Градинарство - моето хоби 27

  • 34 050
  • 738
  •   1
Отговори
# 465
  • Карлово
  • Мнения: 4 632
Мъжо вече брои саксиите и прави сметка колко ще полива. Хем се оплаква , хем не мога са го спра  лятото да ги дави:)
Кажи му като реши да полива, да устои на изкушението, на следващия ден да се поддаде и да полее, после пак прескача....

# 466
  • Мнения: 1 107
Може ли и обикновеният слънчоглед да се присажда? Да си насяда във формички и после да сложа тук-там из градината.......

# 467
  • Мнения: 3 771
Vige, ако можеш да си купиш семена от декоративен - много лесно и бързо стана 10 см силен разсад. Виж най-големите в моите снимки.
Nivea - купувала съм семена . Много!!!!
Но за 1ва година правя разсад. Декоративен слънчоглед, тагетис, петунии, кученца, циния май тези станаха .

# 468
  • Мнения: 1 107
Аз си купих семена от такъв... "за чоплене" и напусках тук-там и ми останаха 10-20 семчици, та ако може да се пресажда, бих ги сложила в чашки и после ако видя празно място да ги прехвърля там. При мен е повече градинарска идея, отколкото цветарска.
Пробвам перма култура, смесено цветя и зеленчуци с цел да си помагат. Мястото ми е мъничко, но с много желание от моя страна. И чисто декоративно да гледам слънчоглед, които става и над три метра, вместо такъв, който може да се яде ми е излишно. А и децата да видят пита слънчоглед и да хапнат от нея ми е носталгична нотка от моето детство, която се надявам да им прехвърля.
(Пазя една къща в която има няколко декоративни за украса, насети са веднъж и  всяка година някоя семка е преживяла студ, сняг и тнт и се е изборила за своето място, та от там знам, че са големи и тнт, дори по-високи от обикновен слънчоглед, но с по-малки глави)

# 469
  • Мнения: 3 771
Сигурно ще стане. Заложи ги. И декоративния е от семки Simple Smile

# 470
  • Мнения: 5 364
Мариета, това за бергенията може и да е легенда. Моята е на шарена сянка, но все гони светлината. Виждала съм засадени пред една къща на слънчево място, напълно открито, точно бяха нацъфтяли и си изглеждаха съвсем добре.

# 471
  • Мнения: 3 771
Мерси Флокс,
Да и аз пак попрочетох - светло, но не слънчево, затова може под дървета.
Под големите кипариси ги мисля, че ми е голо там пролетно време

# 472
  • Мнения: 257
Много благодаря за съветите относно алергиите! Наистина са сто хиляди вида и е много трудно да се изследват.
Май не е проблема в луковиците, извинявам се ако съм подвела или уплашила някого. От няколко дни ги садя поетапно и всичко е що-годе наред (не е болка за умиране, та реших да пробвам).
Зачервяването и сърбежа определено са по горната част на ръцете и отшумяват. Кой знае в този ден какво съм плевила през деня и чак привечер на по-топло се е активирало. Дива поляна е при нас Simple Smile.

# 473
  • Мнения: 14 776
Уфф,имам готов един разсад за домати,обаче с това време гадно,чудя се да ги садя ли в градината или да чакам? Ето какви температури дават за следващите дни:

Дали ще ги съсипя ако ги засадя,как мислите?

# 474
  • Мнения: 7 776
Изчакай май месец. Рано е още за домата.

# 475
  • Мнения: 14 776
Рано,ама разсада ми стана огромен,та насадих най-големите двойки-пет на брой. Направих им парник и се надявам да им е добре. Другите са още малки,та ще почакат.

# 476
  • Мнения: 3 771
Съсвдката ги сади на двора, покрити в мини оранжерия и вечер мята одеала, стари ките Ицо и т.н отгоре на найлона да ги топли

# 477
  • Мнения: 14 776
Аз точно за това гледах минималните температури, няма да са много ниски. В краен случай няма да тръгнат да растат бързо, не вярвам да им стане нешо. Пък и имам още разсад.

# 478
  • Мнения: 5 994
Anyyyone моите домати снощи бяха на остъклената тераса. В 3 ч като се събудих беше 12 градуса. В 7 ч навън бяха 8 градуса. Навън все още не мисля да ги изкарвам. Днес обаче се наложи да колтуча най-големите.

# 479
  • sofia
  • Мнения: 8 935
По софийско е много студено сутрин. Днес е било под нулата, а и имаше слана при нас.
Лалетата ми тепърва се отварят.

Общи условия

Активация на акаунт