Обрязване на малки момченца - възмущавам се в момента !

  • 26 335
  • 512
  •   1
Отговори
# 315
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Значи мога да съжалявам, че не съм гледала първата част, тъй като съм изпуснала онова инфо за което говорех в предният си пост.
Но гледах втората част, а там имаше голи деца, акцента беше върху половите им органи и основно тях даваха в цялото предаване. Тези деца бяха притискани от възрастни хора, пищяха и очевидно изразяваха ужас и страх от това на което бяха подложени. Тези кадри бяха излъчени по телевизията, в национален ефир.
Взимам си думите назад относно информационната стойност на предаването, но не и за всичко останало.
Останалото от постинга ти смятам да оставя без коментар защото то е неотносимо към темата Peace

# 316
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
И още нещо. След като първата част от предаването е била така изчерпателна в информационно отношение, дори и инстумента е бил показан така надлежно, а пък втората част така бедна от към информация, всъщност питам се с какво ни обогати втората част и кому изобщо беше нужно излъчването и? Та в нея нямаше нищо друго освен пищящи деца на които даваха пишките ? newsm78

# 317
  • Мнения: 9 953
За който гледките са непоносими- гаси телевизора. Който смята, че обрязването нарушава правата на детето- да сигнализира където трябва, не тук.

 PeaceЗа мен беше непоносима и смених канала.

# 318
  • Мнения: 25 899
И още нещо. След като първата част от предаването е била така изчерпателна в информационно отношение, дори и инстумента е бил показан така надлежно, а пък втората част така бедна от към информация, всъщност питам се с какво ни обогати втората част и кому изобщо беше нужно излъчването и? Та в нея нямаше нищо друго освен пищящи деца на които даваха пишките ? newsm78
Не мога да коментирам нещо, което не съм гледала. Naughty
Предполагам само (май и Карбовски спомена нещо в този смисъл), че се съобразяват с българското законодателство и са изрязали въпросните кадри, защото не са били подходящи за ранния времеви пояс. Дали са ги късно вечерта, когато по закон е възможно показването на такива кадри. На мене не ми се гледаше и не гледах.

# 319
  • Мнения: 5 655
И още нещо. След като първата част от предаването е била така изчерпателна в информационно отношение, дори и инстумента е бил показан така надлежно, а пък втората част така бедна от към информация, всъщност питам се с какво ни обогати втората част и кому изобщо беше нужно излъчването и? Та в нея нямаше нищо друго освен пищящи деца на които даваха пишките ? newsm78
Това ме възмущава и мен в момента. Ако не беше тази прословута втора част нямаше да я има темата в момента.
Моля мамите, които се изказват крайно за този обичай да си припомнят, че в този форум влизат и мами, изповядващи мюсюлманската религия и за тях част от коментарите могат да са обидни. Все едно някой да започне да обсъжда начина, по който ревящи деца се събличат голи и се топят във вода при кръщенетата.Трябва да уважаваме правото на избор.

# 320
  • Мнения: 7 474
Нали се разбра вече ,че никой не им оспорва обрязването , а начина по-който се прави и самото излъчване по ТВ.
И при кръщането няма болка и реват предимно бебетата. Детете на 5-6 г. не се дере като го мокрят, нали?

# 321
  • Мнения: 3 777
Нали се разбра вече ,че никой не им оспорва обрязването , а начина по-който се прави и самото излъчване по ТВ.
И при кръщането няма болка и реват предимно бебетата. Детете на 5-6 г. не се дере като го мокрят, нали?
Има и 5-6 годишни, които се дерат.
Според мен кръщенето също е "насилие". Освен че събличат голо детето, 100 човека го виждат по пишка, никой не го пита иска или не.
Разликата е много малко и ако се вгледаме в закона, трябва да се спрат кръщенета със събличане на деца. 
Никой не иска съгласието на детето. Кой ви гарантира, че в църквата няма педофил, който да гледа. При кръщене свободно могат да си влизат и странични хора.

Защо никой не крещи срещу това???

# 322
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Офф  Blush
Има църкви със специални стаи за кръщавка и само гостите на събитието са вътре... Ако някой чак толкоз го е страх, би могъл да потърси и намери точно тези църкви.

# 323
  • Мнения: 590
Додо-Додо, извинявай, разбирам напълно възмущението ти, но проблемът е, че не си гледала първата част на предаването!  Peace
Аз пък само нея гледах (втората я пропуснах умишлено) и не видях абсолютно нищо, което да ме възмути или скандализира. Напротив - предаването беше издържано в много нормален, човешки дух, с пълно уважение към религията и обичаите на тази част от нашия народ, даже на няколко пъти се подчертаваше с какво превъзхождат християнската част (напр. настоятелствата, които са много по-организирани и не са проформа, както в нашите църкви!). Нито е имало някакъв упрек, нито гавра, нито обида към тези хора - съвсем толерантно се показа един много важен за тях обичай, с много уважение, за което му свалям шапка на Карбовски. Отвреме-навреме прозираше загрижеността му за децата и техните преживявания, но съвсем не под формата на упрек към възрастните. Подробно дадоха специалния нож, с помощта на който манипулацията се прави безкръвно и безболезнено. Също бе наблегнато на професионализма на сюнетчията (медицинско лице, доколкото разбрах).
Та не разбирам защо толкова много се възмущавате, особено хората, които не сте гледали предаването и говорите ей-така, по принцип? Понеже мразим Карбовски, значи всичко, което прави, трябва да е гнусно и скандално?
Едно нещо може да се покаже по много начини и точно начинът може да бъде възмутителен, а не поводът. Прави ли се това в България? Прави се. Показа ли го Карбовски съвсем обективно и толерантно? Показа го! И какво сега? Хайде да не се показват и кръщенета и прочие религиозни ритуали ли?

И аз гледах само първата част и съм на същото мнение.След като го гледах не намерих смисъл да гледам втората.
Тези деца бяха притискани от възрастни хора, пищяха и очевидно изразяваха ужас и страх от това на което бяха подложени. Тези кадри бяха излъчени по телевизията, в национален ефир.

Само това ли е проблема,че пищят и родителите ги държат?Това става постоянно в болниците.Това,че са излъчват по телевизията и аз не го одобрявам.Наистина се опитвам да разбера dodo_dodo,къде точно е проблема.
Детето ми е обрязано преди два месеца в домашна обстановка от доктор.Поради религиозни причини.Аз бях тази,която го държеше,защото исках да съм сигурна,какво правят на детето ми.Няма начин да не се държи,ако това дете мръдне може да стане беля.Доктора беше със стерилни ръкавици,постави му упойка,всичко приключи за не повече от две минути.Малкия се разплака за малко и заспа,спа един час,стана и започна да си лази и да се смее.Из пишка се дори не разбрах,кога.Три дни пишлето беше леко подуто и зачервено но четвъртия ден му нямаше нищо.Нищо варварско не видях да му се прави.За мен е много важно детето да е обрязано от вярващ човек.
За мен тези деца са твърде голями,не бих изчакала толкова да ми порасне детето за да го обрежа.Но доколкото разбрах за тях това е обичай/традиция и не влагат толкова религиозност,затова си мисля,че нарочно чакат да станат поне три годишни.Поне с такова впечатление останах.Другото ,което ми направи впечатление беше,че хората повечето не могат да си позволят да платят тази манипулация.В частна клиника тази манипулация без анестезия е 400лв.
Напълно против  пълна упойка да се слага за тази манипулация,когато става въпрос за деца.В България няма или поне аз не можах да намеря практикуващ в болница ,вярващ лекар.Да го обреже доктор без да е вярващ е равносилно на обрязване по мед. причини.И на мен ми се иска да е в болница,но няма как да стане поне за момента.Ако е в болница нищо няма да се промени,детето ще бъде или вързано или държано,така,че....

# 324
  • Мнения: 6 167
Прави ли се това в България? Прави се. Показа ли го Карбовски съвсем обективно и толерантно? Показа го! И какво сега?

е те това е въпроса

# 325
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Нали се разбра вече ,че никой не им оспорва обрязването , а начина по-който се прави и самото излъчване по ТВ.
И при кръщането няма болка и реват предимно бебетата. Детете на 5-6 г. не се дере като го мокрят, нали?
Има и 5-6 годишни, които се дерат.
Според мен кръщенето също е "насилие". Освен че събличат голо детето, 100 човека го виждат по пишка, никой не го пита иска или не.
Разликата е много малко и ако се вгледаме в закона, трябва да се спрат кръщенета със събличане на деца. 
Никой не иска съгласието на детето. Кой ви гарантира, че в църквата няма педофил, който да гледа. При кръщене свободно могат да си влизат и странични хора.

Защо никой не крещи срещу това???

Абре Слънце мое Grinning
Стига с тия кръщавки да му се не видело Laughing
Тук става въпрос за излъчване по телевизията, т.е. разпространение, както казва закона, на такива материали.
Като се хванете за нещо и сте като питбули значи Joy

# 326
  • Sofia
  • Мнения: 4 231
Наистина се опитвам да разбера dodo_dodo,къде точно е проблема.

Е, те тука вече не мога да ти помогна.  Simple Smile
Написах го хиляда пъти, по-вероятно е да си въобразя вече, че пиша на патагонски. Но пък и кой е казал, че всички трябва да разбират ? Peace

# 327
  • Мнения: 270
Според еврейския закон обрязването се прави на осмия ден.Тогава хем детето е най малко и няма да помни, хем тогава според американски учени е доказано че е най подходящото време за това според биологичните процеси. Това е въпрос на вяра от хиляди години за тези хора.
Относно кращенето на бебета си е абсолютно пак незаконно ще ви кажа.Не само щото могат да му видят пишето, а и щото това е принуждение за приемане на вяра.Нека детето порастне и разбере, и само поиска да стане християнин. Пак и историята показва, че истинските кръщенета са били на големи зрели хора и са доказвали обръщането им към вярата. Въпреки това донякъде съм съгласна с волята на семейтвата. Който иска да се обрязва нека се обрязва, който иска да се кръщава нека се кръщава. Относно документалния филм на Карбовски в ранния му вариант беше цензуриран и аз не виждам нищо страшно.

# 328
  • Мнения: 23 448
Ама, nani_, децата се ужасяват и от инжекции! Щом на 28 ясно помня как ревах и колко много ме болеше... Нали?

Напълно съм съгласна, че стрес у децата може да предизвика всяка медицинска манипулация ...
А по отношение на религията, нека кажат мамите с кръстените деца - дали децата не са поревали здраво, докато дядо поп ги е топил във водицата и ги е мазал с перцето.. Аз лично не съм ходила на кръщене, където детенцето да не е ревало зверски
МОЕТО НЕ Е РЕВАЛО.

# 329
  • Мнения: 3 777
Ами половината са се хванали като питбули - защо аджеба Карбовски показва пишки по телевизията.
Ами те се показват всеки ден - детски пишки.
Пусни си Биберон (мисля че така се казваше предаването) и не е след 23 часа ( и не е кръщене), за там не се роптае.
Но щом е Карбовски, айде юруш.
Избирателно роптаете, това не разбирам.
Не разбирам и цялата врява как ще спре педофилите newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт