Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 18

  • 51 899
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 90
Мен д-р Петрова от Ню Лайф ме е карала преди години да пускам витамин Д и В12 и после съм пила по нейна препоръка така че някои лекари ги признават. Ако има липса е добре да се приемат, няма да навредят и е възможно да помогнат.

# 376
  • Мнения: 892
Ако витамин Д е под норма и се покачи след прием е възможно покачването и на АМХ, но ако е в норма допълнителният прием няма да се отрази на АМХ. Това е което знам аз Simple Smile

# 377
  • Мнения: 380
Здравейте борбени момичета. И аз да пиша в темата. Днес ми е 8 ден от трансфер на 2 5дневни ембриончета. До към 5ти ден имах много чувствителни гърди и подут корем. Обаче спаднаха и вчера и днес направих уринарен тест, който е отрицателен. Не можах да спя спокойно и знам, че всичко приключи с този опит. Имаме замразени ембриончета и това ми е надеждата. Стискам палци на всички да имат късмета и да гушнат скоро своите бебчета.

# 378
  • Мнения: 3 505
На мен първия път уринарен зорлем ми отчете на 10-ти ден. Не се отписвай, а си направи кръвен. Другите симптоми се появяват и изчезват.

# 379
  • Мнения: 380
На мен първия път уринарен зорлем ми отчете на 10-ти ден. Не се отписвай, а си направи кръвен. Другите симптоми се появяват и изчезват.

Благодаря ти. В сряда съм на кръвен, дано да не съм права. 🌹

# 380
  • Мнения: 151
Стискам палци да не си права, Vesnik2

# 381
  • Мнения: 1 192
Моето АМХ последните 2-3 години е 2. Не съм спирала да пия Вит Д и добавки. Бях спряла за няколко месеца, наскоро изследвах АМХ, беше 3.5. Единствената разлика с преди е че започнах повече да се движа и да ходя пеша 🤷♀

# 382
  • Мнения: 617
Симптомите са от лекарствата.
В самите листовки го пише.
От прогестерона-гадене, подуване, болки и придърпване в корема, повишена температура, световъртеж, апетит, все прогестерона е виновен.
Успех Vesnik2

# 383
  • Мнения: 188
Момичета, има ли някоя от вас, с по-добри резултати, откъм качество на ембриони, при прилагане на лека стумулация с хапчета - събиране и замразяване? Не отнема ли това излишно време, на нашите години и има ли резон?
До сега сме прилагали класическа стимулация - Гонал, Мерионал, Цетротид... Фестимон, хормон на разстежа и т.н...

# 384
  • Мнения: 151
Не съм сигурна какво точно имаш предвид "по- добри".  Аз имам 2 бластоциста без забележки, но и без ПИД от кломифен. Колко са добри, ще се разбере след трансфер. С фостимон ембрионите не стигнаха до бластоцист.
Моя приятелка събира Я само с хапчета или на пълно ЕЦ, замразяваха и след това оплождаха. Сега има прекрасен 6- годишен младеж и още замразени Я.

# 385
  • София
  • Мнения: 1 248
На мен първия път уринарен зорлем ми отчете на 10-ти ден. Не се отписвай, а си направи кръвен. Другите симптоми се появяват и изчезват.

Благодаря ти. В сряда съм на кръвен, дано да не съм права. 🌹
Изчакай си теста! Успех и от мен![quote
author=Deona
link=topic=1305599.msg42667059#msg42667059 date=1618238365]
Момичета, има ли някоя от вас, с по-добри резултати, откъм качество на ембриони, при прилагане на лека стумулация с хапчета - събиране и замразяване? Не отнема ли това излишно време, на нашите години и има ли резон?
До сега сме прилагали класическа стимулация - Гонал, Мерионал, Цетротид... Фестимон, хормон на разстежа и т.н...
[/quote]
Моята стимулация преди 3 години беше с фостимон. От извадените яйцеклетки само една не беше годна. Извадиха 5, но стимулацията не я докараха докрай тогава и беше уж по лека. Оплодиха се 4, 3 стигнаха до бластоцист, но резултат нямаше.
Аз съм също за събиране на естествен цикъл, за мен по-силно от природата няма, за кпйто има нерви, търпение и финансова възможност.
Аз се отказах от доц. Юнакова.
Отношението й ми се струва доста несериозно. От петък се опитвам да се свържа с нея, посредством централата в клиниката, за да ми поясни резултатите от изследванията и дали ще започваме стимулация, но така и не успях. Отделно не ми хареса отношението й и това, че още преди да е видяла каквито и да е резултати от нужните изследвания, тръгна да ме насочва към донорски яйцеклетки. Не мисля, че доктор, който не вдъхва сигурност и надежда и вяра е успешен специалист. Статистиките всички ги знаем, но малко знаят кат се посажда вяра и колко тя е по-силна от всякакви таблици и проценти.
Този месец ще пропуснем, така решихме, чакам си цикъла до няколко дни, да си пусна хормоните и АМХ и търся специалист на който да се доверя.
Приемам всякакви отзиви. За Надежда съм категорично "Не".

# 386
  • Мнения: 188

Не съм сигурна какво точно имаш предвид "по- добри".  Аз имам 2 бластоциста без забележки, но и без ПИД от кломифен. Колко са добри, ще се разбере след трансфер. С фостимон ембрионите не стигнаха до бластоцист.
Моя приятелка събира Я само с хапчета или на пълно ЕЦ, замразяваха и след това оплождаха. Сега има прекрасен 6- годишен младеж и още замразени Я.



За "по-добри", имам предвид откъм качество и резултат, след това...
Аз имам 5 стимулации-Щерев-1, Бахчеджи- 3, 1-Аджибадем Маслак, но без резултат. Класически стимулации по къс протокол... Имам отговор, но няма качество -  явно, щом не се забременява, без уж други проблеми - физиологични...

В Тутракан ми предложиха, да събираме , с по-леки стимулации, явно с цел нов подход и качество?
Та това влияе ли на качеството, да спестим силна стимулация?

Баев от Афродита, каза че стимулацията не влияе на качството на яйцеклетките... Ако е така, какъв е смисъла на този бавен процес, в нашия и без това забавен и закъснял повик за дете...

На колко години е успяла приятелката ви?

# 387
  • Мнения: 384
Момичета, има ли някоя от вас, с по-добри резултати, откъм качество на ембриони, при прилагане на лека стумулация с хапчета - събиране и замразяване? Не отнема ли това излишно време, на нашите години и има ли резон?
До сега сме прилагали класическа стимулация - Гонал, Мерионал, Цетротид... Фестимон, хормон на разстежа и т.н...

Здравей Деона,

Аз досега винаги съм била само на естествен цикъл или с хапчета Кломифен, тъй като съм със слаб резерв и нямаше смисъл да товарим организма със стимулации. Ембрионите винаги стигат до бластоцист, въпреки че съм на 41, качеството им е добро. В Надежда събирах по 2Е и ги трансферирахме, нямах имплантация. Сега в Афродита извадихме 1Я и трансферирахме 1бластоцист, имаше бременност, но спря развитие, оказа се поради проблем с матката. Според мен нищо не пречи да пробваш този вариант, дори само с 1 ембрионче.
Може ли да кажеш за опита ти с хормона на растежа-къде беше, доволна ли си? Иска ми се да пробвам и това.

# 388
  • София
  • Мнения: 23 165
Аз писах по назад мисля.
Имам дете от събрани ембриони.
Преди това имам шест стимулации, по всякакви протоколи, къси, дълги, с всевъзможни лекарства.
Родих на 40.
Ембрионите ни винаги са изглеждали добре на външен вид.

# 389
  • Мнения: 188
Здравей, NIA2019

Хормон на растежа, в Аджибадем Маслак... Там правих и ПРП... При мен, от това, за един опит, не даде резултат... Там приложиха доста неща - нещо като Зарзио, за задържане, друга инжекция против контракции, преди трансфер... Имуновинин /да не бъркам понятията - вливка преди трансфер/ -  за НК клетки - кръвни, завишени...  Микрочип за спермитата... И стимулация с Фестимон...

От хормона се понадух ,з а първи път, при стимулация и ми личеше...

Мисля се постараха... Не ми хареса, че не дадоха инфо за ембриони, снимки, данни за качество.... Не дават документи за платени манипулации... Това са подробности, но остават някакво неприятно усещане в мен...
Може да греша, но нямам желание да се върна там... Иначе, координаторките са любезни, добронамерени и отзивчиви... Помагат, с каквото могат... Аз може би и не съм представителна извадка за работата им, поради годините - 46...

Общи условия

Активация на акаунт