Блефаропластика - 3 тема

  • 67 378
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3
Здравейте дами,
Реших да споделя опита си, защото е добре да знаете какво може да ви се случи. На 15 ноември направих горна и долна блефаропластика във Виа Медика - София. Хирургът е д-р. Петров. Опарацията струваше 4500лв. Сега бих дала два пъти повече, за да се върна в деня преди операцията и да я откажа. Уж всичко било наред, докторът три пъти повтори, че нямал притеснения за операцията, уж минала ок, но.... шевовете на двете ми очи бяха в напълно различна позиция, върху тях имаше лепенки, които бяха тотално несиметрични. Едното ми око беше супер отворено, а другото - почти напълно затворено. Изкарах така седмица до свалянето на конците. Докторът каза, че това щяло да се оправи до 2-3 дена след свалянето на конците. Нищо подобно! 35 дена след операцията има някаква промяна, но изглеждам като изрод. Едното ми око е ненормално отворено, а другото не мога да доотворя, каквото и да правя. Освен това преди като се усмихнех, ми се образуваха едни сладки малки торбички под очите, а сега там няма нищо (мастната тъкан е напълно отстранена) и имам само дълбоки и ужасни бръчки. Тъй като очите ми не се отварят еднакво, виждам двойно, а вече започвам и да виждам размазано. Зрението ми се влошава... В тотален потрес съм какво може да ти причини някой. Опитах се да отида на консултация във V-Derm - д-р.Шарков. Човекътт не е пожела да ме види. Опитах се да отида на консултация в Derma Act. Не ми се обадиха, а уж щяха да ми запазят час. Никой няма интерес към проблемни случаи. Единственият, който се съгласи да ме види, е д-р Людмил Пеев и честно казано не съм полудяла съвсем само заради милото и човешко отношение на този хирург. Той ме поуспокоява, казва, че нещата ще се променят, но честно да ви кажа вече не вярвам. Вече отдавна трябваше да имам приемлив вид. Вместо това се крия зад очила - рамките донякъде прокриват гротескната разлика в двете ми очи. Много съм изплашена и не зная какво да правя. Исках да ви кажа, че навсякъде в нета описват блефаропластиката като нещо едва ли не козметично, от което след 7-10 дена ще си се оправил и ще си пак сред хората. Боже! Нищо подобно.... Кардиоложката във Виа Медика ми каза преди операцията "Сега ще видиш след 10 дена като ти се отворят очите какви големи хубави очи ще имаш". Не само не ми се отвориха, ами съм получила затваряне на очната цепка на лявото око - което беше защито в почти затворено състояние. Ето как в една клиника от красив човек ме превърнаха в изрод. Аз съм обезобразена, състарена с 10 години заради грозните бръчки под очите и с влошаващо се зрение. Моят съвет е, ако става въпрос за лицето ви, не пестете пари и отидете при най-добрите, ако въобще сте решили да правите това. Не съм допускала, че ще се съсипя така. Ако можете да ми дадете съвет с кого мога да се консултирам, ще съм благодарна.

# 706
  • Бургас
  • Мнения: 6 184
Много съжалявам да прочета за това, което сте преживяла! Моят съвет е да търсите офталмолог-хирург, при това с опит в травматичните операции заради спешни случаи и инциденти, а не толкова естетичните процедури. За София - проф. Петкова в "Зора" и може би ВМА, проф. Групчева във Варна също има такъв опит. Пожелавам Ви всичко да се оправи и да възстановите добрия си външен вид и самочувствие!
За пореден път се убеждавам, че подобна операция трябва да се извърши от офталмолог...

# 707
  • Мнения: X
Никол, много съжалявам... дано се оправят нещата. Людмил Пеев наистина има невероятно отношение и е много добър. Аз бях при него. Прочетох, че навремето е оперирал белези, изгаряния, вродени дефекти. Много е оптимистично, че е казал, че нещата ще се оправят. Аз бих му се доверила.

# 708
  • Мнения: 10 744
Ужасно е това, което се е случило! Извън препоръки за лекар, обмисляш ли да се консултираш с адвокат? Все пак, както го описваш, става дума за обезобразяване, а не просто за недостатъчно добър ефект...

Аз утре съм на консултация при офталмолог. Твоят пост ми идва като шамар.

# 709
  • Мнения: 178
Съжалявам да чуя за преживяното от вас.
Блефаропластиката наистина е процедура с бързо възстановяване, стига да е извършена правилно, за съжаление дали това е така показва само резултатът, след като вече сме минали през нея.
Била съм на консултация при д-р Пеев, останах с добри впечатления, макар и скоро да срещнах кофти отзиви и за него, но мисля, че беше за гърди...
По начинът, по който описвате очите сега, може би ви е засегнат мускулът на лявото око и има птоза? Това се коригира. Относно долния клепач - там може да се инжектира филър или собствена мастна тъкан от корема, макар, че и при тези процедури има рискове.
Скоро бях на консултация при доктор Цветомир Димитров (ученик на Ильо Стоянов, с който работят заедно), той каза това, което и бях срещала като мнение от чуждестранни специалисти - при долната блефаропластика също трябва да се прецени точно колко от мазнината да се отнеме.
Снимки на поправка на усложнения след блефаропластика съм виждала само в сайта на д-р Наталия Иванова, д-р Ильо Стоянов е поправял недостатъчно изрязан горен клепач, но в обратният и по-сложен случай с прекаленото изрязване не съм виждала намеса от него или други пластични...
Две видеа, които бяха полезни за мен като информация:

Усложнения при долна блефаропластика, как да ги избегнем и ревизии:
Скрит текст:

Защо липофилинг (транспозиция на мазнини) при долна блефаропластика не е препоръчителна и какви са другите опции за третиране на хлътване под очите:
Скрит текст:

Заради тях се отказах от операция при доктор Таук, аз нямам излишна кожа и директна блефаропластика с разрез по дължина на миглите би могла да доведе до нежелани ефекти, а и е излишен риск от белези и наранявания на тъканите, ориентирах се твърдо към трансконюктивална блефаропластика (разрез от вътрешната страна на долният клепач). Един от вариантите е д-р Цветомир Димитров в Есте клиник, който предложи да направим трансконюктивална и в последствие ако се налага липофилинг, макар че аз не искам да са ми "равни" очите отдолу, а да се очертава орбитата на окото при усмивка, та именно, заради това при мен ще се разделят двете манипулации, ако преценя след 6 месеца да ме допълни с мазнина. Януари месец ще ходя до Стара Загора при доктор Наталия Иванова, която също прави трансконюктивална блефаропластика и след това ще реша при кого.
Ето снимки, които показват резултати с и без запълване с мазнина:

След долна блефаропластика с транспозиция на мазнини:
Скрит текст:
След долна блефаропластика само с изрязване на мазнините:
Скрит текст:

# 710
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
NikoleMoon, много съжалявам за кошмара. Точно заради едно видео за такива усложнения,  за които разказва д-р Желязкова, аз избрах нея - коментираше грешките, които се правят и усложненията. Тя е хирург офталмолог. Бих я препоръчала за консултация съо.

# 711
  • Мнения: 2 063
Алена, може ли линк към видеото?

# 712
# 713
  • Варна
  • Мнения: 10 628
NikoleMoon,
Много съжалявам!
Направо ме втрисва като си помисля за лекарски грешки и лекарска самонадеяност, особено в областта на естетичната хирургия.

Помисли върху възможността да напишеш жалба до Изпълнителна агенция Медицински надзор.

Описваш случая, прилагаш всякаква медицинска документация каквато имаш, снимки, също документация от последващите прегледи, особено ако направиш реоперация. Огледай хубаво къде си слагала подпис. Ако не помниш, че си се подписала на даден документ, обърни внимание дали подписа е твой.

Има член в Закона за здравето по който дс го глобят. Възможно е да намерят пропуски, нарушения във воденето на документацията, заради които да има втора глоба за него или болницата.

По принцип тежест ще окажат, ако имаш документ от последващите прегледи където пише, че операцията е несполучлива, има нужда от корекция. Ако направиш реоперация е ясно още повече.

Би ли му написала първото име на този доктор Петров?

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 05:28 от missNoir

# 714
  • Мнения: 2 287
Предполагам, че става дума за д-р Виолин Петров след кратка сверка с Гугъл.

NikoleMoon, искрено ви съчувствам. Дано скоро намерите решение и да съумеете да запазите самообладание въпреки ужасната ситуация. Вярвам че ако сега намерите наистина добър лекар той ще намери възможно най-доброто решение. Успех и кураж!

# 715
  • Мнения: 1 545
Аз ще съм с транспозиция на мазнини.Лекарят ми обясни рисковете при грешки в техниката ,надявам се да се получи добре и да нямам неравности .
Реално поставянето на филър също крие рискове от миграция и сивкав отенък,тъй като кожата в околоочната област е много тънка.
Както и при липофилинг има голям риск от неравности,част от мазнината се абсорбира от организма,има вероятност от образуване на топчета ,не мога да преценя кое е по-малкото зло.
При мен отнемането на кожа от долния клепач ще е минимално ,но дори и при него хлътването е значимо и ще изглежда доста зле без транспозиция.
Благодаря за видеата,д-р Желязкова наистина звучи доста аргументирано и професионално ,само г-жа Нели вече ми идва в повече с отчаяната и натрапчива жажда за внимание и популярност...Минава границите на добрия вкус.

Много съжалявам за случилото се ,Никол ! Наистина ти пожелавам бързо да успееш да разрешиш нещата по най-добрия начин !

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 12:32 от menarini

# 716
  • Мнения: 3
Здравейте.
Не мога да остана безразлична към темата блефаропластика. Първо съжалявам за това, което е преживяло момичето с Д-р Петров.Пожелавам и късмет и кураж. Аз също правих долна блефаропластика при Д-р Благовеста Тодорова в Пловдив - в рекламата и пише-офталмолог с дългогодишен опит. Трагедия. Може би бях като опитно зайче там. Първо операцията продължи доста повече от колкото трябва, второ-дясното ми око беше порязано по време на операцията - или от нехайство или от липса на опит, трето без мое съгласие и предварително уведомяване, конците бяха хванати за горния клепач и периоста.Горните клепачи се подуха имаше образувания и топчета.
След мое настояване се наложи втора операция 20 дни след първата, защото  естетичните шевове бяха ужасни, на едното око имах и дупка отстрани,отгоре където бяха извадени конците на горния клепач много ме болеше и бяха подути. Стрес,страдание и какво ли не.
Искрено съжалявам, че отидох при нея.
След втората операция замаза шевовете, но пак не са както трябва,а белегът под дясното око и на горните клепачи стои. Принудих се да търся консултация с други офталмолози и една от тях като видя снимките каза, че клепача е зле. Каза да го мажа с крем за белези, който поръчах от Америка, защото в Европа го няма-30мл-350лв.Не правете компромис с парите за такива интервенции и добре проверете уменията и опита на лекаря. Моят в случая беше офталмолог, подчертавам го, защото една от дамите тук твърди, че трябвало да се прави от очен хирург. 😥😥😥.
Слава богу затварям си очите, еднакви са горе долу, мажа с тоя крем и ще видим. Филър не съм искала да слагам, защото после става още по-зле, моя позната сложи и после беше още по-лошо състоянието на очите и.

# 717
  • Мнения: 178
menarini, а иначе транспозиция на мазнини и липофилинг не е ли едно и също, просто при първото се използват тези мазнини взети от торбичките? Сега се сещам, че д-р Димитров се изрази, че всъщност мазнината от корема била най-хубава и най-добре се работи с нея Thinking На мен също ми е притеснено от бучици и не ми се ще и малко количество (1.1мл) да се инжектира отдолу, предвид, че част от него със сигурност се резорбира, а и както споделих смятам, че на моето лице няма да отива, може би заради формата на носът така го усещам, чип е и едни равни долни клепачи/равни назобиални ще ме превърнат в Гринч Grin

# 718
  • Мнения: 1 545
Не точно.При транспозицията мазнината се захваща за определена зона,в споделеното видео по-горе е много добре обяснено.
При липофилинга се инжектира собствена мазнина.
За филърите под очите мисля,че четох в блога на a.l.e.n.a.,ако не бъркам.Не са добро решение за тази зона,не бих сложила.
Някой с транспозиция няма ли да се включи Simple Smile

# 719
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
Таук знам, че прави.

Общи условия

Активация на акаунт