Обрязване на малки момченца - възмущавам се в момента !

  • 26 321
  • 512
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 15 513
Не съм прочела всички мнения , но съм ужасена от това , което  причиняват родители на своите деца!

Последна редакция: сб, 30 сеп 2006, 19:23 от Тайна

# 181
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето сега гледах по телевизията. Възутена съм от друго- чухте ли- всичко им било безплатно ! ЦЕНЗУРА< ЦЕНЗУРА<ЦЕНЗУРА. Защо аз като си кръщавам децата си купувам всичко, плащам си ритуала, купувам си дрехи на детето. А на тях им било безплатно- дрехи, интервенцията ! !Че даже и от Истанбул дошли, щом е безплатно. ДПС-то им дало пари на мюфтийството. Защо на нас партиите не ни дават пари, да му се не види.  Въпросите ми са риторични разбира се,знам прекрасно отговорите.

# 182
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Гениталии не показваха, предполагам довечера. Само даваха как пищят децата  Praynig
Това видях, но понеже не видях гениталии, питам.

В Африка все още се обрязват жени. По религиозни причини. Отрязва им се клитора и малките срамни устни. Виждали ли сте? Много хигиенично, ще взема да си клъцна двете щерки Mr. Green Mr. Green Mr. Green за да ги предпазя от болести!
Всъщност печалната истина е, че ги обрязват, за да не изпитват похот и така да ги предпазят от изневери. А 'религиозните' причини са псевдо-религиозни, местни обичаи.

# 183
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Ето сега гледах по телевизията. Възутена съм от друго- чухте ли- всичко им било безплатно ! ЦЕНЗУРА< ЦЕНЗУРА<ЦЕНЗУРА. Защо аз като си кръщавам децата си купувам всичко, плащам си ритуала, купувам си дрехи на детето. А на тях им било безплатно- дрехи, интервенцията ! ДПС-то им дало пари на мюфтийството. Защо на нас партиите не ни дават пари, да му се не види.  Въпросите ми са риторични разбира се,знам прекрасно отговорите.
Хайде холан, като правиха масово кръщене (еквивалент на това беше, да речем) скоро - никой не плати стотинка от участниците.
Ако човек сам иска да направи на сина си сюнет, си плаща, и то май е бая. Точно като с кръщенето. Просто са уцелили момента и са си записали децата без пари.

# 184
  • Мнения: 1 798
А защо не го правят по-рано това, в болницата например newsm78
И аз това питам.
Новородено момченце, стерилна обстановка, обрязва се и толкоз.Защо трябва да се дерат на умряло като станал 5 годишни?Защо трябва да се чака? newsm78

# 185
  • Мнения: 1 002
гледах го ...
мдаа...

сега коя конвенция ще се цитира в темата , не ми е ясно  Laughing

иначе тези всичките съжаления са си едно реване над чужд гроб ..

# 186
  • Мнения: 1 002

Новородено момченце, стерилна обстановка, обрязва се и толкоз.Защо трябва да се дерат на умряло като станал 5 годишни?Защо трябва да се чака? newsm78
сега е по-безопасно , все пак ...то и бебето ще се дере , не мислиш ли ?

# 187
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Хайде холан, като правиха масово кръщене (еквивалент на това беше, да речем) скоро - никой не плати стотинка от участниците.
Ако човек сам иска да направи на сина си сюнет, си плаща, и то май е бая. Точно като с кръщенето. Просто са уцелили момента и са си записали децата без пари.

Кое-самата церемония, ами другите неща?

# 188
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Нищо чак потресающо нямаше. ( Не съм коравосърдечна  Grinning ) Намалете превземките малко.

# 189
  • Мнения: 6 167
Добре бе хора, аз видях как им бият местна упойка.
Упойка , поставена местно не обезболява в 100% и като го натиснат сто човека детето обезумява!! Що не го правят с краткотрайна анестезия ?
В Африка все още се обрязват жени. По религиозни причини. Отрязва им се клитора и малките срамни устни. Виждали ли сте? Много хигиенично, ще взема да си клъцна двете щерки Mr. Green Mr. Green Mr. Green за да ги предпазя от болести!

айде спри да говориш глупости!
къде в Африка, кой, кога!??
докога ще се разпространяват тия простотии, невежество и предрасъдъци
къде си гледала обрязване на жена!!!
женскоро обрязване е подсъдимо навсякъде на тая планета.

дори в Иран!последните случаи на обрязване на момиченца са регистрирани в Иран в някакво забутано село преди доста години.
какви религиозни причини има за женското обрязване !??? къде го пише това в Корана!???
Като тъпотията за зашитите срамни усни на дещовиди #Cussing out
чуланедочула, дещовиди ме убеждава, че шиели срамните устни до първия цикъл!
че как ходи до тоалетната такова момиче!?


обрязването е обвързано с религията, като религиозен обичай по чисто човешки причини - хигиената в пустинята! само така са можели да ги накарат да минат през такава процедура на 'най-ценното' за мъжа.






# 190
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
Кое - самата церемония, ами другите неща?
Ъм, не съм много сигурна, че е така. Мисля, че всичко им беше покрито - вече няколко такива масови кръщения има.

# 191
  • Мнения: 1 002
Кое-самата церемония, ами другите неща?
ми разни мюсюлмански организации плащат , те обучават и младите имами и прочее ..обрязваха ги с лазер , който е дарен отнякъде , убедена съм

# 192
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 861
какви религиозни причини има за женското обрязване !??? къде го пише това в Корана!???

Именно. Няма религиозна причина за женското обрязване. Местни обичаи някакви, старички вече.

# 193
  • Мнения: 6 167
гледах го ...
мдаа...

сега коя конвенция ще се цитира в темата , не ми е ясно  Laughing

иначе тези всичките съжаления са си едно реване над чужд гроб ..



която и конвенция да цитираме, децата са защитени от мъчения и жестокост
ако всички сте убедени в това, вземете направете една подписка, вместо да си чешете езиците , и я депозирайте в ДАЗД и МЗ.
Да направят закон и да ги гонят до дупка тия простаци по дивите дупки на България.

# 194
  • Мнения: 639
Всъщност печалната истина е, че ги обрязват, за да не изпитват похот и така да ги предпазят от изневери. А 'религиозните' причини са псевдо-религиозни, местни обичаи.
Бу, познаваме се , няма да спорим   bouquet..
Просто ги сравних, защото и двете се извършват без обезболяване, от "майстор" , в детска възраст , БЕЗ съгласието на детето, но СЪС изричното желание на родителя.
 Господ, Аллах или както искате го наречете е създал човека по свой образ и подобие. И всяка клетка в човешкото тяло има своето значение. Което е ненужно или вредно само отпада в хода на еволюцията.  Това "бялото" го има и при момичетата, има си своята функция. Наличието на препуциум не ти гарантира болести, както и липсата му също.
Нямам против нищо , но да го правят по-човешки бре мамка му #2gunfire #2gunfire #2gunfire . Да дадат от ДПС-то пари да един свестен лекарски кабинет в джамията и да слагат упойки на тези нещастни жертви - дечицата.

Общи условия

Активация на акаунт