Не ми харесва да кърмя

  • 10 975
  • 175
  •   1
Отговори
# 15
  • MI
  • Мнения: 11 803
Не ми е и минавало през ума, че може кърменето да е наслада или умиляващо, честно. Първите месеци пък съвсем. Не знаех къде се намирам, каква ти наслада. Grinning Положих  усилия да преодолея многото трудности в началото, защото се бях информирала какви са препоръките и защо (а и прочетох състава на няколко ам и ги помирисах...) и бях решила, че каквото зависи от мен ще го направя, за доброто на детето. Но чак да ми стане супер приятно... Все пак говорим за прозаично хранене, не за картина на ренесансов майстор. Като минаха първите месеци не беше вече неприятно, нито трудно, всъщност стана нещо супер автоматично и лесно, но чак наслаждение категорично не. Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм на другия полюс - умирам от кеф да кърмя, усещам страхотна наслада и удовлетворение. Първия си син кърмих 16 месеца, сега ще видим.

Но за мен авторката трябва да спре да кърми щом ѝ тежи. Просто ми е писнало да слушам всякакви оправдания кой и защо не кърми. Всеки си знае причините за и против и не виждам защо трябва да се обсъжда с обществото дали да се или да не се кърми. Информация има бол, всеки може да прочете какви са плюсовете и минусите и да си направи сметката кое му е по-важно.

# 17
  • Мнения: X
На мен също не ми харесваше, особено първите месеци. След това се свиква. Авторке, ще видиш колко по-лесно става след захранването. Но, ако ти е чак гнусно, по-добре спри Simple Smile иначе е по-лесният вариант от АМ, моя приятелка храни първото си с АМ, второто се насили да го кърми и казва, че определено кърменето е по-добре и за нея.

# 18
  • Мнения: 38
Не съм казала,че кърменето ми е гадно или гнусно.Доста преувеличавате.Въпросът ми беше дали има и други майки,които са били на такъв кръстопът-дали да спрът кърменето,въпреки че това е най-добрата храна за детето им , в името на душевното и емоционално спокойствие.Пък от друга гледна точка не искам да ми е гузно,ако го направя.Мисля че миенето на шишета се равнява на висенето по 30-40 мин на гърда през час и половина,два.Това е същото като да се нахраниш и да си вдигнеш чинията от масата.Благодаря ви на всички за споделените мнения,оценям ги,но все още съм изправена пред дилемата кърмене-АМ.И какъвто и краен коментар да прочета,няма как на базата на него да взема и крайното си решение.Просто нали затова са форумите-за обмяна на опит,търсене на съвет или пример,или просто чисто любопитство.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Да, има. Тук съм чела поне няколко истории. И миенето на шишета изобщо не се равнява на описаното. Далеч по-лесно и бързо е. Лично мнение.

# 20
  • Мнения: 10 795
Ами моето дете беше лакомо и приключваше много бързо с кърменето. Никога не съм висяла повече от 20 минути да кърмя. Сега може някои и по 2 часа да стоят, деца всякакви. Но пак да кажа за мен пък тая галимация с шишета, биберони, затопляне на вода и всичко свързано ми беше адски досадно и неприятно. Моя приятелка, която избра АМ все се оплакваше, че докато измие шишетата и детето се наяде, и пак дошло време да се приготвя за цялата процедура.

# 21
  • София
  • Мнения: 28 553
Да, има. Тук съм чела поне няколко истории. И миенето на шишета изобщо не се равнява на описаното. Далеч по-лесно и бързо е. Лично мнение.
И мое мнение. Особено когато делегираш миенето и част от храненето на бащата Smile

# 22
  • MI
  • Мнения: 11 803
ugabuga, разбира се че има. Според мен много от успешно кърмилите след това. В моя случай, още в болницата бях на крачка, но ми помогнаха много и не се отказах. Просто дъщеря ми не успяваше да засуче и теглото ѝ падна над средното, а тя си се роди слабичка. Но след първите месеци нещата се променят и става супер лесно, просто трябва малко търпение. Аз дохранвах отначало, беше огромен празник за мен като успях да разкарам първо помпата, после и АМ. Направо се родих, много по-лесно ми беше. Бебето нощем се самообслужва, след като заякне и суче много по-бързо, не стерилизираш, винаги имаш храна с подходяща температура навън, много по-лесно ми беше. Но това след първите близо три месеца.
Странно ми е как хора, които никога не са кърмили имат база за сравнение кое е по-лесно. Rolling Eyes Иначе само ти можеш да решиш, никой друг. Във форума като стане въпрос за кърмене и едни и същи хора скачат на бой, кой дискриминиран че се препоръчва кърменето, кой обиден че някой не иска да кърми и настава бой. А би било по-лесно ако се даваше конкретна информация, от ЛИЧЕН опит и евентуално от надеждни изследвания, нищо повече.

# 23
  • Мнения: 15 356
Ма как ,кърменето е магия,такава емоция ,връзка с детето...не сте ли чели?
И на мен не ми хареса,не ми се и получи.Ако имам второ дете и него няма да го кърмя.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 565
ugabuga, това е решение, което сама трябва да вземеш. Чуждият опит няма да ти помогне особено, тъй като колкото майки, толкова и методи. Аз кърмех 2 години, бях решила, че точно толкова ще кърмя и нито ден повече. Никога не съм се обяснявала защо как, нито съм давала акъл на майки с АМ да почват да кърмят. За мен това е личен избор, не ме интересува кой как си гледа детето и мисля, че всяка майка има достатъчно разум да прецени как да си храни детето. Действала съм така и за всичко останало - захранване, махане на памперс, махане на биберон, дали да спи при нас или на леглото си. Ръководя се само и единствено от детето си и как реагира той.
Имай повече смелост и не се засягай от коментари на странични хора, защото такива винаги ще има.

# 25
  • Мнения: 201
Аз кърмих децата си. Близнаците отначало ги дохранвах с АМ и при сравнение с други приятелки, които хранеха с АМ, кърменето определено е по-лесния и евтин начин. Скоро, след месец-два бебето ще започне да суче по-бързо. (Миенето и стерилизацията на шишетата 1 час допълнително на ден.) Бебетата, които сучат бавно и с шише се хранят бавно. Няма да замениш 30 мин кърмене с 5 мин хранене с шише. За шишета, стерилизатор, АМ и лекарства, защото бебето е с нисък имунитет - 2,000 - 3,000 лв на година. Финансовата част също не е за подценяване.
Каквото и да решиш, определено бих изчакала до пролетта с АМ, защото в грипния сезон да лежиш с новородено в болница... Имах приятелка, на която и това й се наложи. Много съжаляваше, че не е кърмила.

# 26
  • Мнения: 38
Аз кърмих децата си. Близнаците отначало ги дохранвах с АМ и при сравнение с други приятелки, които хранеха с АМ, кърменето определено е по-лесния и евтин начин. Скоро, след месец-два бебето ще започне да суче по-бързо. (Миенето и стерилизацията на шишетата 1 час допълнително на ден.) Бебетата, които сучат бавно и с шише се хранят бавно. Няма да замениш 30 мин кърмене с 5 мин хранене с шише. За шишета, стерилизатор, АМ и лекарства, защото бебето е с нисък имунитет - 2,000 - 3,000 лв на година. Финансовата част също не е за подценяване.
Каквото и да решиш, определено бих изчакала до пролетта с АМ, защото в грипния сезон да лежиш с новородено в болница... Имах приятелка, на която и това й се наложи. Много съжаляваше, че не е кърмила.

По принцип не е гаранция,че детето никога няма да се разболява и да приема лекарства на кърма.А и не си храниш детето с АМ до 18 годишна възраст,че чак 2000-3000 хиляди лева излизало.Интензивното хранене с мляко е няколко месеца, след това се разрежда и замества.Лично мен не би ме натоварило финансово, затова парите не са фактор, от който бих се ръководила пти вземането на решение дали да спра кърменето!

# 27
  • Мнения: 15 356
Аз не съм противник на кърменето,но АМ ти дава много свобода,и това е основното му предимство.Цяло лято миткахме,взимам термос,дозатор и шише и сме готови.Не ми харесва да си вадя гърдите ,а зимата да вадя затоплено дете от чувалчето и да се събличам ,също не ми харесва.Шишета стерилизирах до третия месец ,имам два броя ,мия ги и толкоз.
Стерилизатора ми е от 30 лв,АМ на седмица беше в началото около 60-70 лв на седмица,след шестия месец около 30.
Аз не съм кърмена,никога не съм болнава,кърмено дете близко до нас е имало повече хреми и е пило АБ,моето един сопол не е имало до сега.

# 28
  • Мнения: 201
За мен 2,000 - 3,000 лв също не са много, но това не означава, че не мога да им измисля по-смислено приложение от това да плащам за нещо, от което нямам нужда. Тук има доста майки, които са хранили с АМ, те могат по-добре да кажат колко им е струвало, ако си спомнят.

# 29
  • София
  • Мнения: 28 553
Не помня колко излизаше месечно Thinking Но ако беше скъпо, щеше да ми е направило впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт