Цигарен дим от съседите

  • 1 948
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Имам удоволствието да започна нова тема  с една добра новина за непушачите. Ако съседите ви пушат на балкона, в банята  или където и да било другаде, но тютюневият дим прониква във вашият дом можете да се спасите от тази отрова. Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента. Тази процедура вече изпробвана и работи. Успех на всички, които са подложени на тютюнев тормоз от съседите.

# 1
  • Мнения: 11 558
Миряса ли най- накрая? ooooh!
Все ми е на ума, че така е станало.

# 2
  • Мнения: 7 172
Това нали го коментирахме вече? Напъни се и измисли някакъв друг сюжет.

# 3
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
 ooooh! Tired
В моменти като тези оценявам колко нормални съседи имам.
Девойко, безкрайно си ми симпатична, но явно не се усещаш, че правиш с потребителите на форума същото, от което ревеш в него от месеци-безкрайно повтаряне на едно и също, с идентични теми във всички подфоруми /не знам в КМ дали си я пускала тази тема, но не бих се изненадала/, и то след като участта им беше еднаква дотук. Отнесе камара подигравки, но явно и това не те притеснява. Очевидно си непукист, но е досадно.
И да, знам, че никой не ме кара да чета насила и мога да подмина, затова и не коментирам вече казуса ти, но самото ти каканижене на една и съща мантра е тотално несъобразяване с останалите.

# 4
  • Мнения: 25 447
Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента.

Може ли малко по-подробно? Кой член на ЗУЕС нарушава тютюнопушенето на балкона, как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?
Благодаря предварително.

# 5
  • Мнения: X
Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента. Тази процедура вече изпробвана и работи. Успех на всички, които са подложени на тютюнев тормоз от съседите.

Като оставим настрана, че описаното е абсурд, какво става като му наложат глоба на съседа? Той не я обжалва, плаща и отказва цигарите ли?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 802
Скрит текст:
Имам удоволствието да започна нова тема  с една добра новина за непушачите.
Ако съседите ви пушат на балкона, в банята  или където и да било другаде, но тютюневият дим прониква във вашият дом можете да се спасите от тази отрова. Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента.
Скрит текст:
Тази процедура вече изпробвана и работи. Успех на всички, които са подложени на тютюнев тормоз от съседите.
На мен ми е любопитно как се установява кой точно от съседите е пушил в банята си, при положение, че вентилацията е обща за всички апартаменти, разположени един над друг. Свидетели, камери за наблюдение в баните?  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 15 435
ОКР-то се изостря  Cry,сигурно от променливото време..

# 8
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента.
Може ли малко по-подробно? Кой член на ЗУЕС нарушава тютюнопушенето на балкона, как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?
Благодаря предварително.
Няма да ти отговори, същото я попитах и аз при едно от предните включвания в една от темите с думата "пушек" в заглавието, където се "похвали" със същото. И където не получи явно очакваното внимание, затова реши направо поредна тема да пусне. Отговорът беше да си чета сама ЗУЕС, там всичко било написано. Поради което подлагам на съмнение написаното, не, че и ме интересува, но този тютюнев "тормоз" над нас изостря и моето ОКР /ТайнаHug/.
Ако пък отговори конкретно на всичките ти въпроси, определено ще ме изненада. Laughing

# 9
  • Мнения: 142
Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента.

Може ли малко по-подробно? Кой член на ЗУЕС нарушава тютюнопушенето на балкона, как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?
Благодаря предварително.
Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
4. (доп. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) не извършват в своя самостоятелен обект или в част от него дейности или действия, които създават безпокойство за другите собственици, ползватели и обитатели, по-голямо от обичайното;
11. спазват санитарните и хигиенните норми;

# 10
  • Мнения: 2 721
Ако някой пусне жалба срещу мен , защото си пуша на терасата понеже имам дете и не си позволявам да пуша вътре , ще си има големи неприятности.
Ей такива дребни душици най ги мразя.
ПП:
И мен не ме кефи миризмата на пържена риба, пипер и какво ли още не , но съседите са си у тях и имат пълното право да си вмирисват апартамента както решат. Моята цигара няма такива жестоки изпарения и е нищо в сравнение с другите миризми.

# 11
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
 tooth Както и предполагах.

как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?-все въпроси без отговор.

# 12
  • Мнения: 142
tooth Както и предполагах.

как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?-все въпроси без отговор.
На Вас специално Ви отговорих преди две седмици как се съставя Констативният протокол. Пише го и в самия закон.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 471
Оф, пак ли... Непушач съм цял живот ама чак мен ме дразни вече.

# 14
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Скрит текст:
tooth Както и предполагах.
как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?-все въпроси без отговор.
На Вас специално Ви отговорих преди две седмици как се съставя Констативният протокол. Пише го и в самия закон.
Не си, прати ме да чета ЗУЕС, което и правиш сега-цитираш го.
Но остави ме мен, аз ще се справя с моите съседи, отговори сега на тази жена, пак ще цитирам и наблегна на питанката, по-скоро на питанките ѝ
Скрит текст:
Констативен акт за нарушение по ЗУЕС и последващо съставяне на акт от общината и парична глоба за собственика на апартамента.
Може ли малко по-подробно? Кой член на ЗУЕС нарушава тютюнопушенето на балкона, как беше съставен констативният акт – проверка ли имаше, от кого, по кое време на денонощието и как точно беше измерен димът, също и какъв е размерът на глобата?

Общи условия

Активация на акаунт