Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 13

  • 39 625
  • 770
  •   1
Отговори
# 720
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз въпреки хапчетата, през април пак вдигах кръвно. Сега не смея да меря.

# 721
  • Мнения: 5 352
Като ви чета, и аз си давам сметка че се чувствам така. След последния ми цикъл  февруари с всеки изминал ден съм все по добре. Е,  имам вълни чат пат, но те са по скоро студени - може би защото обичам топлото, и при топли вълни се чувствам ок, но при студени е... много некомфортно.  Иначе съм супер жизнена и  енергична,   килограмите държа в норма с хранителен режим и движение.

# 722
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
По повод зацапванията, които споменавате, ходих на лекар с такива оплаквания. Изобщо не стана дума за изследване на хормони (на 51 г. съм). Директно ми пусна цитонамазка, направи ми колпоскопия и другата седмица съм на биопсия, независимо че според мен резултатът от цитонамазката не е толкова лош - PAP II.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 13:38 от Айяла

# 723
  • Мнения: 39 361
А защо щом сте в супер форма (дано при всички да е така), моя косопад, който няма оправяне вече година и нещо, ендокриноложката го отдава на предмено? Ей, как ме е яд, че съм пак с късата клечка....
Айяла, застраховай се с биопсията, няма лошо.

# 724
  • Мнения: 10 264
Ами защото за ендото е най-лесно така, вместо да си чопли мозъка, а и казват в тази възраст започват промените и в косата, освен че побелява косата. А за късата клечка, всеки си има негова къса клечка. При теб е коса, при друг абразиота, при трети рак на гърдата....гадости да искаш. Щом не се чувства човек добре, все е някакъв вид къса клечка.

# 725
  • София
  • Мнения: 2 628
А защо щом сте в супер форма (дано при всички да е така), моя косопад, който няма оправяне вече година и нещо, ендокриноложката го отдава на предмено? Ей, как ме е яд, че съм пак с късата клечка....
Айяла, застраховай се с биопсията, няма лошо.
Косопадът може да се дължи на редица проблеми, не само полови хормони. Най-често е заради недостиг на минерали и витамини. Ниските стойности на желязо и витамин Д са пагубни за косата.Отколоненията в хормоните на шитовидната жлеза също.

# 726
  • София
  • Мнения: 3 880
При мен точно от ниско желязо и феритин имах ужасяващ косопад. Толкова дълго не го загрях, нито докторката ми, защото и хемоглобина (135), и цялата ми кръвна картина беше супер. И винях жлезата за това, а се оправих веднага щом започнах да пия желязо. Но не сиропчета и спрейчета, а здраво сорбифер дурулес по макс на ден. За три седмици оправих желязото. Косопадът спря на първата седмица още.

Да питам приемал ли е някой CLA и отзиви?

https://fitness1.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%8F%D0%BD%D … w-foods-cla/11313

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 14:57 от Aurora

# 727
  • Мнения: 39 361
О, витамини, минерали и всичко друго пия, и не съм спирала..

# 728
  • Мнения: 20 172
По повод зацапванията, които споменавате, ходих на лекар с такива оплаквания. Изобщо не стана дума за изследване на хормони (на 51 г. съм). Директно ми пусна цитонамазка, направи ми колпоскопия и другата седмица съм на биопсия, независимо че според мен резултатът от цитонамазката не е толкова лош - PAP II.
Че защо биопсия при Пап 2 🤔
Да не е видял някакви изменения на колпоскопа?

# 729
  • Мнения: 5 352
Аз освен червената мака, за която вече писах, пия витамин Д, витамин С, цинк и селен. Правя и масажи за оттичане на лимфната течност. Като цяло за себе си съм си дала някакво обяснение за подпухналоста на нашия народ - забелязали ли сте, как повечето хора са с подпухнали физиономии. Дори и слаби хора, имат подути лица. Според мен това е неправилно оттичане на лимфната течност. Наричат тази система втората кръвоносна система в човешкото тяло. Мисля, че всеки от нас би трябвало да отделя внимание на този процес с повече  движение, правилна храна, масажи.

# 730
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Че защо биопсия при Пап 2 🤔
Да не е видял някакви изменения на колпоскопа?

Да, лекостепенна дисплазия пише. И аз малко се чудя дали е нужно.

Последна редакция: ср, 02 юни 2021, 15:58 от Айяла

# 731
  • София
  • Мнения: 2 628
Че защо биопсия при Пап 2 🤔
Да не е видял някакви изменения на колпоскопа?

Да, лекостепенна дисплазия пише. И аз малко се чудя, дали е нужно.
При кой доктор сте били на преглед?

# 732
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Писах ви ЛС.

# 733
  • Мнения: 20 172
Е, щом е видял някакво изменение, предполагам, че така трябва.
Ако пък нещо ви съмнява, идете и при друг специалист.
Може да се попита и в темата за цитонамазките.

# 734
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ако е PAP II B, да. Тогава може. Но ако е "А", не би трябвало да има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт