Майка след 33г и някои притеснения

  • 9 449
  • 165
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 459
Според мен трябва да си пуснете Антимюлеров хормон за оценка на яйчниковия резерв. Може и наистина да не стане естествено. Една консултация с репродуктивен специалист, ще внесе повече яснота.

# 136
  • Мнения: 154
Да,права си!От 6 месеца пробваме мисля още някой месец да изчакам .И след това да се обърна към специалист.Яд ме е като куче ,защо не се навих по рано за второ.

# 137
  • Мнения: 858
Лечението с противозачатъчни е нещо като "Няма яйчници, няма проблем". Мен дълго ме лекуваха така и ми обясняваха как стресът ми идва в повече, затова не мога да забременея. Оказа се съвсем различен проблем, който няма как да се види с обикновени изследвания при обикновен АГ. Не чакайте, защото всеки месец е изгубено време. Ако сте над 30 години и повече от 6 месеца правите опити, по-добре посетете репродуктивен специалист. Никак не е страшно, една консултация ще ви струва между 20 и 70лв., но ще ви обяснят какви изследвания да пуснете и какво да направите, за да стане чудото. Сам по себе си АМХ не винаги е показателен за ЯР, в повечето случаи се изследва заедно с Инхибин

# 138
  • Мнения: 154
Колко време ви отне на вас?

# 139
  • Мнения: 858
Намирането на проблема: 10 - 12 прегледа. За съжаление отидох при специалист, който просто искаше да ме размотава по прегледи през две седмици, защото всеки преглед се заплаща по 70лв. В клиниката, в която продължих да се лекувам още на първия преглед ми показаха какъв е проблемът. Наложи се лека операция, но в крайна сметка вече съм бременна (дано всичко е наред) в 8 г.с. Общото време за разрешаването на проблема беше 6 месеца. Моят случай, обаче, далеч не е сложен.
Важно е да намерите лекар, който търси проблема. Много лекари започват някакво лечение, без да са сигурни, че проблемът е там. Съветът ми е да четете. Обикновено вторичният стерилитет е неизяснен и в много от случаите се "стреля на сляпо". Това понякога отнема доста време, не знам на колко години сте, но всеки месец е ценен.
 

Колко време ви отне на вас?

# 140
  • Мнения: 154
Така е!На 36 съм,при последния преглед ми каза ,че няма нещо притеснително .Каза ми поне година да пробваме,след това да прибягвам към специалисти.Понеже ми е за второ.Но мисля да потърся друг др.,защото времето си минава

# 141
  • Мнения: 858
Аз съм на 33 и ми казаха, ако са минали 6 месеца да търсим специалист. Не съжалявам, че веднага се насочихме и започнахме да търсим проблема. Понякога е нещо много малко, но с напредване на времето и възрастта много други неща започват да се объркват. Това че имате едно дете за съжаление не означава, че и второто ще стане без консултация при специалист. Въпреки това стискам палци да се случи по естествен път, защото макар и не страшен пътят на лечение на стерилитета е труден.

# 142
  • Мнения: 154
Божа работа е всичко!Ще почакам малко:blush:Както дойде

# 143
  • Мнения: 178
Божа работа е всичко!Ще почакам малко:blush:Както дойде

Да разкажа, една много неприятна трансформирала се в приятна случка, случила се на мойта фризьорка...
 
На вашите години е и се надявала на първа бременност... след какви ли не опити консултации и лапароскопии, терапии, инсеминации стигнали чак до инвитро процедури и й казали, че няма вече какво да се направи за да забременее.
 В същия този период имала много тичане и задачи които я правели изнервена и била под голям стрес и напрежение, точно в този момент се били примирили, че може да останат без свое биологично дете и в точно този момент от живота й се оказва че е забременяла естествено, сега трябва да се радва на 3 м. бебче, не съм я виждала от тогава, но много й се радвам. Ама верно, Божа работа!

Последна редакция: вт, 24 авг 2021, 09:51 от Latyka

# 144
  • Мнения: 1 459
При нас с ММ отне три години, мъжки фактор. В първата клиника гледаха на нас като на ходеща касичка. Взеха ми кръв сигурно над десет пъти за хормони, естествено това се плаща допълнително. След процедурата лекарят ми изписа сто лекарства и накрая нищо. Не можа да обясни неуспеха. След дълго четене, сравняване и търсене, открих своята лекарка. Вместо да назначава двеста изследвания, тя ни прати да изследва е неща, които предишният лекар беше пропуснал. Избра за процедурата месеца, в който най-много й хареса какво вижда на ехограф при мен. Подходът й с лекарствата беше коренно различен. Само Утрогестан, още същата вечер след пункцията. Предишният ми изписа Утрогестана след трансфера чак. Та с нейна помощ, процедурата се оказа успешна. Догодина отиваме за второ при нея. 😊

# 145
  • Мнения: 154
На моята възраст всички казват,ако до 6 месеца не се получи отиваш при специалист...Моя приятелка която беше на 38 бяха категорични че е за специалист.Тя така и не отиде и в рамките на година си ьабременя естествено.Аз съм работила за кратко в  тази област ,видях как си подмятат пациенти колкото се може да ги ръсят.Затова съм малко песимистично настроена.Не казвам че не помагат,но понякога то назначават един куп изследвания,а проблема е съвсем не чак толкова сериозен

# 146
  • Мнения: 252
Не отлагайге бременността за 30+. Аз все не се чувствах готова, казвах си, че има време или бях с неподходящ човек... Когато срещнах подходящ и всичко се нареди бях точно на 30 г. от раз забременях, след това се оказа, че бебето не се развива. Втори път забременях, бременността уж беше лека и всичко се развиваше добре на прегледите, но загубих бебето в 23 седмица. Беше много тежко емоционално.. Последваха прегледи, изследвания, търсене на причини защо... Уж ги открих-тромбофилия, нк клетки, ниски стойности на витамините, инсулинова резистентност, високо ТСХ. Забременях 3 път, пак от раз и пак го загубих. Вече съм на 34 г. продължаваме с опитите, но вече не се случва толкова бързо... Изтормозих се за тези 4 години борба. Ако знаех, щях да искам да забременея преди 30 г. Определено щеше да е по лесно, а и щях да имам повече време за борба... Също така работя с деца и те наистина се срамува от възрастни родители... Не отлагайте!

# 147
  • Мнения: 1 459
Не отлагайге бременността за 30+. Аз все не се чувствах готова, казвах си, че има време или бях с неподходящ човек... Когато срещнах подходящ и всичко се нареди бях точно на 30 г. от раз забременях, след това се оказа, че бебето не се развива. Втори път забременях, бременността уж беше лека и всичко се развиваше добре на прегледите, но загубих бебето в 23 седмица. Беше много тежко емоционално.. Последваха прегледи, изследвания, търсене на причини защо... Уж ги открих-тромбофилия, нк клетки, ниски стойности на витамините, инсулинова резистентност, високо ТСХ. Забременях 3 път, пак от раз и пак го загубих. Вече съм на 34 г. продължаваме с опитите, но вече не се случва толкова бързо... Изтормозих се за тези 4 години борба. Ако знаех, щях да искам да забременея преди 30 г. Определено щеше да е по лесно, а и щях да имам повече време за борба... Също така работя с деца и те наистина се срамува от възрастни родители... Не отлагайте!
Добре, лекарите освен тромбофилията, как обясняват загубите? Скъсена шийка най-вероятно? Не предложиха ли серклаж? За тромбофилията имахте ли Фраксипирин или аспирин проект? Аз прокървих в 7-а г.с. и лежах в МД за задържане десет дни. Спукаха ме от инжекции Хориомон, Но шпа и после като ме изписаха се сраснах с леглото.

# 148
  • Мнения: 252
Не отлагайге бременността за 30+. Аз все не се чувствах готова, казвах си, че има време или бях с неподходящ човек... Когато срещнах подходящ и всичко се нареди бях точно на 30 г. от раз забременях, след това се оказа, че бебето не се развива. Втори път забременях, бременността уж беше лека и всичко се развиваше добре на прегледите, но загубих бебето в 23 седмица. Беше много тежко емоционално.. Последваха прегледи, изследвания, търсене на причини защо... Уж ги открих-тромбофилия, нк клетки, ниски стойности на витамините, инсулинова резистентност, високо ТСХ. Забременях 3 път, пак от раз и пак го загубих. Вече съм на 34 г. продължаваме с опитите, но вече не се случва толкова бързо... Изтормозих се за тези 4 години борба. Ако знаех, щях да искам да забременея преди 30 г. Определено щеше да е по лесно, а и щях да имам повече време за борба... Също така работя с деца и те наистина се срамува от възрастни родители... Не отлагайте!
Добре, лекарите освен тромбофилията, как обясняват загубите? Скъсена шийка най-вероятно? Не предложиха ли серклаж. Аз прокървих в 7-а г.с. и лежах в МД за задържане десет дни. Спукаха ме от инжекции Хориомон, Но шпа и после като ме изписаха се сраснах с леглото.
да, като причина скъсена шийка и трябва серклаж, но не стигам до там. Последно в 9 седмица нямаше сърдечна дейност.

# 149
  • Мнения: 6 702
И какво щеше да родиш на 25 от неподходящ ли? Само и само, за да не отлагаш до 30? Така ли да го разбираме? Раждайте преди 30, пък дали е подходящ, дали имате възможност да го отгледате, дали се чувствате готови.. няма значение, раждайте рано.. Много глупаво изказване. Това, че при теб има някакви проблеми, не означава, че при други също ще ги има. А и каква ти е гаранцията, че на 25 е нямало да се случи същото.. А това, че децата се срамували от "възрастни" родители, също е много грозно изказване. Децата са чисти и необременени, а ние възрастните сме тези, които задаваме рамките и оформяме възприятията им. Като човек, работещ с деца, би трябвало да го знаеш. Ако някой ограничен възрастен като теб е намекнал за възрастта на родителя, естествено детето ще започне да отчита този факт. Едно бебе и малко дете изобщо не се интересува от ЕГНто на мама и тати. Това страничните хора го задават с ограничените си разбирания и коментари не на място. Съжалявам, че така възприемаш нещата, защото явно ще си "възрастен" родител. Пожелавам ти го от сърце да ти се случи бебчето, но по-леко с неуместните изказвания.

Общи условия

Активация на акаунт