С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места

  • 64 374
  • 734
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 739
Супер тема Simple Smile Запис от мен. Същата джамия като на Geia, наистина отвътре е впечатляваща.

# 16
  • Мнения: 19 004
Бергамо

# 17
  • 1444
  • Мнения: 1 054
Прекрасна тема Heart Eyes Благодаря!
Аз съм скарана с фотографията, ама съм мераклия и щракам каквото ми око хареса с един стар Самсунг, с който съм сантиментално обвързана Trollface
Малко гръцки снимки от архива.
Извинявам се на тези, които са ги виждали в темата за Гърция.
Балос, Крит

Додеканезчето Сими

Елафониси, Крит

# 18
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 724
Elyon Brown, много красиви цветове и снимки. Темата не е за критики и т.н., но може ли един един напълно добронамерен съвет за още по-хубави резултати. Понеже имам изкривяване от фотографията... ха ха...като нагласиш телефона гледай хоризонта (в случая морето) да е в права линия. Така ще станат още по-хубави снимки. Simple Smile))

# 19
  • Мнения: 11 635
На мен пък последната снимка точно за това ми харесва, защото не е "направо" Blush
Обаче аз съм пълен лаик.

# 20
  • 1444
  • Мнения: 1 054
Благодаря, Лолита, за съвета, ще се опитам да го спазвам Yum

# 21
  • Мнения: 864
Хубава тема, ето малко и от мен:

Женевското езеро от брега на Монтрьо, Швейцария:




Последната е с корабче, на път за замъка Шийон, където е бил и самият Лорд Байрон, а тъмницата е вдъхновила историята в произведението му "Затворникът на Шийон"


А тези са от прекрасното малко селце Грюер, сгушено в Швейцарските Алпи:



Гледката е от балкончето на китния хотел, разположен до историческата част на селището, близо до Замъка Грюер.
Въздухът там е кристално чист, а тишината, която цари навред, е прекъсвана единствено от упояващите звуци на леко подрънкващи звънчета от вратовете на пасящите в подножието кравички. Идилия. Heart

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 16:43 от BeaSnow

# 22
  • София
  • Мнения: 11 114
Колко хубава тема, благодаря!
Включвам се с радост с една снимка от 2018г, изгрев някъде около Кавала, Гърция.

# 23
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Първата ти снимка е разкошна - каква светлина струи от нея Heart
Ранна сутрешна светлина, смесена с прахта изпод копитцата на овцете и аз потна и препускаща по джапанки след тях, защото се успах и сменяща обектив в движение. А си мислех как ще стана в 5, пък ще проверя ракурсите, пък ще моля и овчаря за един бърз портрет! Grinning

Въздухът там е кристално чист, а тишината, която цари навред, е прекъсвана единствено от упояващите звуци на леко подрънкващи звънчета от вратовете на пасящите в подножието кравички. Идилия. Heart
Прекрасни снимки! Ужасно обичам кадър да е съпроводен с няколко думи, а когато са толкова поетични е още по-голям кефа Simple Smile
В тази част на Швейцария не мисля, че съм била, но помня, първата ми среща със швейцарски крави в кантона Zug, на метри от домове за милиони - миришеха си точно като нашенски от село Grinning Дълго го разказвах като виц! Аз, разбира се, очаквах да ми замиришат на Шанел 5 Wink

Прекрасна тема Heart Eyes Благодаря!
Малко гръцки снимки от архива.
Балос, Крит

....
Прекрасно!!! И слушай Лолита, от нея много може да се научи!

Благодаря за хубавата и интересна тема.
Аз ще се включа като начало с красотата, която видях край хижа Мальовица през едно лято:
Прекрасни снимки! Стана ми мило и мъчно!


Нереалистично е да спомена всеки, но ви благодаря на всички, че се включихте! Hug
С пожелание за много мнения и теми, Агент. Simple Smile
За всички ни - и най-вече много кадри от много мечтани дестинации! Grinning

Нека да видя дали мога да си продължа играта от вчера Simple Smile
Андалусия, Pueblos Blancos - белите села на Андалусия, където горещината е напоена с аромат на зехтин, гъст като сироп! Това селце носи звучното (почти българско) име Zahara, a в кръчмата на градския площад можеш да си поръчаш най-вкусното Salmorejo в цяла Андалусия, сервирано в буркан!
















PS
Още Андалусия, Алхамбра

За 3-ти път го гледам, чуден е, но се чудя дали малко по-контрастна ЧБ конверсия няма да го направи още по-графичен и интересен!?

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 17:31 от Agent Provocateur

# 24
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 643
Мокка, завиждам ти много, ние стигнахме късно, малко преди да затворят и бях буквално за 7-8 часа в Каза и не успях да я видя Sad
Разкошни са снимките ви, напълниха ми се очите с красота!
Агент, то обикновено става така - имаш едни планове, а се оказва коренно различно Simple Smile

# 25
  • Мнения: X
Привет на всички! Агент,поздравления за идеята за темата! Страхотна тема! Много красиви снимки и места видях.
Аз съм от хората,които не обичат много, много да пътуват, и фотоспомените ми са повече на места с изкачване на баири, или с караваната по разни язовири, море, на места, където обикновено съвместяваме две хобита - моето -фотография и на мм-риболов, Grinning така,че ако не е с разрез на темата, се записвам с няколко изгрева и залеза.






Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 18:54 от Анонимен

# 26
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
Агент, то обикновено става така - имаш едни планове, а се оказва коренно различно Simple Smile
A на път си е направо правило да се обърнат плановете нагоре с краката Simple Smile

Привет! Агент,поздравления! Страхотна тема! Много красиви снимки и места видях.
Аз съм от хората, които не обичат много, много да пътуват, и фотоспомените ми са повече на места с изкачване на баири, или с караваната по разни язовири, море, на места, където обикновено съвместяваме две хобита - моето -фотография и на мм-риболов, Grinning така, че ако не е с разрез на темата на групата се записвам с няколко изгрева и залеза.
Абсолютно в темата си, Хрис! Прекрасни кадри! И аз ще ти подпея Wink

Синеморец, Корабите, снимано с телефона
   





И един Лисабонски! Имам поне още един, ако не се лъжа, но не го намирам... друг път!


Между другото кадъра от шапката на темата е правен в Коста Рика, където аз без да си направя домашното се дотътрям до плажа със тринога и коктейл и се настанявам да снимам залез. Е, по-бърз залез в живота ми НЯМА. Това слънце се пльокна в океана с такава скорост, че имам 2 кадъра кръст на кръст!

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 18:55 от Agent Provocateur

# 27
  • Мнения: 6 261
Много добре ми подейства тази тема😍
Успях да си разровя снимките из телефона и да се потопя в прекрасни спомени!
Още една снимка от мен-Цюрих, прекрасно място! Самата снимка не е пипана, което ме изненада:-)

# 28
  • Мнения: 3 894
Много хубава тема 🌷
Несебър Simple Smile


# 29
  • Мнения: 1 355
Страхотна тема, ще се отбележа да ви следя. Невероятни снимки, аз за съжаление имам снимки направени само с телефон и то не с хубава камера, но:
Катедралата в Сиена

Кметството в Сиена. Кулата на кметството и най-високата кула на катедралата са високи 88 метра, с което се символизира равнопоставеността и единството на църквата и властта.

Снимка от кулата

Сан Джиминяно

Рандом снимка в Сан Джиминяно

Манарола, най-живописното градче от петте градчета Чинкуе Терре

Манаролски кактус

Странни същества по плажа на Вернаца

Част от катедралата Санта Мария Дел Фиоре във Флоренция (понеже беше невъзможно да се обхване цялата)

Общи условия

Активация на акаунт