Отговори
# 15
  • Мнения: 12 034
Живея в панелни апартаменти от 30+ години. В стария блок комшийката под нас пушеше в тоалетната и смърдеше и у нас.
В панелен блок няма как да мирише през стената обаче, особено ако става въпрос за съседни входове, защото те нямат обща стена, а са с фуга. В старото строителство входовете са долепени, но след голямото земетресение във Вранча през март 1977година ги правят с фуга.
В общежитие тухлено, да минавала е през контактите миризма.
П.п колкото и да не ви се вярва, на мен също ми става лошо от цигарен дим - предизвиква ми силно главоболие и гадене.

# 16
  • Мнения: 4 009
Димът от цигарите е минал през стената и те е натровил? Уникален случай.

Ние наскоро се преместихме в нов апартамент. В коридора миришеше адски на цигари, стигаше чак до хола миризмата. Подозирах, че съседът пуши във входа, направо до нашата врата. Сложихме уплътнение на входната врата - не помогна. Отидох да го помоля да не пуши точно пред нас във входа. Като си отвори вратата, се оказа че въобще не пуши във входа, а в неговата си кухня, която е отделена от вратата с дъъъъълъг коридор. Едвам му различих чертите, като излезе... Та не се учудвам, че тази смрад минава през всичко. През някой кофти наравен котакт...

# 17
  • Мнения: 46 520
Не би трябвало да има връзка м/у контактите на различни входове.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 607
Мама Ру, някои блокове са на общи стени. Нашият е с шест входа, на две тройки, панел. Фугата е само по средата, между третия и четвъртия вход. Знам, защото вадя документация за технически паспорт и от няколко месеца с това се занимавам.

# 19
  • Мнения: 11 358
Признавам, че прочитайки поста ви по-скоро си мисля, че имате обцесия, а не реален проблем.
Разбира се Вие няма да се съгласите с моето мнение и ще се засегнете, защото говоря за психически проблем, а не за реален такъв.
Все пак ще се аргументирам - стената няма как да е пропита, че и да пропуска миризми на цигари, камо ли на алкохол. Хора с болно дете надали правят в тях лисичарник, колкото и да не ви се вярва те мислят за детето си повече от Вас самия.
Като начало помолете 2-3 ваши познати без да обяснявате какво ви притеснява да дойдат и подушат във въпросната стая. Ако всичките ви кажат, че нищо не усещат това ще означава, не че имате невероятно добър нюх и сензитивност, а че трябва да се видите с психиатър.
Разбирам, че няма да ме чуето, но наистина има психически проблеми които започват с подобни мисли и усещания.
Сам разбирате, че няма как да ви натровят до повръщане от пропила се през стената миризма.
Все пак, за да постихнете някакво спокойствие не търсете как да се конфронтирате и да махате хората, а си изолирайте стената, като се консултирайте със специалист какви точно изолации биха били подходящи. 

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
+1, че проблема е в главата...

# 21
  • Мнения: 12 034
Мама Ру, някои блокове са на общи стени. Нашият е с шест входа, на две тройки, панел. Фугата е само по средата, между третия и четвъртия вход. Знам, защото вадя документация за технически паспорт и от няколко месеца с това се занимавам.
Да, старите блокове са така. По-късно заради земетръсните изисквания ги строят на секции с фуги между тях.
Дорис, колкото и невероятно да звучи, при обща стена не е изключено чрез пукнатина, коминно тяло или контакт да проникват миризми. А при по-чувствителни хора е възможно да доведе и до мигрена - главоболие и повръщане. Също така има хора, които се пушат в едно помещение при децата и не смятат, че им вредят.  Познавам такива случаи.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 21:07 от Mama Ru

# 22
  • Мнения: 11 358
Mama Ru, мисля че няма как стената да е "пропита с дим и алкохол", нито пък да знае колко пушат и дали проветряват. Авторът не говори за мирис, който би могъл да проникне през пукнатина ... за него "цялата стена е пропита".  Мирише му на катран ....
Скоро в неговите представи действията на съседите ще са умишлено вредни и насочени към него .... вероятно ще започне да усеща "отровата" и на други места.

# 23
  • Мнения: 12 034
Може и малко да е попреувеличил, няма как да знаем, но хората имаме различна чувствителност/ поносимост към дадена миризма е е възможно, ако не понася миризмата на цигарен дим да я усеща по-силно.
Аз съм непушач. Само да вляза в помещение, в което е било пушено и веднага усещам, дори и да са правени опити да се проветри. В редките случаи, в които съм била на събиране, където се пуши, след това просто не мога да понасям как миризмата е проникнала чак в кожата ми.

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Аз виждам 3 възможни варианти:

1. Авторът има психологически проблеми.
2. Авторът драматично украсява истината с цел да си подобри комфорта.
3. Авторът е новорегистриран трол, който ни подхвърли кокал и сега ни гледа сеира.

# 25
  • Мнения: 134
Ако това което казваш е истина (което силно ме съмнява) няма какво да направиш,за да ги спреш да пушат в собственото си жилище. Това е право на личен избор. Ако толкова ти пречи,предприеми някави мерки. Изолация на стената може би или нещо подобно. Попитаи някой който разбира. Не ходи да се оплакваш наляво надясно,защото не си в правото си.
Дано разрешиш проблема (какъвто и да е той всъщност)

# 26
  • София
  • Мнения: 38 521
Аз съм се тровила от цигари 2-3 пъти в живота си. Единият път, помня ясно, си изпуших сама цяла кутия червено Марлборо за около 2-3 часа. Прибрах се, легнах си, стана ми лошо и повръщах.
Да се натрови човек, дори непушач, от съседния апартамент, е невероятно.

# 27
  • Мнения: 19 025
Е, как ще е невероятно, сигурно има поне 3 промила алкохол в кръвта на аванта от този, който се просмуква от стената на съседа.

# 28
  • Мнения: 19 302
Дори и да преувеличил човекът с повръщането, коментарите са адски грозни.
А пък пушенето ще бъде разрешено на все по-малко места, така че свиквайте най-добре.

# 29
  • Мнения: 10 819
Пушенето ще бъде все по-малко разрешено на обществени места. Никой не може да забрани на хората да си пушат в собствения си дом. Хайде тези уж са наематели, хазяйна може да им каже нещо, но в общия случай е нелепо да се сърдиш на съседи, защото си пушат в тях си.
 
За протокола аз съм непушач и върл противник на цигарите, много ми е неприятен дима и миризмата, но наистина дори и да се просмуква тази миризма през стената, което е на границата на фантазията, то няма как да се накарат съседите да спрат да пушат. А как се просмуква миризмата на алкохол през стената, това си е чиста фантазия!

Общи условия

Активация на акаунт