Дайте идеи как да отвръщаме на тъпите реплики за кърменето!

  • 1 377
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 155
и мен ме дразнят подобни реплики ('майка-героиня', 'няма повече нужда', 'как кърмиш сега със зъби' и т.н. ...). А на въпроса 'до кога' отговарям - 'ами, докато има търсене ще има и предлагане'.
Но и библиотеката има някои култови реплики, които мисля да използвам (ако ми дойдат на уста).

# 16
  • Мнения: 3 550
На баби, лели и подобни роднини отговарям, че не приемам съвети от хора, които са гледали децата си през миналия век.
На въпроси от рода "Докога?" отговарям да бъдат спокойни, не смятам да ходя да кърмя сина си в голямото междучасие. Или нещо като: "Имам кърма, защо трябва да пие друго мляко?" Обръщам го на биология и обяснявам, че никой животински вид няма зорлем да си спре кърмата, за да налива в устата на малките си мляко от друг животински вид, а в това отношение хората сме откачили. Нещо такова.  Grinning

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Точно като Стейси, преди седмица ми се наложи да обяснявам на баща ми, че кравата на дава на теленцето човешка кърма.
А изказвания като "майка-героиня" приемам с усмивка и мълчание.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 252
Роднините съм предупредила, че ще започна захранване, когато Емо стане на годинка или когато проходи, а ще го кърмя докато сам се откаже. Всички до момента са щастливи, че се кърмим, но докога??? Бабите нямат търпение да започнат да му правят палачинки и тортички и бяха малко разочаровани, че другото лято ще им се размине тази радост.
Приятелите ни свикнаха да ни гледат като се кърмим навсякъде. Най-често се чудят че е станал тооооолкова голям само на кърма. Според тях кърмените бебета са слабички  smile3532

# 19
  • Мнения: 2 897
Съвсем скоро ме посъветваха да спирам вече(девет месеца)-нямало смисъл,шест месеца били напълно достатъчни да кърмя...Аз се усмихвам и отговарям:Ааа,добре сме си така и двамата Grinning

Не давам обяснения,игнорирам  или отговарям остроумно ,или иронично на разни безхаберни подмятания и коментари.Уважавам мнението и избора за начин на отглеждане на детето си у всеки,не се намесвам,ако не ме помолят за помощ и съвет,ето защо изисквам подобно отношение и у другите спрямо мен Peace

# 20
  • Мнения: 35 968
вече само свивам рамене и отговарям едносрично или изобщо не отговарям

# 21
  • Мнения: 631
често ме питат докага смяташ да кърмиш  /добронамерено питане/ казвам нямам крайна дата
а когато някой се опита да ме бъзикне или да ми каже нещо от сорта че не съм в ред  "елегантно" го поставям на мястото му
например :
няма ли да го отбиваш - няма да го отбивам
не те ли хапе - не ме е изяло още
до кога ще го кърмиш - до когато ни е кеф
и такива според зависи
вообще карам хората да се почувстват те неудобно че са ме попитали а не аз да съм в неблагоприятна позиция
когато си уверена че си права за нещо винаги можеш да натриеш носа на противника
и на забравяй не дължим обяснение на никой

Общи условия

Активация на акаунт