Любители на кучета - 114

  • 21 440
  • 715
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 813
Скрит текст:
Хаха Деспи 😂 Разсмя ме!
Оо Теди-Кая много е порастнала 😍
Иланг-Да се оправяш бързо, то сега има много вируси, то и времето е много променливо. Аз бях 2 седмици с хрема, няколко дена ме болеше гърлото и това беше.

Аз ви представям няколко манджи, на който му трябва идея-да черпи 😁. Тегля на везната съотношение  70%месо-30% добавки.Общо количество 600гр на ядене, от които 420 е месото. Другото гледам да е що годе разнообразно, и един ден от едното повече, на другия от другото. 🤪 (Ако ви кажа, че голям си го набих с тва готвене, ама кво да се прави 😂) Аз лично приготвям всичко в кутии, поне за няколко дни подред.
Скрит текст:
Пилешки гръбчета,микс-дреболийки, зеленчуци, ориз и 1/2ябълка
Пилешки гръбчета, зеленчуци, овесени ядки, извара
Свинско месо, зеленчуцини канапе от извара и овесени ядки
Пилешки гръбчета, моркови и грах,1/2банан,извара и 1/2 яйце
Свинско, макарони, извара, 1/2 банан, 1/2 яйце [spoiler/]
[/spoiler]
Merryhristowa 600 гр е за целия ден или това е една от двете порции за деня, тоест за деня тотал 1,2 кг?

# 691
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
На хранене е 600 грама за нвйното куче. Тя е споделяла и преди.
И моите две чудеса на природата са с Форесто.

# 692
  • Мнения: 2 615
Скрит текст:
Хаха Деспи 😂 Разсмя ме!
Оо Теди-Кая много е порастнала 😍
Иланг-Да се оправяш бързо, то сега има много вируси, то и времето е много променливо. Аз бях 2 седмици с хрема, няколко дена ме болеше гърлото и това беше.

Аз ви представям няколко манджи, на който му трябва идея-да черпи 😁. Тегля на везната съотношение  70%месо-30% добавки.Общо количество 600гр на ядене, от които 420 е месото. Другото гледам да е що годе разнообразно, и един ден от едното повече, на другия от другото. 🤪 (Ако ви кажа, че голям си го набих с тва готвене, ама кво да се прави 😂) Аз лично приготвям всичко в кутии, поне за няколко дни подред.
Скрит текст:
Пилешки гръбчета,микс-дреболийки, зеленчуци, ориз и 1/2ябълка
Пилешки гръбчета, зеленчуци, овесени ядки, извара
Свинско месо, зеленчуцини канапе от извара и овесени ядки
Пилешки гръбчета, моркови и грах,1/2банан,извара и 1/2 яйце
Свинско, макарони, извара, 1/2 банан, 1/2 яйце [spoiler/]
[/spoiler]
Merryhristowa 600 гр е за целия ден или това е една от двете порции за деня, тоест за деня тотал 1,2 кг?
На ядене е 600 да.. На ден 1.2кг.
Но това е за нейните килограми. 3 до 4% от теглото, зависи от храната. Ниско калорична или високо. Повече въглехидрати или белтъци и така.. Математика е цялата работа.

# 693
  • Мнения: 8 705
Честита Баба Марта!Бързо да оздравяват хора и животинки!
   Малко ви поизпуснах,че много работа имах.Не съм виждала нашата глезанка айра от няколко дни.Дъщеря ми започна работа и тя седи самичка през деня.А Киарчето си е послушанка,дъртичка вече и много не й се занимава с бели.Лежи на стъпката пред вратата на слънчице.

# 694
  • Мнения: 2 903
Момичета, благодаря ви, че сте готови да помогнете 🤗 Още не съм измислила какво да правя с тия кучета. От 6, ни останаха 5, като едното е видимо болно. Другите за сега нямат признаци. Не мисля, че е вариант ваксинация точно в този момент, защото са изложени на риск и ваксината може май само да спомогне заразяване. Единственото, което правя в момента е да им нося пълноценна храна. Болничкия не се храни или хапва съвсем по малко, но нямам как да го изолирам от другите.
Стига толкоз за моите неволи с бездомници и да покажа как Макс спи върху мен:

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 5 980
Мери, и нашите порции са приблизително такива. Малко по-водни и с по-малък грамаж. Но пропорциите ги спазвам
Чела съм, че не било хубаво да се смесват в едно хранене млечни и месни продукти - визирам изварата.

# 696
  • Мнения: 2 615
Млечните продукти, като мляко, извара, сирене и др. съдържат лесноусвоими белтъчини, мазнини и голямо количество витамини и минерални вещества. И аз след толкова четене това съм го пропуснала за смесването. И с ветеринарите като обсъждахме меню, нищо такова не са ми казали. Единствено, че когато има повече фибри в храната, може да действа разхлабващо. Аз слагам 1 лъжица извара, която е около 60 гр.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 632
Момичета,едно питане към женските собственици.

Бела на 7м и 20 дни се разгони за първи път. Първите 10дни събираше мъжки под опашката,явно отделяше хормони. На 23.12 започна цикъла и така 27 дни.
От вчера я забелязвам,че отново събира мъжете под опашката си,днес повече. Отскубна на едно йорки козина докато се пазеше от него,той се опитваше да й се качи. На последната разходка преди малко изскочи един джак без повод и той се опита. Тя ръмжи,бяга и ги хапе.

Та въпроса е нормално ли е да настъпи второ разгонване скоро след първото? Четох,че 2 пъти в годината се разгонват.
Или е възможно да прави хормонални проблеми?  
В краен случай ще я изчакам няколко дни и ако не настъпи цикъл ще я водя за преглед и каквото каже вета.

# 698
  • Мнения: 145
Момичета,едно питане към женските собственици.

Бела на 7м и 20 дни се разгони за първи път. Първите 10дни събираше мъжки под опашката,явно отделяше хормони. На 23.12 започна цикъла и така 27 дни.
От вчера я забелязвам,че отново събира мъжете под опашката си,днес повече. Отскубна на едно йорки козина докато се пазеше от него,той се опитваше да й се качи. На последната разходка преди малко изскочи един джак без повод и той се опита. Тя ръмжи,бяга и ги хапе.

Та въпроса е нормално ли е да настъпи второ разгонване скоро след първото? Четох,че 2 пъти в годината се разгонват.
Или е възможно да прави хормонални проблеми?  
В краен случай ще я изчакам няколко дни и ако не настъпи цикъл ще я водя за преглед и каквото каже вета.

Моята Кари се разгони на 1.04. когато беше на около 7 месеца /изненада ни, защото тъкмо обмисляхме кастрация/ и после в началото на юни го направи отново. Ужасно се бях притеснила, водих я на лекар и ми казаха, че в началото докато се наместят хормоните може да има такива аномалии. После я кастрирахме.

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 632
Vanillа, и ние обмисляме кастрация,но ми каза ветеринарката,че след 1г (да се развият половите органи напълно).
Но това поведение ме притесни,не очаквах толкова скоро изненади Flushed

# 700
  • Мнения: 145
Сега Бела я кастрирахме на предполагаеми 8 месеца. От една страна исках да избегнем първото разгонване, защото ползите от кастрацията тогава са най-големи, а и предпочетох да мине тази процедура преди да се привържа прекалено много към нея /което вече е факт/ - от опит  кастрацията на Кари беше много тежка и много емоционално я преживях. Това малкото обаче е абсолютно циганче във всяко едно отношение /освен че е прибрано от махалата/ и още вечерта си играеше и тичаше.

# 701
  • Мнения: 989
И Хари е с Форесто и пръскане с микс от етерични масла преди разходка.
Порциите на снимките са като от кулинарно предаване! Хари е 15 кг и сутрин яде готвено. Колко като грамаж трябва да е, че вече се обърках?

# 702
  • Мнения: 2 615
И Хари е с Форесто и пръскане с микс от етерични масла преди разходка.
Порциите на снимките са като от кулинарно предаване! Хари е 15 кг и сутрин яде готвено. Колко като грамаж трябва да е, че вече се обърках?
Делиш килограмите на %..
То зависи и от възрастта,и като цяло как искаш да изглежда 😁
15÷3%-500 гр / 15÷3.5%-428гр
Така, че ти си прецени, спрямо другото ядене.

# 703
  • тук-там
  • Мнения: 5 677
За кучета над година, които са завършили растежа си, се препоръчва 2% от теглото. За подрастващи 3% при слабо активни и 4% при свръх активни. Това е от моята консултация със спец по храненето.

# 704
  • Мнения: 2 266
Момичета, благодаря ви, че сте готови да помогнете 🤗 Още не съм измислила какво да правя с тия кучета. От 6, ни останаха 5, като едното е видимо болно. Другите за сега нямат признаци. Не мисля, че е вариант ваксинация точно в този момент, защото са изложени на риск и ваксината може май само да спомогне заразяване. Единственото, което правя в момента е да им нося пълноценна храна. Болничкия не се храни или хапва съвсем по малко, но нямам как да го изолирам от другите.
Стига толкоз за моите неволи с бездомници и да покажа как Макс спи върху мен:



Sivi,това в града ли е?

Общи условия

Активация на акаунт