Блефаропластика - 3 тема

  • 67 012
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 172
Аз отдавна го гледах това интервю и съм ги смесила нещата, не знаех, че се пришива торбичка Astonished а и Таук, и Димитров са ми обяснявали как мазнината се "прави на филър" и се инжектира, говорейки за транспозиция, но сега търсейки информация (не вярвайки, че четейки от два месеца нон стоп по темата сега откривам топлата вода...) разбирам, че понякога използват и двете едновременно, а и самата транспозиция също има два начина да се извърши.
Иначе в някоя фб група потърсете инфо за преминали през това, аз видях снимки на жена правена при д-р Иванова с транспозиция, много добре изглеждаше, нямаше бучици, някъде в галерията ми съм запазила снимката даже, проверете в групата (Без) Опасна красота като напишете в търсачката думата "транспозиционна" и в коментарите под поста жена е пуснала освен снимки, които ги има в сайта на д-р Наталия Иванова, така и актуални някакво време по-късно, предполагам, че няма да има против да й пишете на лично съобщение, аз така процедирах, когато търсех жени, които са били пациенти на доктор Таук.

# 721
  • Мнения: 3
Ужасно е това, което се е случило! Извън препоръки за лекар, обмисляш ли да се консултираш с адвокат? Все пак, както го описваш, става дума за обезобразяване, а не просто за недостатъчно добър ефект...

Аз утре съм на консултация при офталмолог. Твоят пост ми идва като шамар.

Няма смисъл от адвокати - преди операцията те карат да подпишеш документ, в който са описани възможни усложнения, 4 страници А4 формат с описани какви ли не неща, включително двойно виждане, размазано виждане и несиметрия, която може да се дължи на естествените разлики в двете половини на човешкото тяло. Недоказуема е в момента лекарската некомпетентност... Но пък в разговорите ми с една сестра от клиниката (разбира се звънях няколко пъти, за да питам това нормално ли е, какво да очаквам, как ще се развият нещата) тя ми каза, че "всички са така". Т.е всички пациенти с блафаропластика са несиметрично зашити? Замислям се този човек експерименти ли си прави... Извинявам се, че съм те изплашила - убедена съм, че при теб всичко ще е наред. Аз вече се примирих, че ще ми трябва реоперация. Просто исках да предупредя за избора на специалист, който наистина да знае какво прави. Пожелавам ти да имаш прекрасен ефект от процедурата!

NikoleMoon,
Много съжалявам!
Направо ме втрисва като си помисля за лекарски грешки и лекарска самонадеяност, особено в областта на естетичната хирургия.

Помисли върху възможността да напишеш жалба до Изпълнителна агенция Медицински надзор.

Описваш случая, прилагаш всякаква медицинска документация каквато имаш, снимки, също документация от последващите прегледи, особено ако направиш реоперация. Огледай хубаво къде си слагала подпис. Ако не помниш, че си се подписала на даден документ, обърни внимание дали подписа е твой.

Има член в Закона за здравето по който дс го глобят. Възможно е да намерят пропуски, нарушения във воденето на документацията, заради които да има втора глоба за него или болницата.

По принцип тежест ще окажат, ако имаш документ от последващите прегледи където пише, че операцията е несполучлива, има нужда от корекция. Ако направиш реоперация е ясно още повече.

Би ли му написала първото име на този доктор Петров?

Здравей,
д-р Виолин Петров се казва (Виа Медика е клиниката). Зная какво подписах - в отговора ми на zigizagi - 4 страници А4 формат с какви ли не възможни усложнения. Предположих, че това е стандартна процедура, а може би не го правят навсякъде? Аз очаквах да се подсигурят, но си мислех, че когато правиш подобна операция си изцяло в ръцете на хирурга и зависиш от неговата експертност, от опита му, от усещането му за красиво/грозно дори. Не се постарах да проуча достатъчно - това  е моята вина, доверих се на сайтовете на почти всяка клиника, които ти казват, че за 10 дена ще си се оправила. И наистина лековерно това очаквах...

Последна редакция: пт, 23 дек 2022, 14:36 от bubanka

# 722
  • Мнения: 1 544
Напълно излишно е да се самобичуваш.
Подписала си информирано съгласие и край.Едва ли нещо може да се направи,пък и е по-добре да се концентрираш върху реоперация и корекция на щетите.
За съжаление и добрите хорурзи имат изцепки,гаранции няма.Вероятно затова и толкова години отлагам блефарипластика,страх ме е не от операцията,а от резултата.Знам как ще се взирам всеки ден в огледалото и ще оглеждам детайлно всичко.
По време на лазерна корекция на зрението,няколко пъти неволно спирах уреда,бях като обезумяла,през цялото време мислех,че в клиниката ще объркат нещо и няма повече да виждам.Мисълта да се оставя на чужди ръце и умения,ме влудява.

# 723
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Скрит текст:
NikoleMoon,
Много съжалявам!
Направо ме втрисва като си помисля за лекарски грешки и лекарска самонадеяност, особено в областта на естетичната хирургия.

Помисли върху възможността да напишеш жалба до Изпълнителна агенция Медицински надзор.

Описваш случая, прилагаш всякаква медицинска документация каквато имаш, снимки, също документация от последващите прегледи, особено ако направиш реоперация. Огледай хубаво къде си слагала подпис. Ако не помниш, че си се подписала на даден документ, обърни внимание дали подписа е твой.

Има член в Закона за здравето по който дс го глобят. Възможно е да намерят пропуски, нарушения във воденето на документацията, заради които да има втора глоба за него или болницата.

По принцип тежест ще окажат, ако имаш документ от последващите прегледи където пише, че операцията е несполучлива, има нужда от корекция. Ако направиш реоперация е ясно още повече.

Би ли му написала първото име на този доктор Петров?

Здравей,
д-р Виолин Петров се казва (Виа Медика е клиниката). Зная какво подписах - в отговора ми на zigizagi - 4 страници А4 формат с какви ли не възможни усложнения. Предположих, че това е стандартна процедура, а може би не го правят навсякъде? Аз очаквах да се подсигурят, но си мислех, че когато правиш подобна операция си изцяло в ръцете на хирурга и зависиш от неговата експертност, от опита му, от усещането му за красиво/грозно дори. Не се постарах да проуча достатъчно - това  е моята вина, доверих се на сайтовете на почти всяка клиника, които ти казват, че за 10 дена ще си се оправила. И наистина лековерно това очаквах...
Да, това е стандартна, задължителна процедура, но не означава да не опиташ. Надежда винаги има!
Помисли си...
Аз се надявам, че Медицински надзор ще успеят поне малко да помогнат.

# 724
  • Мнения: 3
Съжалявам да чуя за преживяното от вас.
Блефаропластиката наистина е процедура с бързо възстановяване, стига да е извършена правилно, за съжаление дали това е така показва само резултатът, след като вече сме минали през нея.
Била съм на консултация при д-р Пеев, останах с добри впечатления, макар и скоро да срещнах кофти отзиви и за него, но мисля, че беше за гърди...
По начинът, по който описвате очите сега, може би ви е засегнат мускулът на лявото око и има птоза? Това се коригира. Относно долния клепач - там може да се инжектира филър или собствена мастна тъкан от корема, макар, че и при тези процедури има рискове.
Скоро бях на консултация при доктор Цветомир Димитров (ученик на Ильо Стоянов, с който работят заедно), той каза това, което и бях срещала като мнение от чуждестранни специалисти - при долната блефаропластика също трябва да се прецени точно колко от мазнината да се отнеме.
Снимки на поправка на усложнения след блефаропластика съм виждала само в сайта на д-р Наталия Иванова, д-р Ильо Стоянов е поправял недостатъчно изрязан горен клепач, но в обратният и по-сложен случай с прекаленото изрязване не съм виждала намеса от него или други пластични...
Две видеа, които бяха полезни за мен като информация:

Усложнения при долна блефаропластика, как да ги избегнем и ревизии:
Скрит текст:

Защо липофилинг (транспозиция на мазнини) при долна блефаропластика не е препоръчителна и какви са другите опции за третиране на хлътване под очите:
Скрит текст:

Заради тях се отказах от операция при доктор Таук, аз нямам излишна кожа и директна блефаропластика с разрез по дължина на миглите би могла да доведе до нежелани ефекти, а и е излишен риск от белези и наранявания на тъканите, ориентирах се твърдо към трансконюктивална блефаропластика (разрез от вътрешната страна на долният клепач). Един от вариантите е д-р Цветомир Димитров в Есте клиник, който предложи да направим трансконюктивална и в последствие ако се налага липофилинг, макар че аз не искам да са ми "равни" очите отдолу, а да се очертава орбитата на окото при усмивка, та именно, заради това при мен ще се разделят двете манипулации, ако преценя след 6 месеца да ме допълни с мазнина. Януари месец ще ходя до Стара Загора при доктор Наталия Иванова, която също прави трансконюктивална блефаропластика и след това ще реша при кого.
Ето снимки, които показват резултати с и без запълване с мазнина:

След долна блефаропластика с транспозиция на мазнини:
Скрит текст:
След долна блефаропластика само с изрязване на мазнините:
Скрит текст:

Благодаря много за видеата и информацията! Всъщност отидох във Виа Медика точно с желанието да направя само долна трансконюктивална блефаропластика. Но ми беше казано, че това се правело само за пациенти до 30 години (аз съм на 44). След 30 трябвало задължително да се премахне част от кожата. Както добре е показано в първото видео, това е лъжа.... Как да попадне човек на специалист като Amya Prasad? Със сигурност имаме такива б Бг...
Благодаря много за подкрепата, която ми оказвате, хора! Благодаря!

# 725
  • Мнения: 10 699
Между информирано съгласие за това, което може да се случи при всяка манипулация и неуспешна, загрозяваща операция, има много голяма разлика.
Информираното съгласие не оневинява лекарите за грешки и увреждане на здравето и външния вид.
Адвокат д-р Мария Иванова е една от най-популярните в тази област, но има и други.

# 726
  • Мнения: 975
Бях гледала едно интервю с една жена-адвокат, не ѝ помня името, но обясняваше, че информираното съгласие не освобождава от отговорност лекарят и че има какво да се направи. Въпросът е до колко човек има енергията да се занимава с такива дела.
Nicole, съжалявям за преживяното и се надявам на положително развитие на случаят Ви.

# 727
  • София
  • Мнения: 2
Здравейте, преди време св чудех дали да не си направя долна блефаропластика и накрая се реших - имате ли мнение за болница Надежда при доц. Романски?
Цените са доста добри и за горна и долна, някой скоро да е ходил? Да каже доволен ли е , как е протекло всичко Simple Smile Благодаря


Здравейте и аз се интересувам за горна блефаропластика при доц.Романски?Някой може ли да изкаже мнение и съответно , ако има снимки.

# 728
  • Мнения: 33
Здравейте!
Чета ви от доста време.
По препоръка на дерматолог бях на консултация за блефаропластика при Д-р Наталия Иваново. Знаех, че съм и за ГБ и ДБ, но ме изненада фактът, че при мен не може с вътрешен достъп ДБ, а само външен, защото имам и излишна кожа. Освен цената ме притесняват и белезите, защото при ДБ ще бъдат видими Sad  Питането ми е към оперираните от Д-р Иванова. Как са белезите ви при ГБ и при ДБ?

# 729
  • Мнения: 71
Здравейте!
Чета ви от доста време.
По препоръка на дерматолог бях на консултация за блефаропластика при Д-р Наталия Иваново. Знаех, че съм и за ГБ и ДБ, но ме изненада фактът, че при мен не може с вътрешен достъп ДБ, а само външен, защото имам и излишна кожа. Освен цената ме притесняват и белезите, защото при ДБ ще бъдат видими Sad  Питането ми е към оперираните от Д-р Иванова. Как са белезите ви при ГБ и при ДБ?
А каква цена ви обяви?

# 730
  • София
  • Мнения: 3 951
Между Наталия Иванова и Ильо Стоянов кое бихте избрали? При нея виждам цени, работата ѝ, а при него - не. В сравнение с други, които гледах, цените са си по-високи, но... Тук не се пести. Та, ако вие избирахте, кой от двамата щеше да е?

# 731
  • Мнения: 33
Здравейте!
Чета ви от доста време.
По препоръка на дерматолог бях на консултация за блефаропластика при Д-р Наталия Иваново. Знаех, че съм и за ГБ и ДБ, но ме изненада фактът, че при мен не може с вътрешен достъп ДБ, а само външен, защото имам и излишна кожа. Освен цената ме притесняват и белезите, защото при ДБ ще бъдат видими Sad  Питането ми е към оперираните от Д-р Иванова. Как са белезите ви при ГБ и при ДБ?
А каква цена ви обяви?
Тази, която е посочена на сайта. За ГБ 2500 лв., а за ДБ или по-точно мидсеифлифт, който тя каза, че е за моя случай 6500 лв.

# 732
  • Мнения: 14
Здравейте момичета! За първи път пиша, но ви следя от доста време. На 42 години съм и досега съм правила апаратни процедури -  микронидлинг и два пъти фраксел,  с цел белези от акне. Миналата година реших да сложа ботокс и се доверих уж на специалист в град Плевен. Тя ми препоръча и да сложим филър под очите, и аз се съгласих ( винаги чета и се информирам преди да правя нещо , но този път се доверих) И след това започнаха проблемите. Този филър се смъкна надолу и се образуваха маларни торбички върху скулите. Писах на др Наталия Иванова и имам час при нея , но дотогава, някой който да е имал такъв проблем и да го е решил по някакъв начин, има ли? Аз направо съм се навила за ДБ , но не знам дали ще може, понеже торбичките са над скулите. Мислех и за разграждане, но много ме е страх да не стане по-зле. Ще съм благодарна ако някой сподели мнение.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 13:20 от Vatanasova_8104

# 733
  • Мнения: 180
Здравейте момичета! За първи път пиша, но ви следя от доста време. На 42 години съм и досега съм правила апаратни процедури -  микронидлинг и два пъти фраксел,  с цел белези от акне. Миналата година реших да сложа ботокс и се доверих уж на специалист в град Плевен. Тя ми препоръча и да сложим филър под очите, и аз се съгласих ( винаги чета и се информирам преди да правя нещо , но този път се доверих) И след това започнаха проблемите. Този филър се смъкна надолу и се образуваха маларни торбички върху скулите. Писах на др Наталия Иванова и имам час при нея , но дотогава, някой който да е имал такъв проблем и да го е решил по някакъв начин, има ли? Аз направо съм се навила за ДБ , но незнам дали ще може понеже торбичките са над скулите

Може да го разградиш с хиалуронидаза.

# 734
  • Мнения: 1 112
Здравейте момичета! За първи път пиша, но ви следя от доста време. На 42 години съм и досега съм правила апаратни процедури -  микронидлинг и два пъти фраксел,  с цел белези от акне. Миналата година реших да сложа ботокс и се доверих уж на специалист в град Плевен. Тя ми препоръча и да сложим филър под очите, и аз се съгласих ( винаги чета и се информирам преди да правя нещо , но този път се доверих) И след това започнаха проблемите. Този филър се смъкна надолу и се образуваха маларни торбички върху скулите. Писах на др Наталия Иванова и имам час при нея , но дотогава, някой който да е имал такъв проблем и да го е решил по някакъв начин, има ли? Аз направо съм се навила за ДБ , но незнам дали ще може понеже торбичките са над скулите
да ти кажа честно не съм много запозната с темата, но последния път като бях в една клиника за ботокс обсъждаха, че вече има нов метод за разграждане на филър

Общи условия

Активация на акаунт