мнения: 39
За санитарен инспектор не мога нищо да кажа, другите специалности ми звучат доста по-перспективни.Да,разбира се,Те са ми на първо място,но се чудя другите как да ги подредя.Чудя се рентгенов лаборант и оптики дали са перспективни?

# 22
  • Мнения: 10 993
Рентгенов лаборант и оптики са перспективни, като рентгинов лаборант могат и в чужбина да работят, за оптиките не знам дали има търсене в чужбина.

# 23
  • Мнения: 153
Здравейте, инструкторът по диетично хранене (още диетолог) си е съвсем сериозна професия и не може, а и не е етично, да се работи само с един курс, както някой беше предложил по-горе. Това с курса се нарича нутриционист - разликата му с диетолога е, че нутрициностът няма право да лекува хора чрез хранене - т.е. той няма нужните познания, нито правоспособност да създава хранителни режими за хора с различни заболявания като диабетици и онкоболни, например. Инструкторът по диетично хранене може да работи като специалист по хранене в: детски кухни, детски градини и училища, лечебни заведения, уелнес и СПА центрове, кетърингови фирми и др. Може и да работи за себе си, на частно.

Както някой беше казал вече - посочените три специалности са различни като реализация, учебни дисциплини и в бъдеще - работна среда. Реализацията след завършване зависи от много неща, но най-вече от това дали извършването на професията носи удоволствие или не.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт