За мама вече няма скука - ДЕКЕМВРИйче в ръцете й сладко гука ! {тема 2/2020}

  • 30 415
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 283
Честито Лори,лека бременност и здраво бебче накрая .! ♥️
Рейв При нас всеки ден е различен..Има дни в които заспива в 22:30 и се буди към 03:00-05:00..Има пък дни пак заспива към толкова и след час,два се събужда,обръща се по корем в кошарата 😁 и почва да рипка..Следва едно шъткане,люлене,пеене..Ако не заспи взимам го при мен цока 5-10минути и вече е заспал и така до сутринта,събужда се суче и хич не поглеждам часа..Спя с цицка отвън и той се самообслужва 😁
Но аз искам да си спя спокойно и да се ширя сама на леглото за това го взимам при мен в краен случай..Поне спането да ми е спокойно,че... 🤦

# 706
# 707
  • Мнения: 609
Ехааа, Лори, честото, лека бременност! 💕Рейв, успех с бебеправенето и на вас, пожелавам на Дея скоро да е кака!💕 Много смели ми се струвате, поздравление, ние с мъжО ще го мислим по-нататък 😅
Предстои ни пътуване със самолет, някой вече с опит може ли да сподели ,,трикчета” кое е било полезно, кое е много важно да взема за бебето, освен стандартните неща. И силно ме вълнува когато има бебе пътник на проверките пускат ли ви да минете по-бързо, за да не чакате на опашката с евентуално гладен или заспиващ малък човек?

# 708
  • Мнения: 430
Благодаря, Джена!
Ние ходихме до Щатите и имаме общо май 9 полета с малкия вече, два от които по над 10 часа 😅 Така че може да се каже, че имаме опит, да. За съжаление, никъде не ни пуснаха на опашката напред, нито тук, нито в чужбина. Чакахме си с бебето, което мен лично ме ядоса, защото той се изнервя, реве, но на никого не му пука... Само на едно място в Щатите ни видя някаква от персонала и ни пусна да минем през друга лента напред, че беше фрашкано с хора, но беше изключение това, като цяло не очаквай съобразяване...
Относно трикчетата, не знам докъде ще летите, но най-хубаво ще е да я приспите, особено по време на излитане и кацане, защото ви карат да сте с колани и не може да шава много, и ще се изнерви вероятно... Аз Ицко го кърмех и той си заспиваше и го гушках за да спи спокойно 😃 Също, ако кърмиш все още, използвай го при кацане за да избегнеш евентуален дискомфорт в ушичките ☺

# 709
  • Мнения: 203
Честито, лека и безпроблемна бременост. И на мен ми се иска да започнем с опитите,  но заради секциото ще изчакам поне до пролетта.
Сега се буди през нощта, но яде и заспива. Мога да я върна в креватчето. Но е поне 2 пъти. Благодаря и че тези дни не ме тормози много. Май не е цистит , а нещо с бъбреците, камъче ли , песъчинка.  Утре ще ходя до личния. Боли ме кръста,  корема, дори вагината.имам и температура. Чудя се дали не са и гъби.... или всичко на куп.

Последна редакция: нд, 22 авг 2021, 14:10 от Anny45

# 710
  • Мнения: 224
Лори, честито! Лека и безпроблемна бременност ти пожелавам! 💙
Аз да ви питам дали виждате втора чертичка на снимката? 

# 711
  • Мнения: 430
Хмм, Алекс, аз май виждам... но е бледичка. Да не правите и вие опити? Направи пак след няколко дни ☺ Колко много са желаещите за породени, май не съм единствената луда 😃

# 712
  • Мнения: 224
Не че правим опити, ама много не се и пазим 😆
Липсва ми да съм бременна, много е хубаво да имаш бебче и искам постоянно да имам 😄❤Хем искам да е станало, хем не. Просто ще е много трудно, защото сме сами в чужбина без баби и дядовци за помощ…От друга страна ще ги изгледаме заедно, а и децата ще са си партийка… Божа работа!

# 713
  • Мнения: 3 597
Аз да кажа , че тази носталгия не ми минава , но мисля да приключа с 3 😁

Алексче , на мен ми се вижда изпарителна чертичка 🤷♀

# 714
  • София
  • Мнения: 2 097
Хей, алекс, съвсем се изгуби.
Добре че се зачуди за теста, та се сети за нас. Grinning
Иначе, аз виждам, но е толкова бледа, че не мога да преценя сивее ли ми, или е розова.
Лори, имам предвид, че се буди и нищо освен гърда не я успокоява.
Не се буди за да будува както
казва Малечка... Личи си, че иска да заспи, но не може.
Първото будене е в интервала 23 - 01 ч.
и тогава почти винаги заспива лесно...
Втория път е вече към сутринта - 04 - 06 ч. и понякога не успява да заспи или става с много плач.
Ако имам късмет, са само тези...
Доколкото знам, при кърмачетата е често срещано и ето че всички, които се включихте, са кърмачета. Hands Thumbsup
Поне при Деа се вижда, че не е глад, а по-скоро някаква емоционална нужда, или не знам и аз как да го нарека. Rolling Eyes
И мен ме вълнува темата за тандемното кърмене. Не ми се иска да я отбивам насила...
Вълнува ме и кърменето по време на бременност.
Като се сетя колко ми бяха чувствителни гърдите още от началото та чак до края, ако и втория път е така, направо не знам как ще кърмя...
Нооо да не слагам тигана преди рибата аз, ама обичам да премислям нещата предварително.
Мери, нали знаеш, че си младааа, имаш време. Kissing Heart Така де, още съм в шок. Grinning

Последна редакция: пн, 23 авг 2021, 15:02 от rave

# 715
  • Мнения: 269
Честито!!Ах,как ви се радвам на ентусиазма! 🤗
Ние сме в екшъна всеки ден с 2г4м.  разлика.Тази вечер тичах след тротинетката и баткото с малкия в слинга.Помощ нямам,собствен Аз също,изгубен е,възхищавам ви се за разлика под 2 години не знам как се справят с рутините,когато се застъпват хранения и т.н. все имам чувството,че ощетявам единия за сметка на другия.Единия има едни нужди,другия други и искам да откликвам,но просто не става,има моменти в които и двамата плачат.И да най-голямото богаство,като се гушкат и смеят,живота е пълен.Не помня какво е скука,винаги има нещо за правене.От все сърце желая на всеки,които иска да му се случи отново.Зъбите  многоо го мъчат на Коко,плаче и се не спи спокойно, премята се по цяла нощ из кошарата.Нещо не харесва кускус и си закусва адаптирано мляко.Благодаря за съвети за захранване водено от бебето,стимулирате ме давам в ръчичка и си смуче,дъвче  диня,банан,хляб.

# 716
  • Мнения: 224
Рейв, сещам се, ама не мога да стигна да чета, имам почти цялата последна тема да чета 😀
Ние се преместихме в къща преди месец и още не можем да си подредим нещата, едната стая е още с пълни кашони, в кухненските шкафове ей така сме наслагвали неща колкото да сме ги пъхнали някъде и е пълен безпорядък, а с Ники, някак си не мога да стигна да чистя, все търси внимание, а сега и зъб му избива и е нервак.

# 717
  • Мнения: 3 044
Лори, честито. Ще си ги отледаш като близнаци. 😀
Ние днес сме последен ден на т.нар. почивка. Децата вдигнаха къщата на главата - малката се скъса да плаче, два-три дни и температура имаше, но зъб още се не вижда. Баткото търчи из стаята, отваря, мести, изкача по стълбите, аз го гоня, малката като изляза почва да нервничи. Пълен цирк. 🥴
Вкъщи не се будеше нощем. Понакога по веднъж, но тук по два-три пъти.
И аз като Тзарева се тормозя, че не съм пълноценна еднакво за двете си деца, като голямото е по-ощетено, но правя поне каквото мога.

# 718
  • Мнения: 430
Рейв, ако се получат скоро и при вас нещата, ще обменяме опит за кърменето по време на бременност. Ние засега твърдо си се кърмим с Ицо. Забелязах, че ми понамаля кърмата обаче. Пълни си памперсите човека (вода не пие много, така че явно си набавя нужнаата от кърмата), което ме обнадеждава. Единствено ме притеснява, че май не е наддал много този месец. Днес сме на преглед и ще видим точно, но така ми се струва. Той си е голям де, така че не би трябвало да е притеснително, плюс това тея зъби му разказаха играта последните седмици, така че има много фактори, които влияят. Стискам палци да не се отбие самичък само, много искам да го кърмя дълго. Макар че след годинката съм си решила, че слагам край на нощните кърмения, и аз съм човек и трябва да взема глътка въздух преди новото бебе и целия цирк отначало 😂 Като цяло след годинката ми се ще да имаме 1-2 кърмения на ден, склонна съм да го кърмя така колкото той иска, до 2, 2 и половина... ☺

# 719
  • Мнения: 2 484
Мале, мале, честито Лори!

Млади сте действайте. На всички, които желаят им желая да се случи. Трябват деца да се раждат на нашата родина.

Ние приключихме, надявам се да няма изненади. Иначе не връщам изненади, но не ми се ще още....стига.

Общи условия

Активация на акаунт