Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте!

Проблемът, за който се нуждая от Вашата помощ, е следният.

Живея в блок, който се състои от два входа. На единия вход домоуправителя съм аз, а на съседния вход домоуправителят е ЛИЦЕ X (поради сигурност, няма да му споменавам името). Двата ни входа са залепени един за друг, апартаментите ни са един до друг, дели ни само една стена.

Денонощно в моята стая мирише изключително силно и много тежко на цигари, на катран. Лицето X заедно с жена му непрекъснато пушат в техния апартамент и по-конкретно в стаята, която е до моята. Пушат и въобще не си проветряват дома, съответно всичките им отровни миризми влизат в моята стая през стената. Цялата стена е напоена от тежки миризми на цигари и алкохол. Да не говорим, че те имат болно дете, което тровят със своите цигари и алкохол и то диша всичко.

Дори онзи ден, явно толкова много се бях натровил от всичко това, което дишам, че ми стана лошо, повръщах и имах чувството, че щях да умра. Бях много зле!

Непрекъснато си проветрявам стаята, но това не помага, дори напротив, само ми изстудява дома и не може да се стопли вътре.

Това семейство са наематели. Много пъти съм се оплаквал на тяхната наемодателка, на която въобще не ѝ пука какво причиняват нейните наематели на своите съседи. Мисли само за парите си...

Въпросът ми е, какво да правя? Къде мога да сигнализирам за тези мои съседи от съседния вход, които непрекъснато ме тровят със своите катранени цигарени миризми. Къде мога да подам сигнал, да се жалвам и т.н.? Моля Ви за помощ!!!

# 1
  • Мнения: 19 133
Няма кой да им забрани да си пушат вкъщи. Някаква вътрешна изолация на твоя апартамент може би ще ти донесе някакво спокойствие.

Мислил ли си за психологическа консултация? Или за изнасяне?

# 2
  • Мнения: 46 560
В какъв тип строителство сте?

# 3
  • Мнения: 19 330
Съчувствам ти. Тук съм чела подобен казус и направиха съфорумката, която се оплакваше, на бъзе и коприва.
И аз не понасям миризма на цигари.
Законово не знам дали може да се направи нещо, но все пак ако са наематели, има някакъв шанс да ги изгоните.

# 4
  • Мнения: 41 326
Нямаш никакво право на претенции за това, че някой си пуши в дома. Свържи се с някой специалист да изолира стената. Не е нормално миризмата да минава през стена. Или има пукнатини, или контактите са съединени или има нещо друго. Но през нормална стена дим и миризма не минават.

# 5
  • Мнения: 2 496
Дим от цигари минава през бетонна стена , че чак ти е станало лошо ?

# 6
  • София
  • Мнения: 28 766
Не е нормална описаната ситуация, нещо не е както трябва в строежа. За това, обаче, съседите ти нямат вина.  Имат пълно право да пушат в дома си.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 660
Димът от цигарите е минал през стената и те е натровил? Уникален случай.

# 8
  • Мнения: 19 330
Ето това май беше https://www.bg-mamma.com/?topic=1144404
Може да питаш момичето дали и как се е преборило.
Имам приятелка в САЩ и имаха подобен казус. Съседът пушеше или на балкона, или на отворен прозорец, не помня вече. При тях обаче в блока беше забранено пушенето и с оплакване до домовата организация решиха проблема.
Не виждам нищо уникално. Както се усещат миризми на манджи в някои блокове, така е и с цигарите. Има хора, които са чувствителни на миризми и могат да получат дори мигренозни пристъпи от смрад на цигари.

# 9
  • Мнения: 46 560
Уникалното е, че са в различни входове. Ако бяха в един, от отдушник, през тръбите са парното или контактите е логично. Но при различен вход, трябва да се види какъв проблем има сградата. Не е нормално да минава през стената.

# 10
  • Мнения: 19 330
Панелките с много входове не са ли един блок?
Всъщност каквото и да има по сградата, не вярвам да може да се оправи освен ако не е в апартамента на потърпевшия.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 660
Трябва стената да е някаква уникално дефектна.
Аз съм чувствителна на миризми, миризма на цигари хич не обичам, но в нашия блок не съм усещала, а съседите под нас пушат. Само има една ..., дето пуши в асансьора.

# 12
  • Мнения: X
Чак пък толкова....Запушете контактите ,тръбите за парното (ако има такива) абеее всичко ,което е общо с въпросната стена.

# 13
  • Мнения: 46 560
Панелките с много входове не са ли един блок?
Всъщност каквото и да има по сградата, не вярвам да може да се оправи освен ако не е в апартамента на потърпевшия.
Аз съм в панелка, в краен за входа апартамент. Има разстояние м/у двата входа, нищо че сме един блок. Някои са залепени по 2 входа, но дори в един да са, през стената не трябва да се усеща нищо. Ако има такъв проблем, да се затвори и изолира.
Но не виждам той да е писал, че е в панел, само с 2 входа е малко вероятно.

А най-странното в случая е, че за домоуправител са избрали наемател. По принцип може, но доброволно цял входа да избере проблемен човек (щом в съседния вход мирише, смятайте какво е в неговия), е направо невероятно...

# 14
  • Мнения: 11 571
Да не би някак през абсорбатор, ако става дума за кухня?
Много странно.

# 15
  • Мнения: 12 344
Живея в панелни апартаменти от 30+ години. В стария блок комшийката под нас пушеше в тоалетната и смърдеше и у нас.
В панелен блок няма как да мирише през стената обаче, особено ако става въпрос за съседни входове, защото те нямат обща стена, а са с фуга. В старото строителство входовете са долепени, но след голямото земетресение във Вранча през март 1977година ги правят с фуга.
В общежитие тухлено, да минавала е през контактите миризма.
П.п колкото и да не ви се вярва, на мен също ми става лошо от цигарен дим - предизвиква ми силно главоболие и гадене.

# 16
  • Мнения: 4 019
Димът от цигарите е минал през стената и те е натровил? Уникален случай.

Ние наскоро се преместихме в нов апартамент. В коридора миришеше адски на цигари, стигаше чак до хола миризмата. Подозирах, че съседът пуши във входа, направо до нашата врата. Сложихме уплътнение на входната врата - не помогна. Отидох да го помоля да не пуши точно пред нас във входа. Като си отвори вратата, се оказа че въобще не пуши във входа, а в неговата си кухня, която е отделена от вратата с дъъъъълъг коридор. Едвам му различих чертите, като излезе... Та не се учудвам, че тази смрад минава през всичко. През някой кофти наравен котакт...

# 17
  • Мнения: 46 560
Не би трябвало да има връзка м/у контактите на различни входове.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 727
Мама Ру, някои блокове са на общи стени. Нашият е с шест входа, на две тройки, панел. Фугата е само по средата, между третия и четвъртия вход. Знам, защото вадя документация за технически паспорт и от няколко месеца с това се занимавам.

# 19
  • Мнения: 11 406
Признавам, че прочитайки поста ви по-скоро си мисля, че имате обцесия, а не реален проблем.
Разбира се Вие няма да се съгласите с моето мнение и ще се засегнете, защото говоря за психически проблем, а не за реален такъв.
Все пак ще се аргументирам - стената няма как да е пропита, че и да пропуска миризми на цигари, камо ли на алкохол. Хора с болно дете надали правят в тях лисичарник, колкото и да не ви се вярва те мислят за детето си повече от Вас самия.
Като начало помолете 2-3 ваши познати без да обяснявате какво ви притеснява да дойдат и подушат във въпросната стая. Ако всичките ви кажат, че нищо не усещат това ще означава, не че имате невероятно добър нюх и сензитивност, а че трябва да се видите с психиатър.
Разбирам, че няма да ме чуето, но наистина има психически проблеми които започват с подобни мисли и усещания.
Сам разбирате, че няма как да ви натровят до повръщане от пропила се през стената миризма.
Все пак, за да постихнете някакво спокойствие не търсете как да се конфронтирате и да махате хората, а си изолирайте стената, като се консултирайте със специалист какви точно изолации биха били подходящи. 

# 20
  • INFJ
  • Мнения: 9 420
+1, че проблема е в главата...

# 21
  • Мнения: 12 344
Мама Ру, някои блокове са на общи стени. Нашият е с шест входа, на две тройки, панел. Фугата е само по средата, между третия и четвъртия вход. Знам, защото вадя документация за технически паспорт и от няколко месеца с това се занимавам.
Да, старите блокове са така. По-късно заради земетръсните изисквания ги строят на секции с фуги между тях.
Дорис, колкото и невероятно да звучи, при обща стена не е изключено чрез пукнатина, коминно тяло или контакт да проникват миризми. А при по-чувствителни хора е възможно да доведе и до мигрена - главоболие и повръщане. Също така има хора, които се пушат в едно помещение при децата и не смятат, че им вредят.  Познавам такива случаи.

Последна редакция: чт, 18 фев 2021, 21:07 от Mama Ru

# 22
  • Мнения: 11 406
Mama Ru, мисля че няма как стената да е "пропита с дим и алкохол", нито пък да знае колко пушат и дали проветряват. Авторът не говори за мирис, който би могъл да проникне през пукнатина ... за него "цялата стена е пропита".  Мирише му на катран ....
Скоро в неговите представи действията на съседите ще са умишлено вредни и насочени към него .... вероятно ще започне да усеща "отровата" и на други места.

# 23
  • Мнения: 12 344
Може и малко да е попреувеличил, няма как да знаем, но хората имаме различна чувствителност/ поносимост към дадена миризма е е възможно, ако не понася миризмата на цигарен дим да я усеща по-силно.
Аз съм непушач. Само да вляза в помещение, в което е било пушено и веднага усещам, дори и да са правени опити да се проветри. В редките случаи, в които съм била на събиране, където се пуши, след това просто не мога да понасям как миризмата е проникнала чак в кожата ми.

# 24
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Аз виждам 3 възможни варианти:

1. Авторът има психологически проблеми.
2. Авторът драматично украсява истината с цел да си подобри комфорта.
3. Авторът е новорегистриран трол, който ни подхвърли кокал и сега ни гледа сеира.

# 25
  • Мнения: 135
Ако това което казваш е истина (което силно ме съмнява) няма какво да направиш,за да ги спреш да пушат в собственото си жилище. Това е право на личен избор. Ако толкова ти пречи,предприеми някави мерки. Изолация на стената може би или нещо подобно. Попитаи някой който разбира. Не ходи да се оплакваш наляво надясно,защото не си в правото си.
Дано разрешиш проблема (какъвто и да е той всъщност)

# 26
  • София
  • Мнения: 38 660
Аз съм се тровила от цигари 2-3 пъти в живота си. Единият път, помня ясно, си изпуших сама цяла кутия червено Марлборо за около 2-3 часа. Прибрах се, легнах си, стана ми лошо и повръщах.
Да се натрови човек, дори непушач, от съседния апартамент, е невероятно.

# 27
  • Мнения: 19 133
Е, как ще е невероятно, сигурно има поне 3 промила алкохол в кръвта на аванта от този, който се просмуква от стената на съседа.

# 28
  • Мнения: 19 330
Дори и да преувеличил човекът с повръщането, коментарите са адски грозни.
А пък пушенето ще бъде разрешено на все по-малко места, така че свиквайте най-добре.

# 29
  • Мнения: 10 908
Пушенето ще бъде все по-малко разрешено на обществени места. Никой не може да забрани на хората да си пушат в собствения си дом. Хайде тези уж са наематели, хазяйна може да им каже нещо, но в общия случай е нелепо да се сърдиш на съседи, защото си пушат в тях си.
 
За протокола аз съм непушач и върл противник на цигарите, много ми е неприятен дима и миризмата, но наистина дори и да се просмуква тази миризма през стената, което е на границата на фантазията, то няма как да се накарат съседите да спрат да пушат. А как се просмуква миризмата на алкохол през стената, това си е чиста фантазия!

# 30
  • София
  • Мнения: 15 485
Цитат
Свържи се с някой специалист да изолира стената. Не е нормално миризмата да минава през стена. Или има пукнатини, или контактите са съединени или има нещо друго. Но през нормална стена дим и миризма не минават.
Не минава, няма как да мине, втелясва се.Да се премести  в по-далечна стая.

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 19:10 от Тайна

# 31
  • Мнения: 41 326
Иначе знам колко е гадно да те умирисва съсед, защото цигарен дим (или поне миризмата) прониква през аспиратори без клапа (а много хора пушат у дома на аспиратора) или през вентилацията на баните и тоалетните. Но през стена просто няма как. Освен ако е някоя стена с дупка, запълнена с вестници и позамазана отгоре. Случвало ми се е с прозорец - духаше през стената и при смяната на дограма се разбра защо - намачкани вестници и замазка.

# 32
  • Мнения: 18 542
Миризма на цгари може и да проникне, ако има пукнатини или дупки (някак не си го представям, но да кажем не е невъзможно), ама стена пропита с мирима на алкохол е чиста фантазия, за това и възприятията на господина са по-скоро в главата му, отколкото реални, сопред мен.
Решението е изолация или психиатър.

# 33
  • Мнения: 2 039
Аз съм алергична към цигарен дим и наистина може да ти стане лошо.
Съвета ми е да се посъветва със строител и да изолира стената.
Дори пороблема да е в главата на автора ,това ще му помогне.

# 34
  • Мнения: X
Това, така описано, си бие на психоза/обсесия. Възможно е миризма на цигари, готвено и т.н. да се просмуква през пукнатини, контакти и да се усеща, обаче цялата стена да е пропита с миризма на цигари и алкохол (??!), че и да се натравяте и да повръщате?

Скрит текст:
Авторе, аз имам една проблемна съседка, която живее в апартамента на долния етаж, само че не става въпрос за цигари, а за това колко ѝ пречи шумът от прахосмукачката и пералнята ми. Което е нелепо, понеже аз прахосмукачка пускам два пъти в седмицата за по 15 минути, в съобразени часове, а пералнята ми е толкова безшумна, че дори аз в съседната стая не я чувам. Обаче жената си има психически проблеми и тормозът върху мен и другите съседи е перманентен. Обсебена е на тема шум и с годините по-зле става. Сега си е втълпила, че от съседите под нея идва някакъв постоянен шум от машина, който я побърква денонощно и от който не може да спи през нощта. И какви ли не специалисти и техници не вика вече в блока, да проверяват абонатната, тръбите и не знам си още какво, отделно все намира повод да цъфне на вратата на съседите да пита климатик имат ли, духалки имат ли, заплашва ги с полиция и съд, ако не прекратят "тормоза". Кълне ги, щели да я разболеят, да им тежи на съвестта. А хората са младо семейство с малко дете и въобще не чуват никакъв шум, нито имат идея от къде може да идва. Ами от главата ѝ идва, мъжът ѝ също живее в тоя апартамент и шум не чува. Такива хора мъчат себе си, мъчат и околните.

Та това, което искам да кажа е, че всичко трябва да има някакви граници. Обикновено хората могат да живеят спокойно с разни битови шумове и миризми, характерни за всеки блок, без това да влошава качеството им на живот. Обратното е признак на проблеми с психиката и трябва да си обърнете внимание навреме.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 660
Аз имам две съседки, майка и дъщеря до нас. У тях мирише на бабички и белина. Бяха изкарали, че съседът под тях вари дрога! На мен ми направиха драма за някакъв ключ. Абе луди колкото искаш.

# 36
  • Мнения: 19 330
То зависи и кога пускаш пералнята и прахосмукачката. Съседката отгоре пуска прахосмукачка сутрин в 8 в събота или неделя.И да е за 15мин кел файда, като ни събужда. Определено ми иде да я удуша тая домакиня-чистница, както и отрочето й, което става понякога в 6 и започва да беснее. Също така пералня нощем след 12. Като завърти центрофугата и се чува. Аз съм нощна птица и хайде това чак толкова не ми пречи, но не е редно.

Миризма на манджи, скара на терасата хич не влошават качеството на живот, не. Нещо съвсем нормално си е във входа да мирише на кисело зеле, а от терасата на съседа да се носи пушек от наденици.

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 16:55 от Дъждец

# 37
  • Мнения: 10 908
Случвало ми се е да си лягам с напевния звук от пералня в 12 през нощта и да ставам със свежата песен на прахосмукачка в 7 сутринта. От две различни съседки. Свикнах... При положение, че имам ревливо малко дете, явно това им е начина да постигнат баланс в шумовете в нашата мила кооперация Joy Поне все още не са ни атакували с някоя миризма през стената.

# 38
  • Мнения: X
Е, не съм от лудите, които си пускат прахосмукачката и пералнята в 7 сутринта или в 10 вечерта. Това не е окей. Но ако се пускат в нормални часове, също не е нормално някой да идва и да ми прави проблем, тъй като аз съм си вкъщи, това са обикновени битови шумове и колкото и да се пени съседката няма да си мета апартамента и да пера дрехите на ръка. Същото е и с пушенето. Аз вкъщи не пуша вътре, но и да го правех, няма кой да дойде да ми забрани. Не съм отишла да пуша у тях, а както се изяснихме това с промусканата от цигарен дим стена е фантазия.

Впрочем, аз започнах да отразявам шума от прахосмукачката, която пускат съседите над нас, едва откакто съседката ми направи проблем за моята прахосмукачка. Просто се заслушвам вече да чуя толкова ли е нетъпримо, преди това никога не съм обръщала внимание. Пералнята не им я чувам никога. Пак казвам, за човек с нормална психика, тоя звук не може да е такъв проблем. Просто не може.

# 39
  • Мнения: 11 571
Дъждец, ти кога чистиш, ако не е тайна?
Много крайни изказвания.

# 40
  • Мнения: 19 330
Кое му е крайно човек да иска да се наспи уикенда? От 10 до 20ч с изключение на двата часа по обяд има достатъчно време.

# 41
  • Мнения: 19 133
Ако детето ѝ става към 6, и тя става най-късно в толкова. И аз да съм, ще предпочета да го отхвърля като задача, и после да излезем и някакви такива, а не да чакам половин ден, докато започна с чистенето. 8 часа сутринта нито е безбожно рано, нито влиза я забранените часове за пускане на уреди.

# 42
  • Мнения: 19 330
Естествено, че не е. И 21.45  не е от забранените часове, нито е безбожно късно, но не би ми хрумнало да се разгърмя с прахосмукачката в толкова, защото много деца и баби лягат около 20ч.
Детето, слава богу, само понякога се чува в 6 и не уикенда.
Аз дори не я познавам коя е, нито бих тръгнала да се карам, но не пречи да искам да я удуша Joy Тази седмица не е чистила в интерес на истината.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 660
Значи може и да е мъж. Без деца.

# 44
  • Мнения: 19 133
Толкова ли силно пък се чува тази прахосмукачка? Мен детето все още не ме оставя спокойно да чистя и пр., като е будно, само ме нервира, и предпочитам да чистя, като заспи. Е, не пускам прахосмукачка точно в стаята, където спи, но на долния етаж пускам и не съм забелязала да му пречи.

# 45
  • Мнения: 41 326
Аз като купувах, избрах най-тихата точно за да не мисля кога я пускам. Не, че го правя в кофти часове, но понякога посред нощ с нея ловя комари - супер е за целта. Не могат да избягат и не остават петна, като от размазване. И за паяци става също супер.

# 46
  • Мнения: 19 330
Как мъж бе, Рокстар Joy
Не се чува  силно самата прахосмукачка, а местенето на мебели и тътренето им по пода .
Извинявам се, че обсебих темата с моята съседка.
Авторът да се включи да каже какво става с миризмата.

# 47
  • София
  • Мнения: 15 485
8 часа сутринта нито е безбожно рано, нито влиза я забранените часове за пускане на уреди.
Ако ляга човек в 5-6, безбожно рано е. Simple Smile

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
По принцип който не желае шум от пералня, прахосмукачка,съдомиялна,дим от цигари,миризма на пържена риба(мразя я между другото),е добре да се замисли за собствена къща.Има в някои по-крайни квартали в големите градове.
Иначе...има миризми,има шумове.
И нашите съседи пушат,пържат,тропат...
Обаче за да се натрови човек с цигарен дим...е нужно или да е с часове в непроветрената стая директно,или и той да пуши...
Не знам,когато нещата са в рамките на допустимуто,трябва малко разбиране да се проявява.
Наистина не мисля,че може да се замери степента на задимяване от съседите,че може да се докаже,че димът идва точно от тези съседи,че не проветряват...
Честно казано мирише в тоалетната,ако някой съсед пуши,при отворени прозорци също влиза миризма,която се усеща,но няма как да натрови никого.
Нещата са доста относителни.
Аз живея до главна улица.
Ами шум от коли има нон стоп.Ако не ми харесва,да съдя общината ли,не знам.
Наистина за хора,които не се разбират с другите и не проявяват никаква емпатия,е най-добрият вариант самостоятелната къща.
И аз имам съсед,който нон стоп се заяжда с всички, всичко му пречи...Обаче на мен не ми доставя удоволствие да водя глупави и празни спорове и не го отразявам.Поздравявам учтиво и дотам.Той не винаги отговаря на поздрава.Негова работа,все едно ми е.Но да слушам мрънканици и да оплювам съседи...не е в мой стил,не ме радват разни интриги.
Моят приятел не харесва шума от прахосмукачка от близка автомивка.
Не спира да се оплаква,но почти нищо не може да се направи.Шумът не е силен,дори да дойдат и да го замерят, вероятно няма да е над допустимите норми.Аз почти не обръщам внимание,но той се оплаква непрекъснато.Трябва целият вход да събере подписи,че това чудо пречи,но и да се замери колко е силен шумът...Трудна работа по принцип.На него също казвам,че къща е най-добрият вариант за него.Не търпи никакъв шум,спи с тапи в ушите...Ако някой съсед прави ремонт,мъката е голяма...

# 49
  • Мнения: 2 120
Скоро съседи на залепена до нас стена правиха ремонт на пода /естествен паркет редене, лепене, циклене и лак/ е няма такава смрад! Същото беше и когато ние правихме лак на паркет, специално се оплакваха съседите.
Така че напълно е възможно да се усеща такава тежка миризма от напоените стени от хора мърлячи!

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Явно зависи от стените.
До нас,долепена стена,правиха цялостен ремонт,месеци наред,шумът беше нон стоп,от 8 до 20.30...
Но миризма не усетихме...
Под нас пушат изключително много,явно прониква от дупките,през които минават тръбите за парното...
Не знам.

# 51
  • София
  • Мнения: 38 660
Аз усещам миризми само в банята, но там си е шахта с голям отвор. Ние сме го затворили, но съседите разчитат на нещо като прозорец от винкел, през който минава всичко. А някои са си сложили печка до банята и там готвят. Но поне се случва рядко.

# 52
  • Мнения: 3 996
Наши съседи обичайно си пушат в баните (още не мога да хвана от къде идва миризмата). И в двете бани често смърди, двете са до спални и се вмирисва всичко на цигари. Ако случайно сме забравили банята отворена е все едно си пушил вкъщи, буквално. Следя с интерес темата, при нас на общо събрание не обърнаха внимание и всички твърдяха, че няма човек, който ще си пуши в банята. Е, няма, ама...

# 53
  • Мнения: 41 326
Сложете си клапа на вентилатора и готово.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 660
Ние сме сложили мощен вентилатор. Както ми дойде някаква миризма, така и си тръгва директно.

# 55
  • Мнения: 115
Защо ли в такива спорове винаги потърпевшият е този, от когото се очаква "да проявява разбиране", че даже и да мисли за изнасяне и за къща? А този, който не оставя другите да спят, или ги обгазява, не трябва ли да проявява разбиране...

# 56
  • INFJ
  • Мнения: 9 420
Защото никой не може да забрани на хората да си пушат вкъщи... и да си поливат стената с алкохол.

# 57
  • Мнения: 3 996
Ами то и на мен не могат да ми забранят да си изнеса една скара на терасата и да опуша всичко, например, ама не го правя. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 41 326
Защо ли в такива спорове винаги потърпевшият е този, от когото се очаква "да проявява разбиране", че даже и да мисли за изнасяне и за къща? А този, който не оставя другите да спят, или ги обгазява, не трябва ли да проявява разбиране...

Ами защото претенциите са безпочвени - всеки има право да пуши у дома си или да вдига нормален шум в законните часове. Това със скарата на балкона е различно.

# 59
  • Мнения: 19 330
Това са наематели в крайна сметка. Много по-лесно могат да бъдат махнати щом са такива мърлячи.
Ами то и на мен не могат да ми забранят да си изнеса една скара на терасата и да опуша всичко, например, ама не го правя. Simple Smile
Абсолютно! Една вечер риба, втора наденици, трета пържоли. Съседите наоколо да се изнасят в къщи.

# 60
  • Мнения: 11 571
То пък в къща голям келепир.
До оградата на майка ми на село е залепено барбекюто на съседите, от другата страна е бирарията- лято вечер яко се стеле мъгла и ухае на скара.
Ама, човещина.

# 61
  • Мнения: 12 344
До 15-ата си година живях в къща. Ама не в луксозен квартал и с по 5дка двор. И на въглища миришеше зимата от комините на съседите, и на скара от двора лятото... Да не мислите, че ако сте в къща то на двора няма да има детски шум, шум от банцинг, скара, музика или дим от комина?
Защо да не мога да си изнеса на балкона скарата? Та тя ми е дворът. До нас (до блока) има грил заведение и да, от него мирише на скара. Купони след 00.00 часа не толерирам, макар че съм свикнала да спя и на такъв шум, децата ми - също.
След 8.00 сутринта дори и почивен ден се чувствам в правото си да пусна пералня или прахосмукачка. Имах сэседка, която готвеше и шеташе до 1-2 през нощта ама синът ми , пречеше, че става в 6,30 или, че аз рано сутринта съм си ползвала кухнята. Ами кухня е. Ако работя на смени и в 5 да стана за работа поне едно кафе ще си направя, един сандвич, вода ще пусна. Неизбежно е.

# 62
  • Мнения: 1 130
Аз мисля, че един стиропор и малко силикон на стената биха решили проблема, ако приемем, че все пак миризмата идва от стената. Струва ми се странно, де, но дано не доживявам да видя от първо лице.
Възможно е да е имало и комин на тая стена и той сега да е я под тапетите, я под замазка. При родителите ми беше така. Ако има такова нещо да се изолира и затвори комина, за да няма миризми.
 

# 63
  • Мнения: 19 330
Сега се сещам на селската къща има камина на първия етаж, а мирише на сажди в една от стаите на третия етаж, през коята минава комина. На ММ не му прави впечатление, но аз го усещам и ще
го изолираме. Та наистина може да е нещо такова.

Мама Ру, какъв е този блок, че се чува правене на сандвичи и пускане на кафе машина? Това е несравнимо с галопиране на тригодишно или местене на мебели при чистене.

# 64
  • Мнения: X
Аз от живеенето в блок съм разбрала, че все ще има някой недоволен. Ако има дете в картинката пък съвсем. За децата не знам какво се очаква - да ги вържеш или да им зашиеш два шамара. Разходки, възпитание, ок, ама със съвсем малките това невинаги помага. А в този форум съм се начела на хора, които наричат децата на съседите си уроди, изроди и т.н, защото са вдигнали малко шум.
Освен това е хубаво да се има предвид, че хората са длъжни да се съобразяват с общоприетите неща, а не с всяка отделна претенция на всеки съсед. Едно е да не правиш скара на балкона, друго е сутрин да не смееш да си пуснеш едно кафе или водата в тоалетната, щото имаш луд съсед. Едно е да не пускаш прахосмукачка в неделя в 7, друго е да не можеш да я пуснеш по което и да е време, защото съседът не понася шум от прахосмукачки.

# 65
  • Мнения: 46 560
Авторът очевидно е намерил своето решение.

Общи условия

Активация на акаунт