МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 16

  • 48 949
  • 771
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 95
Благодаря ви за отговорите. Ние вече сме ходили на репродуктивен, както и отделно на андролог и двамата казват да сме пробвали още няколко месеца, ако не да пробваме инсеминация. Аз също минах повечето основни изследвания - хормони, цветна снимка, фолкулометрии, изследвания за уреаплазми/микоплазми,хламидии и т.н.- всичко е наред.

# 751
  • София
  • Мнения: 11 688
В такъв случай направете и трите изследвания, които написах, ако имате финансова възможност. Може да се окаже, че има антиспермални антитела или способността за прикрепяне на сперматозоидите е нарушена, тогава по естествен път няма да стане. При наистина малко хора излизат положителни, но пък, ако това е проблемът си спестявате години безсмислени опити и да се действа по същество.

# 752
  • Мнения: 95
Благодаря за съвета и информацията. И аз така смятах, че е редно и това да се провери, ама никой като не ти казва, добре, че са тези форуми, където се обменя опит.

# 753
  • Мнения: 14
Какво променихте в храненето? На какви храни наблягате?
Има ли специфични продукти, които да се избягват и такива, които трябва да се консумират задължително?

# 754
  • Мнения: 231
Имате предвид с какво да се храните и двамата преди процедура ли? Ако е това, то е ясно-здравословно и разнообразно. По-малко полуготови и замразени храни, протеини, плодове и зеленчуци.По-малко захар. Естествено без алкохол (най-много някоя чаша вино) и никакви цигари! Добре е да се приемат витамините, които всички репродуктивни препоръчват, които са до болка познати вече на всички-Вит Д, Фолиева к-на и т.н.

# 755
  • Мнения: 394
Здравейте, проблем ли е, ако спермограмата е направена след много дълго въздържание (2месеца)?

# 756
  • Мнения: 999
Мисля, че няма да е вярна. При пускане на спермограма искат като условие от 3 до 5 дни въздържание.

# 757
  • Мнения: 1 517
Потвърждавам казаното горе. 2 месеца въздържание няма как да даде коректни резултати. Направете нова спермограма, с 3-5 дни въздържание.

# 758
  • Мнения: 4
Здравейте! Бързо въпросче Simple Smile каква е актуалната цена на спермограмата в Клиника Бора Пловдив?
Благодаря предварително Simple Smile

# 759
  • Мнения: 209
Може ли да ме насочите в коя клиника се справят най-добре с мъжки фактор? Мнение за Надежда или Афродита по този въпрос ?

# 760
  • Мнения: 208
Може ли да ме насочите в коя клиника се справят най-добре с мъжки фактор? Мнение за Надежда или Афродита по този въпрос ?
Мила ние сме с мъжки фактор и ни насочиха към НеоВитро - д-р Ралица Сенкова. Мъжът ми е опериран от варикоцеле преди 4 месеца.  Сега ни предстои свеж трансфер в петък живот и здраве 🥰 Първи опит ни е .

# 761
  • Мнения: 3
Здравейте, преди няколко дни разбрах че съм бременна. Което малко ни очуди защото бяха казали на мъжът ми че няма как да има деца.. Правил си е спремограма много е лоша... Има и яерикоцеле. И сега стоим и се чудим как съм бременна дали от само себе си се е оправил. Но най ни притеснява че може нещо с бебето да не е наред.. В чужбина сме и на лекар мога да отида чак след 2 месеца... Някоя да е забременявала с полу стерилен мъж 😁 направо дар Божий не можем да повярваме

# 762
  • Мнения: 15 356
При уролог ли е правена?

# 763
  • Мнения: 3
Да, уролог го насочи защото го болеше ниско долу и откриха яерикоцеле и уж безплодие.

# 764
  • София
  • Мнения: 23 182
лаборатория лина.
на всяка страница пише да не се правят в лаборатории.
и не знам кой е тоя лекар който ще каже безплоден на мъж.
подбирайте си лекарите при които ходите.
колкото е по-лоша спермограмата толкова епо-малка вероятността да се забременее , а не че няма такава вероятност.
и от една спермограма не могат да се поставят диагнози, може да е само моментно състояние.

Общи условия

Активация на акаунт