Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР - тема 18

  • 51 898
  • 744
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 380
Здравейте момичета. Имам две въпросчета, които ме тормозят ☺️ според вас и вашия опит, след неуспешен свеж трансфер, редно ли е да се изчака един цикъл преди да се направи ЗЕТ? И стимулациите дали намаляват яйчниковия резерв? Благодаря ви много ☺️

# 406
  • София
  • Мнения: 1 248
Бихте ли ми дали съвет за недостиг на вит. Д?
За първи път през живота си правя това изследване сред купища други.
Излезна ми 25, а долната граница е 50.

# 407
  • София
  • Мнения: 3 412
Зависи дали имаш мутации, от тях зависи до колко ще го усвоиш и в какви форми и доизи.
АЗ нямам мутации приемам по 10 капки Вигантол на ден след обяд най-късно до 16ч. и успоредно с това вечер приемам магнезий 250мг. за добро усвояване на витамин д, но има момичета с мутации и Вигантола не им действа.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 248
Зависи дали имаш мутации, от тях зависи до колко ще го усвоиш и в какви форми и доизи.
АЗ нямам мутации приемам по 10 капки Вигантол на ден след обяд най-късно до 16ч. и успоредно с това вечер приемам магнезий 250мг. за добро усвояване на витамин д, но има момичета с мутации и Вигантола не им действа.
Не съм проверявала мутации.
Какви изследвания назначават при дефицит на вит Д?

# 409
  • Мнения: 5 073
За първи път чувам за мутации, свързани с витамин Д. Мутации има при усвояването на витамините от Б групата- Б6, Б9(фолиева киселина), Б12. Аз лично имам такава.
За попълване недостига на Д си приемах Вигантол по 5-7 капки всяка вечер с нещо мазно. Има вариант примерно Спрей на Бетър ю, от който бързо се попълва дефицитът. Трябва да се има предвид, че някои им действа добре продукт на една фирма, на други - друг, всичко е до организъм.

# 410
  • София
  • Мнения: 1 248
Писах и в темата за хормоните, копвам и тук.
Освен вит. Д, ФСХ силно ме притеснява.
Опасявам се, че няма да отговоря добре на стимулация.
Овулация има все още, последният месец се доказа ехографски, но антралните фоликули са малко.
Притесненията ми идват от там, че ако проведем стимулация,едно че няма най-вероятно да има добър яйчников отговор, друго, че съвсем ще еазбутам хормоните за по-натам и ще опороча процеса.
Според вас има ли резон, да събираме яйцеклетки на ЕЦ?
Някой в подобна ситуация?

 FT 4 ( свободен Т4 ) 14.90 pmol/l 12.00 - 22.00
 TSH ( Тиреотропен Хормон ) 1.700 mIU/l 0.300 - 4.200
Prolactin ( Пролактин ) 219.00 mIU/l 125.00 - 635.00
LH ( Лутеинизиращ Хормон )³ 9.23 IU/l Виж забележка под черта
FSH ( Фоликул Стим. Хормон )² 14.60 IU/l Виж забележка под черта
Estradiol (Естрадиол)¹ 99.60 pmol/l Виж забележка под черта
Testosterone ( Тестостерон ) 0.64 nmol/l 0.22 - 2.90
DHEA-S ( ДХЕА-С ) 6.04 µmol/l 1.65 - 9.15
AMH (анти Мюлеров хормон) II generation ng/ml 1.00 - 6.80
Inhibin B (Инхибин Б) pg/ml 40.00 - 200.00
Лекарствено мониториране и витамини
Име на теста (изследването) Флаг Резултат Единици Референтни/Терапевтични граници
Витамин В12 ( Vit. B12 ) 285.00 pmol/l 140.00 - 490.00
Витамин D total (25-OH Vitamin D) ↓ 25.50 nmol/l 50.00 - 120.00
Инхибин Б и АМХ не са готови

Последна редакция: вт, 20 апр 2021, 09:55 от ·.·♥Катето♥·.·

# 411
  • Мнения: 384
Катето, хормоните ти изглеждат добре. Дано и АМХ да е наред. Може да пробваш на естествен цикъл, тогава ФСХ няма особено значение. Аз забременях с ембрион получен в месеца, в който имах рекордно висок ФСХ 30, това не ми се беше случвало, обикновено ми е около 12-14 и даже мислех да канселирам пункцията Simple Smile
За вит. Д и аз съм в перманентен дефицит, не можех да вдигна нивото достатъчно нито с вигантол, нито с капки на Джеймисън. Успях с липозомния вариант. Повечето доктори не си правят труда да търсят причина защо нивата на витамини са ниски.Единствено Сигридов май назначава генетични изследвания за различни мутации, аз така разбрах че имам такава мутация за неусвояване на вит.Д. Изписаха ми спрея на Бетър ю миналата седмица, но още не знам дали имам ефект от него!

# 412
  • София
  • Мнения: 1 248
Катето, хормоните ти изглеждат добре. Дано и АМХ да е наред. Може да пробваш на естествен цикъл, тогава ФСХ няма особено значение. Аз забременях с ембрион получен в месеца, в който имах рекордно висок ФСХ 30, това не ми се беше случвало, обикновено ми е около 12-14 и даже мислех да канселирам пункцията Simple Smile
За вит. Д и аз съм в перманентен дефицит, не можех да вдигна нивото достатъчно нито с вигантол, нито с капки на Джеймисън. Успях с липозомния вариант. Повечето доктори не си правят труда да търсят причина защо нивата на витамини са ниски.Единствено Сигридов май назначава генетични изследвания за различни мутации, аз така разбрах че имам такава мутация за неусвояване на вит.Д. Изписаха ми спрея на Бетър ю миналата седмица, но още не знам дали имам ефект от него!
Благодаря!
Определено се насочваме май към ЕЦ.
Витамин Д почти ми е ясно от къде е дефицита. От 4 г. работя почти всеки ден по 10 ч в студиото на затворено, на почивка не съм ходила от същото време, не ям риба, яйца и повечето неща, от които мога да го набавя, но ще се взема в ръце.

# 413
  • Мнения: 384
Чела съм, че 80% от хората зимата са с дефицит. Вит. Д се набавя основно от слънцето и по-малко от храната. Опитайте се да излизате обедна почивка на разходка, на слънце. Също когато имате почивен ден, прекарвайте на открито.  Когато генът е дефектен май и това не помага, поне при мен, ходих 4 пъти на море лятото, всеки ден съм била по няколко часа на слънце и пак си бях в дефицит. Направо се бях отчаяла, защото се отразява и на качество на Я. и на имплантация....

# 414
  • Мнения: 872
Катето, хормоните ти изглеждат добре. Дано и АМХ да е наред. Може да пробваш на естествен цикъл, тогава ФСХ няма особено значение. Аз забременях с ембрион получен в месеца, в който имах рекордно висок ФСХ 30, това не ми се беше случвало, обикновено ми е около 12-14 и даже мислех да канселирам пункцията Simple Smile
За вит. Д и аз съм в перманентен дефицит, не можех да вдигна нивото достатъчно нито с вигантол, нито с капки на Джеймисън. Успях с липозомния вариант. Повечето доктори не си правят труда да търсят причина защо нивата на витамини са ниски.Единствено Сигридов май назначава генетични изследвания за различни мутации, аз така разбрах че имам такава мутация за неусвояване на вит.Д. Изписаха ми спрея на Бетър ю миналата седмица, но още не знам дали имам ефект от него!

Как точно се казва изследването за неусвояване на вит. Д? Може ли да ми го изпишете точно и в коя лаборатория го пускате? Имам съмнение за себе си и затова питам. Благодаря предварително!

# 415
  • Мнения: 1 751
Хм, интересно е това за генната мутация.
Станах свидетел на следното: след няколкомесечен ежедневен прием на Dr Best 5000 D3, майка ми беше повишила вит. Д с точно 4-5 единици, стоеше си все така около долна граница 42-43, в една и съща лаборатория. Тотал щета, чак не можах да повярвам, че не се беше подобрила стойността при тази ударна доза. Приеман с мазно.
Аз с максимум месец прием на същите тези капсули 5000 бях стигнала стойност 136 при горна граница 120 (тогава тръгнах от ~90, т.е. нямах дефицит). Да, аз доста време съм на слънце през топлите дни, но явно не е само това. Ежедневно 5000 чак се притеснявах, че ще предозира яко, а тя едва ли не - не беше помръднала.
Ще разгледам тези липозомни варианти, но и Better you съм си добавила в количка.

# 416
  • Мнения: 384
Катето, хормоните ти изглеждат добре. Дано и АМХ да е наред. Може да пробваш на естествен цикъл, тогава ФСХ няма особено значение. Аз забременях с ембрион получен в месеца, в който имах рекордно висок ФСХ 30, това не ми се беше случвало, обикновено ми е около 12-14 и даже мислех да канселирам пункцията Simple Smile
За вит. Д и аз съм в перманентен дефицит, не можех да вдигна нивото достатъчно нито с вигантол, нито с капки на Джеймисън. Успях с липозомния вариант. Повечето доктори не си правят труда да търсят причина защо нивата на витамини са ниски.Единствено Сигридов май назначава генетични изследвания за различни мутации, аз така разбрах че имам такава мутация за неусвояване на вит.Д. Изписаха ми спрея на Бетър ю миналата седмица, но още не знам дали имам ефект от него!

Как точно се казва изследването за неусвояване на вит. Д? Може ли да ми го изпишете точно и в коя лаборатория го пускате? Имам съмнение за себе си и затова питам. Благодаря предварително!


В Геника се пускат, гените свързани с вит.Д са няколко:

с.146+1233G>T
c.1296T>G
c.1307C>A
c.2T>C

Общо целия панел с тези гени излиза 140лв.

# 417
  • Мнения: 1 346
Катето, и според мен хормоните ти са хубави. Вит. Д и Вит.В ще вдигнеш с добавки и както си отбелязала и с храна, те са ти необходими не само за забременяването, а и за износване на здраво детенце. Позаинтересувай се за В12 конкретно, там според сегашните проучвания е добре стойностите да са по-високи от тези, които са приети в лабораториите. Прием по 1000мcg на ден е препоръчителният.  Вероятно вече си прочела по-назад в темите, че АМХ често е пряко свързан с нивото на вит.Д, т.е сега може да ти излезе по-нисък, поради ниското ниво на ватимина към момента. Специално за витамините от гр.В, най-добре си взимай в метилираните форми. Успех!

Последна редакция: ср, 21 апр 2021, 11:49 от !Diva!

# 418
  • София
  • Мнения: 1 248
Катето, и според мен хормоните ти са хубави. Вит. Д и Вит.В ще вдигнеш с добавки и както си отбелязала и с храна, те са ти необходими не само за забременяването, а и за износване на здраво детенце. Позаинтересувай се за В12 конкретно, там според сегашните проучвания е добре стойностите да са по-високи от тези, които са приети в лабораториите. Прием по 1000мcg на ден е препоръчителният.  Вероятно вече си прочела по-назад в темите, че АМХ често е пряко свързан с нивото на вит.Д, т.е сега може да ти излезе по-нисък, поради ниското ниво на ватимина към момента. Специално за витамините от гр.В, най-добре си взимай в метилираните форми. Успех!
Благодаря.
От вчера започнах вигантол по 5 капки, по препотъка на доктора, витамин В ще видя, каква добавка ще си взема.
Да очаквам и аз ниско АМХ. Нз поради каква причина, но в Цибалаб пише, че излизат в четвъртък тези изследвания.
Ще видим, живот и здраве утре и него и инхибина.

# 419
  • София
  • Мнения: 3 412
5 капки Вигантол са малко-това е поддържаща доза, а за да попълниш дефицит трябва да взимаш всеки ден по 10капки

Общи условия

Активация на акаунт