Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 9

  • 50 501
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 5 931
Худи е суичър с качулка. Струват ми се едно и също Simple Smile
Хубави бикини сме купували от НМ.

# 691
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ау, от Пепко точно взех сутиени с меки чашки, страшно симпатични и тотален боклук! След две пранета не остана чашка, тотално се обезформи всичко.

# 692
  • Мнения: 27 441
Как переш, на какви градуси? От тези със закопчалките отпред ли бяха? Принципно, на дъщеря ми форма още не и' трябва на чашките, просто да не и' се очертава "всичко" под блузите (понякога с по-светла блуза изглежда все едно е без нея, а така не ми харесва да се разхожда навън). 🙂

# 693
  • София
  • Мнения: 9 525
Аз ви следя от доста време. Рядко пиша, но сега по повод сутиените ще се включа.
Дъщеря ми е на 8 г. Започват да й се оформят зърната на гърдите вече. Поиска бюстиета, които да носи под дрехите. Купих и си ги носи.

Казва, че има постоянна болка в гърдите, особено при натиск. Имам бегъл спомен, че и при мен беше така докато растяха. Вашите момичета оплакват ли се от болка в гърдите?

# 694
  • Мнения: 8 890
На дъщеря ми ѝ купих сутиенчета от M&S. Хареса си ги, но едва от 2 дни носи такова нещо, та е рано за мнение. Питам я дали има болка в гърдичките, защото виждам бързи промени, но тя казва, че нищо не я боли.

# 695
  • Мнения: 27 441
Дъщеря ми не е казвала да я боли. Почти на 10 г е. Но и промените засега не са чак големи, просто много гадно се очертава, че нещо "стърчи" под дрехите...дори с някои бюстиета е все едно ги няма, затова търся вариант мека чашка или безшевно бюстие с меки подложки...

# 696
  • Мнения: 19 289
В ХМ има подобни.

# 697
  • София
  • Мнения: 1 594
Растат си гърдите докато растат, моята дъщеря така казваше.

# 698
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Как переш, на какви градуси? От тези със закопчалките отпред ли бяха? Принципно, на дъщеря ми форма още не и' трябва на чашките, просто да не и' се очертава "всичко" под блузите (понякога с по-светла блуза изглежда все едно е без нея, а така не ми харесва да се разхожда навън). 🙂
Пера на 60 градуса в пералнята, на дрехи не слугувам. На щом сутиени от lidl издържат години наред, а тези се разпаднаха след две пранета значи не са особено добре. Не, нормални, със закопчалките отзад. Бюстиета носи досега, вече не иска.

# 699
  • Мнения: 27 441
Значи са други сутиените. Аз пускам сутиените на 30-40 градуса.

# 700
  • Мнения: X
Всичко, освен спално бельо, пера на 40 градуса. Нашите са спортни бюстие сутиени Пума. Пералня и  сушилня всеки ден и издържат по 3-4 години.

# 701
  • Мнения: 960


И двете ми дъщери започнаха с такива бюстиета.  Малката е на 11 и от преди година поиска да й взема.
Някои нямат тези ластичета между чашките.

При търсенето в гугъл за снимка, попаднах на такава, на която се кипреше дете по  бюстие и бикини. Flushed
Някакъв сайт беше. Напълно неприемливо е за мен. То бива реклама......ама бие на голотия.

# 702
  • София
  • Мнения: 9 525
Аз също такива бюстиета взех, но без подплънка. Тя моята щерка е само на 8г., рано е за подплънки. Малко се стреснах, че на 8 г започва с промените, но после прочетох статии , че се случва на все повече момичета вече.

# 703
  • Мнения: 24 276
Малко се стреснах, че на 8 г започва с промените, но после прочетох статии , че се случва на все повече момичета вече.
Така е и не бива да се плашите, а да подготвяте дъщеря си. Това са нормални неща. Моята казва, че не я болят гърдите, а мен едно време доста ме болеше

# 704
  • Мнения: 6 429
Това, че свръхранния пубертет се случва все по-често, не го прави нормален. За съжаление лекарите, родителите и обществото неглижират проблема и не се задълбочават в търсене на причините.

Дънки за девойката купихме последно от Orsay, техните кройки много и пасват, слаба и висока е. Чакам и една поръчка с тийн дрехи от Sinsay. Препоръча ми ги приятелка, цените им са странно разумни, допаднаха на вкуса на тийновете в къщи. Скептична съм, но ако на живо излязат читави, ще докладвам.

Общи условия

Активация на акаунт