Отговори
# 45
  • Мнения: 41 645
Аз като купувах, избрах най-тихата точно за да не мисля кога я пускам. Не, че го правя в кофти часове, но понякога посред нощ с нея ловя комари - супер е за целта. Не могат да избягат и не остават петна, като от размазване. И за паяци става също супер.

# 46
  • Мнения: 19 349
Как мъж бе, Рокстар Joy
Не се чува  силно самата прахосмукачка, а местенето на мебели и тътренето им по пода .
Извинявам се, че обсебих темата с моята съседка.
Авторът да се включи да каже какво става с миризмата.

# 47
  • София
  • Мнения: 15 489
8 часа сутринта нито е безбожно рано, нито влиза я забранените часове за пускане на уреди.
Ако ляга човек в 5-6, безбожно рано е. Simple Smile

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
По принцип който не желае шум от пералня, прахосмукачка,съдомиялна,дим от цигари,миризма на пържена риба(мразя я между другото),е добре да се замисли за собствена къща.Има в някои по-крайни квартали в големите градове.
Иначе...има миризми,има шумове.
И нашите съседи пушат,пържат,тропат...
Обаче за да се натрови човек с цигарен дим...е нужно или да е с часове в непроветрената стая директно,или и той да пуши...
Не знам,когато нещата са в рамките на допустимуто,трябва малко разбиране да се проявява.
Наистина не мисля,че може да се замери степента на задимяване от съседите,че може да се докаже,че димът идва точно от тези съседи,че не проветряват...
Честно казано мирише в тоалетната,ако някой съсед пуши,при отворени прозорци също влиза миризма,която се усеща,но няма как да натрови никого.
Нещата са доста относителни.
Аз живея до главна улица.
Ами шум от коли има нон стоп.Ако не ми харесва,да съдя общината ли,не знам.
Наистина за хора,които не се разбират с другите и не проявяват никаква емпатия,е най-добрият вариант самостоятелната къща.
И аз имам съсед,който нон стоп се заяжда с всички, всичко му пречи...Обаче на мен не ми доставя удоволствие да водя глупави и празни спорове и не го отразявам.Поздравявам учтиво и дотам.Той не винаги отговаря на поздрава.Негова работа,все едно ми е.Но да слушам мрънканици и да оплювам съседи...не е в мой стил,не ме радват разни интриги.
Моят приятел не харесва шума от прахосмукачка от близка автомивка.
Не спира да се оплаква,но почти нищо не може да се направи.Шумът не е силен,дори да дойдат и да го замерят, вероятно няма да е над допустимите норми.Аз почти не обръщам внимание,но той се оплаква непрекъснато.Трябва целият вход да събере подписи,че това чудо пречи,но и да се замери колко е силен шумът...Трудна работа по принцип.На него също казвам,че къща е най-добрият вариант за него.Не търпи никакъв шум,спи с тапи в ушите...Ако някой съсед прави ремонт,мъката е голяма...

# 49
  • Мнения: 2 128
Скоро съседи на залепена до нас стена правиха ремонт на пода /естествен паркет редене, лепене, циклене и лак/ е няма такава смрад! Същото беше и когато ние правихме лак на паркет, специално се оплакваха съседите.
Така че напълно е възможно да се усеща такава тежка миризма от напоените стени от хора мърлячи!

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Явно зависи от стените.
До нас,долепена стена,правиха цялостен ремонт,месеци наред,шумът беше нон стоп,от 8 до 20.30...
Но миризма не усетихме...
Под нас пушат изключително много,явно прониква от дупките,през които минават тръбите за парното...
Не знам.

# 51
  • София
  • Мнения: 38 898
Аз усещам миризми само в банята, но там си е шахта с голям отвор. Ние сме го затворили, но съседите разчитат на нещо като прозорец от винкел, през който минава всичко. А някои са си сложили печка до банята и там готвят. Но поне се случва рядко.

# 52
  • Мнения: 4 079
Наши съседи обичайно си пушат в баните (още не мога да хвана от къде идва миризмата). И в двете бани често смърди, двете са до спални и се вмирисва всичко на цигари. Ако случайно сме забравили банята отворена е все едно си пушил вкъщи, буквално. Следя с интерес темата, при нас на общо събрание не обърнаха внимание и всички твърдяха, че няма човек, който ще си пуши в банята. Е, няма, ама...

# 53
  • Мнения: 41 645
Сложете си клапа на вентилатора и готово.

# 54
  • София
  • Мнения: 38 898
Ние сме сложили мощен вентилатор. Както ми дойде някаква миризма, така и си тръгва директно.

# 55
  • Мнения: 115
Защо ли в такива спорове винаги потърпевшият е този, от когото се очаква "да проявява разбиране", че даже и да мисли за изнасяне и за къща? А този, който не оставя другите да спят, или ги обгазява, не трябва ли да проявява разбиране...

# 56
  • INFJ
  • Мнения: 9 483
Защото никой не може да забрани на хората да си пушат вкъщи... и да си поливат стената с алкохол.

# 57
  • Мнения: 4 079
Ами то и на мен не могат да ми забранят да си изнеса една скара на терасата и да опуша всичко, например, ама не го правя. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 41 645
Защо ли в такива спорове винаги потърпевшият е този, от когото се очаква "да проявява разбиране", че даже и да мисли за изнасяне и за къща? А този, който не оставя другите да спят, или ги обгазява, не трябва ли да проявява разбиране...

Ами защото претенциите са безпочвени - всеки има право да пуши у дома си или да вдига нормален шум в законните часове. Това със скарата на балкона е различно.

# 59
  • Мнения: 19 349
Това са наематели в крайна сметка. Много по-лесно могат да бъдат махнати щом са такива мърлячи.
Ами то и на мен не могат да ми забранят да си изнеса една скара на терасата и да опуша всичко, например, ама не го правя. Simple Smile
Абсолютно! Една вечер риба, втора наденици, трета пържоли. Съседите наоколо да се изнасят в къщи.

Общи условия

Активация на акаунт