Блефаропластика - 3 тема

  • 95 370
  • 737
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Anastacia дано не сме черни станции, но и аз също не виждам много разлика, и според мен не е само останала кожа, ами и мастни натрупвания под клепача. Има си ги дори аз се учудих, че никога не съм качвала килограми, а въпреки това ми се бяха образували. Аз ходих на ревизия за горните заради останала излишна кожа. И на мен се опита в началото доктора да ми предложи лифтинг на веждите, но като застанахме на огледалото, щеше да ми ги качи по средата на челото... за мен веждите все още са ми добре повдигнати, и отказах. Направих втора горна и се вижда разлика. То и след първата имаше осезаема разлика, но понеже бяха почистени мастни натрупвания, а не достатъчно кожа, вместо подпухнало свиване на клепача отгоре, се виждаше сгъвката по-високо, но с набрана кожа над нея. Дай някоя друга снима "преди" изобщо операцията - на тази си направила гримаса, която набръчква, и не дава много добра представа. За отчет - бръчиците при гримаси не изчезват при блефаропластика, няма как. Освежава се погледа от подпухналост и най-много фини линийки видими без гримаса да се изпънат.

# 106
  • Мнения: 668
Възможно е. Честно казано за това с мастните натрупвания не се бях сетила, понеже изобщо не съм запозната.
Anastacia дано не сме черни станции, но и аз също не виждам много разлика, и според мен не е само останала кожа, ами и мастни натрупвания под клепача. Има си ги дори аз се учудих, че никога не съм качвала килограми, а въпреки това ми се бяха образували. Аз ходих на ревизия за горните заради останала излишна кожа. И на мен се опита в началото доктора да ми предложи лифтинг на веждите, но като застанахме на огледалото, щеше да ми ги качи по средата на челото... за мен веждите все още са ми добре повдигнати, и отказах. Направих втора горна и се вижда разлика. То и след първата имаше осезаема разлика, но понеже бяха почистени мастни натрупвания, а не достатъчно кожа, вместо подпухнало свиване на клепача отгоре, се виждаше сгъвката по-високо, но с набрана кожа над нея. Дай някоя друга снима "преди" изобщо операцията - на тази си направила гримаса, която набръчква, и не дава много добра представа. За отчет - бръчиците при гримаси не изчезват при блефаропластика, няма как. Освежава се погледа от подпухналост и най-много фини линийки видими без гримаса да се изпънат.

# 107
  • Мнения: X
В ревизия прави ли се толкова често- 2 години след първата?
Аз все си мисля, че ревизията по принцип е неизбежна, когато има генетична предразположеност към паднал клепач, съответно като стана към 50-60 ще трябва пак, дори и първата ГБ да е била перфектна. А това е клепач, не е хармоника и се чудя дали нямам прекалено много да ми изтънее кожата и да няма какво да се опъва ако сега направя ревизията.

# 108
  • София
  • Мнения: 1 464
И аз откривам едва забележима разлика преди и след ... видимо не е отнета достатъчно кожа. Може би докторът е обяснил своите причини за това.

# 109
  • Мнения: X
И аз откривам едва забележима разлика преди и след ... видимо не е отнета достатъчно кожа. Може би докторът е обяснил своите причини за това.
Не, какво да ми обяснява, аз с доктор Средкова се видях за махане на конците и на контролен преглед. Нищо не ми е разяснявала.

# 110
  • Мнения: 12 590
Honey, явно само аз виждам разликата Joy
Не се вторачвай прекалено много!

# 111
  • Мнения: 1 957
Да се похваля - и аз имам запазен час при д-р Иванова в Стара Загора. Колкото повече време минава, повече ме хваща страх, особено и колко време ще съм с отоци. Естествено и най-важното - резултата.
За др Наталия Иванова ли става въпрос:
https://www.oculoplastics.bg/

Пациентите от София как го правите? Някой ви прибира и в същия ден или на следващия?

# 112
  • Мнения: 10 948
Да се похваля - и аз имам запазен час при д-р Иванова в Стара Загора. Колкото повече време минава, повече ме хваща страх, особено и колко време ще съм с отоци. Естествено и най-важното - резултата.
За др Наталия Иванова ли става въпрос:
https://www.oculoplastics.bg/

Пациентите от София как го правите? Някой ви прибира и в същия ден или на следващия?
И мен това ме интересува, благодаря

# 113
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
За д-р Иванова - можете да четете от тук: https://bg-mam.ma/p/1095179/41517253

# 114
  • София
  • Мнения: 278
На следващия ден някой ви прибира, след като са ви махнали превръзката и промили раната от предния ден. после след около седмица отивате обратно за махане на конците.
Съвсем теоретично, можете да си тръгнете веднага и да си намерите някой в София да ви махне превръзката и после да ви свали конците, но според мен не си заслужава риска, срещу спестените 2/4 часа в колата 🤗

# 115
  • Мнения: 668
Остава се в хотел една нощувка, за да махне лекарката превръзките на другия ден.
И след това ще си пътувам обратно. Но няма да пътувам сама, защото не знам дали няма да са ми много подути очите и дали ще ми е комфортно.
Иначе, както са казали, след седмица се ходи за махане на конците или може да Ви пренасочи към неин колега в София да го направи.
Да се похваля - и аз имам запазен час при д-р Иванова в Стара Загора. Колкото повече време минава, повече ме хваща страх, особено и колко време ще съм с отоци. Естествено и най-важното - резултата.
За др Наталия Иванова ли става въпрос:
https://www.oculoplastics.bg/

Пациентите от София как го правите? Някой ви прибира и в същия ден или на следващия?
И мен това ме интересува, благодаря

# 116
  • София
  • Мнения: 4 053
Снимката е от сайта на д-р Н. Иванова. Каква е разликата между втората и третата процедура?
Скрит текст:
Сигурно въпросът ми е много тъп и със сигурност лаишки Sad
От няколко години си мечтая за ГБ, но определено имам и торбички.
Спира ме само цената - ще трябва да знам приблизителната сума която да събера/изтегля заем. И друг път съм писала в темата, че много ми се иска, но си тъпча на място и нищо не предприемам. Просто нямам ясна представа каква сума приблизително ще ми е нужна. Така времето си минава, а образът в огледалото продължава да ме плаши и натъжава.
Вероятно най-добре е да направя консултация, която да изясни положението, но ще ми е много тъпо да направя първата крачка, но да нямам възможност за следващата...

Последна редакция: пн, 03 май 2021, 12:09 от mimeime

# 117
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Най-добре запишете час за преглед, за да си изясните кое е подходящо за Вас, но както описвате - около 3500-3600 лв.

Не виждам нищо тъпо в консултацията - получавате яснота по въпроси, които Ви вълнуват. Ние тук гадаем по разказ, а лекарят ще Ви вижда и има знанията и опита.

# 118
  • София
  • Мнения: 4 053
a.l.e.n.a, благодаря! По-скоро аз (за себе си) бих се почувствала тъпо, ако направя консултация, пък не успея да реализирам идеята. В този смисъл го написах.

# 119
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Нали знаеш, че и най–дългият път започва с първата крачка - това ще е твоята първа крачка, и ще бъдеш наясно за следващите - когато можеш. Такава консултация с нищо не те задължава Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт