Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 489
Цитат
Свържи се с някой специалист да изолира стената. Не е нормално миризмата да минава през стена. Или има пукнатини, или контактите са съединени или има нещо друго. Но през нормална стена дим и миризма не минават.
Не минава, няма как да мине, втелясва се.Да се премести  в по-далечна стая.

Последна редакция: пт, 19 фев 2021, 19:10 от Тайна

# 31
  • Мнения: 41 645
Иначе знам колко е гадно да те умирисва съсед, защото цигарен дим (или поне миризмата) прониква през аспиратори без клапа (а много хора пушат у дома на аспиратора) или през вентилацията на баните и тоалетните. Но през стена просто няма как. Освен ако е някоя стена с дупка, запълнена с вестници и позамазана отгоре. Случвало ми се е с прозорец - духаше през стената и при смяната на дограма се разбра защо - намачкани вестници и замазка.

# 32
  • Мнения: 18 542
Миризма на цгари може и да проникне, ако има пукнатини или дупки (някак не си го представям, но да кажем не е невъзможно), ама стена пропита с мирима на алкохол е чиста фантазия, за това и възприятията на господина са по-скоро в главата му, отколкото реални, сопред мен.
Решението е изолация или психиатър.

# 33
  • Мнения: 2 039
Аз съм алергична към цигарен дим и наистина може да ти стане лошо.
Съвета ми е да се посъветва със строител и да изолира стената.
Дори пороблема да е в главата на автора ,това ще му помогне.

# 34
  • Мнения: X
Това, така описано, си бие на психоза/обсесия. Възможно е миризма на цигари, готвено и т.н. да се просмуква през пукнатини, контакти и да се усеща, обаче цялата стена да е пропита с миризма на цигари и алкохол (??!), че и да се натравяте и да повръщате?

Скрит текст:
Авторе, аз имам една проблемна съседка, която живее в апартамента на долния етаж, само че не става въпрос за цигари, а за това колко ѝ пречи шумът от прахосмукачката и пералнята ми. Което е нелепо, понеже аз прахосмукачка пускам два пъти в седмицата за по 15 минути, в съобразени часове, а пералнята ми е толкова безшумна, че дори аз в съседната стая не я чувам. Обаче жената си има психически проблеми и тормозът върху мен и другите съседи е перманентен. Обсебена е на тема шум и с годините по-зле става. Сега си е втълпила, че от съседите под нея идва някакъв постоянен шум от машина, който я побърква денонощно и от който не може да спи през нощта. И какви ли не специалисти и техници не вика вече в блока, да проверяват абонатната, тръбите и не знам си още какво, отделно все намира повод да цъфне на вратата на съседите да пита климатик имат ли, духалки имат ли, заплашва ги с полиция и съд, ако не прекратят "тормоза". Кълне ги, щели да я разболеят, да им тежи на съвестта. А хората са младо семейство с малко дете и въобще не чуват никакъв шум, нито имат идея от къде може да идва. Ами от главата ѝ идва, мъжът ѝ също живее в тоя апартамент и шум не чува. Такива хора мъчат себе си, мъчат и околните.

Та това, което искам да кажа е, че всичко трябва да има някакви граници. Обикновено хората могат да живеят спокойно с разни битови шумове и миризми, характерни за всеки блок, без това да влошава качеството им на живот. Обратното е признак на проблеми с психиката и трябва да си обърнете внимание навреме.

# 35
  • София
  • Мнения: 38 898
Аз имам две съседки, майка и дъщеря до нас. У тях мирише на бабички и белина. Бяха изкарали, че съседът под тях вари дрога! На мен ми направиха драма за някакъв ключ. Абе луди колкото искаш.

# 36
  • Мнения: 19 349
То зависи и кога пускаш пералнята и прахосмукачката. Съседката отгоре пуска прахосмукачка сутрин в 8 в събота или неделя.И да е за 15мин кел файда, като ни събужда. Определено ми иде да я удуша тая домакиня-чистница, както и отрочето й, което става понякога в 6 и започва да беснее. Също така пералня нощем след 12. Като завърти центрофугата и се чува. Аз съм нощна птица и хайде това чак толкова не ми пречи, но не е редно.

Миризма на манджи, скара на терасата хич не влошават качеството на живот, не. Нещо съвсем нормално си е във входа да мирише на кисело зеле, а от терасата на съседа да се носи пушек от наденици.

Последна редакция: сб, 20 фев 2021, 16:55 от Дъждец

# 37
  • Мнения: 10 919
Случвало ми се е да си лягам с напевния звук от пералня в 12 през нощта и да ставам със свежата песен на прахосмукачка в 7 сутринта. От две различни съседки. Свикнах... При положение, че имам ревливо малко дете, явно това им е начина да постигнат баланс в шумовете в нашата мила кооперация Joy Поне все още не са ни атакували с някоя миризма през стената.

# 38
  • Мнения: X
Е, не съм от лудите, които си пускат прахосмукачката и пералнята в 7 сутринта или в 10 вечерта. Това не е окей. Но ако се пускат в нормални часове, също не е нормално някой да идва и да ми прави проблем, тъй като аз съм си вкъщи, това са обикновени битови шумове и колкото и да се пени съседката няма да си мета апартамента и да пера дрехите на ръка. Същото е и с пушенето. Аз вкъщи не пуша вътре, но и да го правех, няма кой да дойде да ми забрани. Не съм отишла да пуша у тях, а както се изяснихме това с промусканата от цигарен дим стена е фантазия.

Впрочем, аз започнах да отразявам шума от прахосмукачката, която пускат съседите над нас, едва откакто съседката ми направи проблем за моята прахосмукачка. Просто се заслушвам вече да чуя толкова ли е нетъпримо, преди това никога не съм обръщала внимание. Пералнята не им я чувам никога. Пак казвам, за човек с нормална психика, тоя звук не може да е такъв проблем. Просто не може.

# 39
  • Мнения: 11 573
Дъждец, ти кога чистиш, ако не е тайна?
Много крайни изказвания.

# 40
  • Мнения: 19 349
Кое му е крайно човек да иска да се наспи уикенда? От 10 до 20ч с изключение на двата часа по обяд има достатъчно време.

# 41
  • Мнения: 19 219
Ако детето ѝ става към 6, и тя става най-късно в толкова. И аз да съм, ще предпочета да го отхвърля като задача, и после да излезем и някакви такива, а не да чакам половин ден, докато започна с чистенето. 8 часа сутринта нито е безбожно рано, нито влиза я забранените часове за пускане на уреди.

# 42
  • Мнения: 19 349
Естествено, че не е. И 21.45  не е от забранените часове, нито е безбожно късно, но не би ми хрумнало да се разгърмя с прахосмукачката в толкова, защото много деца и баби лягат около 20ч.
Детето, слава богу, само понякога се чува в 6 и не уикенда.
Аз дори не я познавам коя е, нито бих тръгнала да се карам, но не пречи да искам да я удуша Joy Тази седмица не е чистила в интерес на истината.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 898
Значи може и да е мъж. Без деца.

# 44
  • Мнения: 19 219
Толкова ли силно пък се чува тази прахосмукачка? Мен детето все още не ме оставя спокойно да чистя и пр., като е будно, само ме нервира, и предпочитам да чистя, като заспи. Е, не пускам прахосмукачка точно в стаята, където спи, но на долния етаж пускам и не съм забелязала да му пречи.

Общи условия

Активация на акаунт