Инсулт - сблъскване с тази болест. Моля споделете! - Тема 2

  • 13 175
  • 284
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Касата не дава направления, направлението трябва да ви го  даде невролог.Както Сийка е писала, използват се стимули. Вземате направлението и се обаждате за час в който град и в която болница искате.
Моя личен опит е,че касата дава направлението.Два пъти ми се е налагало през невролог да взимам направление за ЯМР. Невролога ми дава искане,което нося лично в Здравна каса .Подавам го с входящ номер и след 2 седмици ми дават направление от Здравна каса

# 271
  • Мнения: 5 099
Точно невролога по преценка дава направлението, касата само го одобрява. Ако лекаря не даде направление, касата няма какво да одобри.
Критерия е преценката на лекаря. И при онкологичните е така, ако лекаря прецени има скенер, ЯМР, ПЕТ и после се чудят защо заболяването е изтървано и прогресирало.
Загубена работа отвсякъде. Питайте и ако не ви дадат, си го направете сами.

# 272
  • Мнения: 2 822
Точно невролога по преценка дава направлението, касата само го одобрява. Ако лекаря не даде направление, касата няма какво да одобри.
Критерия е преценката на лекаря. И при онкологичните е така, ако лекаря прецени има скенер, ЯМР, ПЕТ и после се чудят защо заболяването е изтървано и прогресирало.
Загубена работа отвсякъде. Питайте и ако не ви дадат, си го направете сами.
Благодаря за отговора

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Има заболявания,които не търпят отказ на направление. Такива са и онкологичните и съдовете.Лекарите не ги плащат от джоба си,така че незнам какъв би бил мотива за отказ.
Никога не ми е отказване нито ЯМР, нито скенер,нито пет скенер. По стечение на обстоятелствата ползвам редовно и двете

# 274
  • Мнения: 5 099
И аз съм с онкологично и съм намерила вратичка, иначе само кръвна картина и туморен маркер.

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Не искам да спамя повече темата,но мисля,че ,ако на някой със сериозно заболяване или съмнение за такова му се откаже достъп до образни изследвания и проследяване или поставяне на диагноза трябва да алармира веднага органите на които е подвластен отказващия изследването.Просто като здравно осигурени трябва да се научим да си търсим правата.

# 276
  • Мнения: 298
Майка ми без проблем взе направление от ЛЛ за невролог, невролога директно даде за ЯМР и в същия ден го направиха. Става дума за София, София мед в Люлин 6

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Софиямед са друга бира.Имат си ЯМР и едновременно с това като частна структура гледат как да "изписват" възможно най-скъпите неща от Здравна каса  Simple Smile ,която плаща като поп

# 278
  • Мнения: 4 215
Оплакване на здравна каса от правилата на здравна каса е нонсенс.
Образните изследвания не лекуват, сами по себе си.
Ако смятам, че има нужда от някакво изследване за мен и семейството ми, не си губя времето със здравната каца, а отивам и си го плащам. В случая на фона на едно сериозно разстройство с повръщане бих пуснала едни електролити.

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Много високомерно звучите!Знаете ли колко хора нямат 300лева за ЯМР или незнат,че може да си пуснат електролити ?!

# 280
  • Мнения: 5 099
Права е жената, за часовете по каса се чака, а на частно още на същия или следващия ден.Здравната каца е без дъно, всеки месец плащаме, а като трябва да ползваме, ще умрем докато ни дойде реда.
Жалко, но факт.

# 281
  • Мнения: 4 215
Не знам къде пише, че всеки има ПРАВО на толкова резонанса, колкото му хрумне да поиска, а специалистът ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да ги отпуска. То като в сладкарница! Четем менюто и си поръчваме?
Който не знае пита, а когато отговорът се разминава с очаквания, отговарящият бива туткси квалифициран с определения?
Здравната система е безумна, такава, каквато е в момента. Спор няма по тоя въпрос. А резултатите са неприятни именно заради това. Сериозно болните са вкъщи и никой не ги иска във болница, а болничните легла се пълнят от любопитни за резултати от изследвания, в добро състояние, които често ходят само за изследванията и си спят у дома.

# 282
  • Sofia
  • Мнения: 6 938
Незнам точно кое ви прилича на сладкарница и да не ви се случва да седите на опашката  вътре,че такива като вас "дърпат дявола за опашката" с приказките си.Всеки си знае здравословното състояние и всеки сам си преценЯ.Темата е за взаимопомощ ,а не кой колко изследвания ползва и има ли нужда той от тях.

# 283
  • Мнения: 2 822
Оплакване на здравна каса от правилата на здравна каса е нонсенс.
Образните изследвания не лекуват, сами по себе си.
Ако смятам, че има нужда от някакво изследване за мен и семейството ми, не си губя времето със здравната каца, а отивам и си го плащам. В случая на фона на едно сериозно разстройство с повръщане бих пуснала едни електролити.
Първо не съм упоменала,че повръщането и разтройството са сериозни ! Не съм бавноразиваща и нехаеща. Минал е преглед и консултация с лекар! Представете си не всеки има финансите,които имате вие!  Много груб коментар! Моля не ми отговаряйте!

# 284
  • Мнения: 4 215
Добре, няма.
И пред вратата съм седяла. И зад нея седя. Но повече няма да ви преча и няма дори да влизам в тази тема.
Пожелавам ви успех.

Последна редакция: пт, 10 май 2024, 18:08 от ra2

Общи условия

Активация на акаунт