Не се чувствам добре. Просто не се чувствам добре

  • 5 672
  • 81
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Ако сега си в 12 клас, значи си държала НВО през 2016 г. Странно, че не си информирана, че оценяването тогава е било не с оценки по шестобалната система, а с точки до 100. Дори предходната 2015 г. е било така. Между другото, скалата за оценяването на НВО няма нищо общо със старата или новата програма. Трябваше да се подготвиш по-добре.

# 46
  • Мнения: 258
Ако сега си в 12 клас, значи си държала НВО през 2016 г. Странно, че не си информирана, че оценяването тогава е било не с оценки по шестобалната система, а с точки до 100. Дори предходната 2015 г. е било така. Между другото, скалата за оценяването на НВО няма нищо общо със старата или новата програма. Трябваше да се подготвиш по-добре.

Бях въвела номер в сайта на мон и ми изписаха тези оценки. Затова мисля, че е с оценки...

# 47
  • Мнения: X
Това не е вярно. Като въведеш номера си в сайта на МОН, винаги излизат точки. Не оценки. Виждаш ли, едно от децата ми беше на НВО след 7 клас тогава и съм добре запозната с нещата. Пробвай с друга  тема. За тази не си се подготвила добре. Не бива така небрежно да подхождаш.

# 48
  • Мнения: 258
Това не е вярно. Като въведеш номера си в сайта на МОН, винаги излизат точки. Не оценки. Виждаш ли, едно от децата ми беше на НВО след 7 клас тогава и съм добре запозната с нещата. Пробвай с друга  тема. За тази не си се подготвила добре. Не бива така небрежно да подхождаш.

Небрежно? Кое точно? Спомням си , че седми клас имаше оценки, когато писах този номер.  Това беше скалата.

# 49
  • Мнения: X
Виждам, че ти отне време да намериш таблицата за преобразуване. Ако се беше подготвила, щеше да започнеш с нея.

# 50
  • Мнения: X
Темата да е фейк?

# 51
  • Мнения: 258
Темата да е фейк?

Защо да е фалшива? Защо някой ще лъже за това? Като и да е..

# 52
  • Мнения: X
Не, аз изобщо не твърдя това.
Въпросът ми беше към коментарите на thewishmaster...

# 53
  • Мнения: X
Wishmaster само се чуди на несъответствията и явните пропуски в постовете на авторката. Защо ги е допуснала, тя знае най-добре.

# 54
  • Мнения: 258
Например когато седна да уча и чета чета и нищо не запомням .Чета ,но нищо не разбирам и имам чувството ,че главата ми е празна.А преди не бях така.Как да оправя този проблем ?
Всеки ден отделям по 4-5 часа за учене.  Вече се мразя такава.

# 55
  • Мнения: X
Като спре да ти пука и спреш да учиш заради самата идея / за оценки и т. н. Не си разбутвай нервите, казах ти го и в другата тема.

# 56
  • Мнения: 258
Като спре да ти пука и спреш да учиш заради самата идея / за оценки и т. н. Не си разбутвай нервите, казах ти го и в другата тема.

Не знам. Взех да се притеснявам. Никакви дълготрайни знания нямам в главата.  Каквото уча го помня за часа/седмицата. И пак нищо...

Ще ходя на матура история не се виждам просто там.

# 57
  • Мнения: 3 323
Може би си преуморена. Аз съм доста по-голяма от теб и също уча в момента и то всичко на чужд език. Усилията, които полагам са чудовищни. Ако си мислиш, че нещо ми остава в главата след изпита - друг път. Нужна е почивка, а не само да висиш пред учебниците и да се чудиш защо нищо не запомняш. Пробвай с кафе и витамини.

# 58
  • Мнения: 258
Може би си преуморена. Аз съм доста по-голяма от теб и също уча в момента и то всичко на чужд език. Усилията, които полагам са чудовищни. Ако си мислиш, че нещо ми остава в главата след изпита - друг път. Нужна е почивка, а не само да висиш пред учебниците и да се чудиш защо нищо не запомняш. Пробвай с кафе и витамини.

Не знам...Понякога имам чувството, че запомням нещо. На другия ден се опитвам да разкажа и не се получава...

# 59
  • Мнения: X
Раздели си материала по дни до изпита и си остави време за преговор; винаги оставяй един ден в седмицата свободен, в този ден нищо не учи, почивай. Прави разходки на определени интервали за проветряване на главата. Сутрин на прясна глава учи най-трудното за деня.

За да ти влезе в постоянната памет, трябва да се преговаря. Наученото днес се прочита и утре, после след една седмица. Рисувай, прави таблици, картинки за свързаност между нещата.

Общи условия

Активация на акаунт