Не се чувствам добре. Просто не се чувствам добре

  • 5 670
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 157
Приключваш с оправданията. А родителите ти и те къде са гледали четири години, защо не са се размърдали да те запишат на уроци или да ти помагат вкъщи? Колкото изкараш - толкова.

 "А родителите ти и те къде са гледали четири години"-  не всеки има перфектни родители или семейство което да го разбират. Можехте да проявите повече разбиране според мен.

Момичето е написала темата за съвет. А не за да получава такива изказвания.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
Момичето получи съвет. Питам по същество - къде са били родителите. Тяхно задължение е да следят как се справя детето им в училище поне до 16-годишна възраст на същото това дете. Не е ядрена физика, а заинтересованост за собственото дете. Когато на родителите им е важно - правят го. Матура с тройка е минимумът, но е отражение и на родителската активност или пасивност.

# 77
  • Мнения: 157
Момичето получи съвет. Питам по същество - къде са били родителите. Тяхно задължение е да следят как се справя детето им в училище поне до 16-годишна възраст на същото това дете. Не е ядрена физика, а заинтересованост за собственото дете. Когато на родителите им е важно - правят го. Матура с тройка е минимумът, но е отражение и на родителската активност или пасивност.

В моя случай примерно, родителите ми не са се интересували толкова. Баща ми не съм го виждала от 2007год.
Има родители много държат на децата си и се интересуват страшно много, но за жалост при мен не е точно така.

# 78
  • Мнения: 1 192
Явно при теб са се натрупали пропуски, които сега е трудно да наваксаш поради големия обем. Анализирай си грешките, които правиш на тестовете. Дали за някой от периодите пропуските не са по-сериозни, отколкото за останалите. Тогава чети за конкретния период, който те затруднява. Момичетата са те посъветвали - имаш право на консултации в училище и ако не можеш да си позволиш частни уроци, говори с преподавателя си и се възползвай от тези консултации. Опитай се да не се поддаваш на депресия, давай си и време за почивка и за себе си, гледай по-позитивно. Имаш достатъчно време да се подготвиш, но трябва да си анализираш по-точно пропуските, да наблегнеш на това, което най-много те затруднява и да си изградиш някаква система за учене, за което най-добре ще ти помогне учител.

# 79
  • Мнения: 258
Явно при теб са се натрупали пропуски, които сега е трудно да наваксаш поради големия обем. Анализирай си грешките, които правиш на тестовете. Дали за някой от периодите пропуските не са по-сериозни, отколкото за останалите. Тогава чети за конкретния период, който те затруднява. Момичетата са те посъветвали - имаш право на консултации в училище и ако не можеш да си позволиш частни уроци, говори с преподавателя си и се възползвай от тези консултации. Опитай се да не се поддаваш на депресия, давай си и време за почивка и за себе си, гледай по-позитивно. Имаш достатъчно време да се подготвиш, но трябва да си анализираш по-точно пропуските, да наблегнеш на това, което най-много те затруднява и да си изградиш някаква система за учене, за което най-добре ще ти помогне учител.

Нямам точно определен дял, при който да са грешките. На всеки тест е различно. Просто започвам учебника отначало. Поне,  щом имам 3.70 ще си мина матурите.

# 80
  • Мнения: 11 908
А как стои въпросът с консултациите в училище? Няма как да ти откажат!

# 81
  • Мнения: 258
А как стои въпросът с консултациите в училище? Няма как да ти откажат!

Питах госпожата ми по история как да се подготвя, за да съм по- сигурна и и исках пробни матури от минали години (които тя е давала) и тя просто ми каза да решавам матури от минали години от страницата на МОН. Веднъж пробвах да я питам може ли да ми проверява теми, които пиша и тя не ми обърна внимание.

Аз това го направих вече и имам такива оценки.

Последна редакция: пт, 26 фев 2021, 17:30 от sonja12

Общи условия

Активация на акаунт