за кърменето и алкохола

  • 2 021
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Altie
Цитат на: kiki27
Може да ме помислите за луда, но много ме е страх след като детето на позната получи алкохолна интоксикация на 1 месец и малко от капките за колики. Детето е било в Пирогов, а сега е на специална гимнастика, защото е загубило един от рефлексите си Sad


Сериозно? От капките за колики?  Shocked  Shocked  Shocked Ужас!


Абсолютно сериозно! В момента не се сещам само от кои точно капки беше, но майката дава на детето и след малко то изпада в нещо като транс, лежи и не мърда, но с отворени очи и диша.
В Пирогов го изследвали и се разбрало...Sad
След такъв кошмар с толкова мъничко бебенце, алкохол нещо не смея да близна.
Между другото подобно нещо може да се случи на плода, ако майката пие по време на бременност (разбира се това става само при предразположени майки) и затова казват лекарите никакъв алкохол през бременността, ама като гледам бъдещите майчета как смело надигат чашките Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 404
Цитат на: kiki27
Цитат на: Altie
Цитат на: kiki27
Може да ме помислите за луда, но много ме е страх след като детето на позната получи алкохолна интоксикация на 1 месец и малко от капките за колики. Детето е било в Пирогов, а сега е на специална гимнастика, защото е загубило един от рефлексите си Sad


Сериозно? От капките за колики?  Shocked  Shocked  Shocked Ужас!


Абсолютно сериозно! В момента не се сещам само от кои точно капки беше, но майката дава на детето и след малко то изпада в нещо като транс, лежи и не мърда, но с отворени очи и диша.
В Пирогов го изследвали и се разбрало...Sad
След такъв кошмар с толкова мъничко бебенце, алкохол нещо не смея да близна.
Между другото подобно нещо може да се случи на плода, ако майката пие по време на бременност (разбира се това става само при предразположени майки) и затова казват лекарите никакъв алкохол през бременността, ама като гледам бъдещите майчета как смело надигат чашките Rolling Eyes


Ужас!Горкото бебче!Капките Бейбинос съдържат алкохол,да не е от тях?И аз досега съм си позволявала по чаша бира,ама след като прочетох тая история Shocked

# 17
  • София
  • Мнения: 10 310
Аз съм чувала, че е по-опасно да пиеш алкохол докато кърмоиш отколкото като си бременна. Обяснението беше, че бебетата не произвеждат ензим който да разгражда алкохола, а той  лесно преминава в кърмата...
Това според мен важи за големи количества алкохол.
Аз лично си пийнах миналата седмица 50гр. Бейлис и ми се замота главата  #Shocked  не бях пила от година и нещо.... а преди можех да пийна стабилно количество Бейлисче  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 1 845
Много интересно-попадам на тази тем точно, когато си пийвам безалкохолната бира-0,0% специално-закупена от Метро.Е такова нещо ще си пийвам на нова година.
Не мисля, че едно питие, ще се отрази зле.
Майките шофьори и лекари ще кажат-но май алкохолът изчезва от кръвта за 8 часа. И мен много ме вълнува мисълта за алкохола. как ми се допива чаша червено вино. А по заведенията не смятат за необходимо да зареждат с безалкохолна бира.

# 19
  • Мнения: 397
Цитат на: ralitza03
az puk veche si piivam po edna tumna birichka ili niakoi put chasha cherveno vino i hich ne me e sram Simple Smile 9 mesetza biah tolkova striktna che mi pisna veche, puk i v edna knijka procetoh che bez tvurdi pitieta, chovek moje da mu udria po edna nazdravitza... abe ne znam, ama po tia poraznitzi Confused ..moje li bez edno nazdrave Wink


На мен докторката ми каза, че  1 бира е полезна за увеличаване на кърмата и изобщо не вреди на бебето.

# 20
  • Мнения: 1 404
Цитат на: marissha
Много интересно-попадам на тази тем точно, когато си пийвам безалкохолната бира-0,0% специално-закупена от Метро.Е такова нещо ще си пийвам на нова година.
Не мисля, че едно питие, ще се отрази зле.
Майките шофьори и лекари ще кажат-но май алкохолът изчезва от кръвта за 8 часа. И мен много ме вълнува мисълта за алкохола. как ми се допива чаша червено вино. А по заведенията не смятат за необходимо да зареждат с безалкохолна бира.

А каква марка ти е безалкохолната бира?Аз съм пила само Каменица леко,но ми се стори доста противна на вкус.За Нова Година е ясно,че ще пропусна няколко кърмения,ама ще е изключение,пък така като ни идват гости може и аз да се чуквам с безалкохолна бира Laughing

# 21
  • Мнения: 185
Аз например 2 бременности спирам цигари от раз, спазвам хранителни и витаминни диети (в смисъл, храня се здравословно и т.н.), но продължавам да пия кафе през бременността и чат-пат червено вино след последното кърмене вечер. Кръвното ми е адски ниско и пред угрозата да припадна някъде (случвало се е), предпочитам да вкарам някое полу-кафе или половин чаша вино. Wink

# 22
  • Мнения: 3 379
Ами аз не си позволявам да пия повече от няколко глътки вино или бира, но миналата седмица на коледния купон на фирмата изпих доста червено вино, а кърмих Гого два часа по-късно... не съм забелязала никакви реакции от това. Но все пак не прекалявайте Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 586
Simple Smile
Само аз ли съм въздържател в тоя форум? Враг съм на алкохола и за възрастни, камо ли за деца, да не говорим пък за кърмачета... Но нямам намерение да споря Simple Smile
Само исках да отбележа, че гибелта на неврони и мозъчни клетки не се проявява веднага видимо (нито при бебетата, нито при възрастните Simple Smile )и твърдения от рода на "нищо му нямаше на бебето" не могат да служат за доказателство...
Весели празници! Simple Smile

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Здравейте!!! Еййй, събрахме се! Появявам се за 5 минути да нагледам и да ви кажа, че съм търсила по темата за алкохола специално. Това, което пишат специалистите е, че чаша вино или бира от време на време (което според мен ще рече не повече от няколко пъти седмично!!!) не вреди нито на бебето, нито на майката. Подчертавам, че става дума за чаша не-твърд алкохол. Аз лично консумирам чат-пат бира или вино... твърдо - тц.
Весела нова година!

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Прощавайте, че се вра там, където все още не ми е работата, но нещо не разбрах.
Това с алкохолното натравяне на бебето е било от капките, а не от това, че майката е употребявала алкохол, или...
Аз си признавам, че, според мен, всяка крайност е излишна-червеното вино, ако е чаша, съдържа много полезни вещества-не да се употребява ежедневно, но веднъж седмично...
Нали ходите по улиците, дишате вреден въздух, пълен с олово и прах-същото е с децата, но иначе алкохол-не. На мен ми изглежда доста крайно People Angel  People Angel

# 26
  • Мнения: 6 206
Капките сигурно наистина са Бейбинос.
Аз знам за комшийче, което му е станало голям проблем, но досега нищо не съм казала, защото 100% сигурно нищо не знам. Даже една друга комшийка каза, че заради този случай щели да ги спират от употреба. Ама нали знаете, едната комшийка казала на другата, тя казала на втора, пък тя на мен и тн.т.
И аз пия чаша вино чат пат, ама пусто като ни е много хубаво виното... А съм си казала, че като спра да кърмя, такава дегустация ще му ударя  Twisted Evil А тази вечер нито ще пия, нищо ще празнувам, защото съм болна, пък и съм си вкъщи. Close

# 27
  • Мнения: 356
Момичета, аз също си пийвам по някога по 20 мл. ракия и чаша бира и кърмя. Слава богу нямало е промени в поведението на бебчо. Не смятам точно тази вечер да се лишавам! Tada

# 28
първо ЧНГ и много здраве и любов на всички!

мили мами, ами каква е тази глупост с винената попара??? аз все слушам и не вярвам, но как са били добре тези бебчета едно време?  #Crazy

аз специално си пийвах по чаша бира от време на време и е ок, нали уж увеличавала кърмата? но преди известно време си позволих по цяла бира, и след това кърмих. да ви кажа, наблюдениата ми бяха че бебка стана супер нервна и неспокойна и едвам я приспивах. та от тогава приключих и с бирата!
снощи едвам удържах на подканянията да си пийна и как нищо нямало да стане, и как едно време им давали винени попари!!! но се разминах само с малко шампанско за наздраве.  Blush

# 29
  • Мнения: 2 529
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА, МИЛИ МАМИ! Grinning

Е, аз не пих на Нова година, нито на  Коледа, но това не ми попречи да си прекарам чудесно...особено по-интимното прекарване с моя мъж Sunglasses , който пък по принцип е пълен въздържател (пие веднъж годишно на партито на фирмата) Wink На въпросното парти тази година си пийнах, но бебчо опита безалкохолна изцедена кърма. Реших да не проверявам, дали нещо ще му се случи, или не...

Общи условия

Активация на акаунт