Образователен Говорилник: 13-та сбирка на Задругата на жабешката отвара

  • 19 779
  • 734
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 7 277
Пипи, не зная дали е правено проучване, но в темата за ДО доскоро се лансираше тезата, че образованите и с добър социален статус са за ДО, а “простите” са тези, които са за ПО.

# 691
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Пипи, не зная дали е правено проучване, но в темата за ДО доскоро се лансираше тезата, че образованите и с добър социален статус са за ДО, а “простите” са тези, които са за ПО.
И аз съм чувала тезата, но бих искала да видя цифри. Сега, не мога да си кривя душата, по селата не са чували за маска и ме гледат странно, ако сложа Simple Smile Но и някои (не всички) от най-ерудираните ми познати живеят активен живот (ходят на работа, магазини, децата на училище, срещат се с близки). И в тази тема е 50:50. Та не знам къде е истината и ми е любопитно дали съм от простите Simple Smile)

# 692
  • София
  • Мнения: 11 996
Кое е 50:50 в тази тема?

# 693
  • Мнения: 5 639
Простите са тези с маските, дето ядат домати онлайн ли? Независимо от статуса.

Извинявай, Фенси, получи се двусмислие, затова редактирах.

# 694
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Простите са, които не се пазят от всичко и не гледат по цял ден брифинги. Аз съм от тях. Но може да излезе и обратното.
Санака, ами мернах постове на 2-3 потребителя, че отдавна трябвало да се затвори всичко и са “за” ДО, в тази тема. Повечето май са за ПО, може да е 40/60, не знам.

# 695
  • София
  • Мнения: 11 996
Тц, пак не ти се получи съотношението. Joy Освен Дъждец и Шарки, мисля, че няма друг който да е за ДО. Извинявам се, ако съм изпуснала някой.
По отношение на спазване на предписаните мерки, мисля, че в тази тема няма неспазващ. Евентуално има по-пазещи се от други, но твърдо анти мерките не съм забелязала да има. Аз вероятно съм от по-малко пазещите се. Нося си маската навсякъде, избягвам струпвания, но например букнах една Ува Нестум за Великден. Пък ще видим дали ще ми се получи.

# 696
  • Мнения: 5 639
Ще ти се получи със сигурност. Освен ако не си католик.

# 697
  • София
  • Мнения: 10 825
Нашият футболист трябва уж да има турнирче през пролетната ваканция... С такъв кеф планирах 5 дневна почивка за семейството... Като гледам вероятно ще отменят турнира и понеже мъж ми е работохолик и беше навит да почиваме само ако гледа мачовете на хлапето, ми се размина и спа-то. Е това е мъка! А че тийнът вече загуби и мижавото си желание да учи, няма изобщо да го споменавам и да съжалявам... Ще им пуснат минимален базов доход и безплатен нет и ще им викат "изгубеното поколение " ... Шегувам се през зъби🙄😉

# 698
  • София
  • Мнения: 11 996
Ще ти се получи със сигурност. Освен ако не си католик.
Бе, не се знае - Великден е след изборите.

# 699
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Ооо, санака, много яко за Уве - как е спа-то там? Минерална ли е водата? Били сме само в ресторанта, фенове сме.
Мисля, че и Анди е за ДО. И Нот се вихреше някъде, ако не греша. Та 5 от 10-15... Но хич не претендирам за цифрите Simple Smile)

# 700
  • Мнения: 19 296
Санака, нямам абсолютно нищо против ротацията. Даже намирам за жалко, че сегашните класове не можаха да я изкарат. При седмокласниците, които ще се явяват за АК, не мисля, че самите родители щяха да ги пуснат присъствено няколкото дни преди изпита.

# 701
  • Мнения: 912
Ооо, санака, много яко за Уве - как е спа-то там? Минерална ли е водата? Били сме само в ресторанта, фенове сме.
Мисля, че и Анди е за ДО. И Нот се вихреше някъде, ако не греша. Та 5 от 10-15... Но хич не претендирам за цифрите Simple Smile)
Нот за ДО?!? Явно аз нещо съм изпуснала?!?

# 702
  • София
  • Мнения: 11 996
Къде го набута Нот при ДО-то? Joy Той бан си изпроси в ковидната, ти - ДО.
Анди няма деца в училищна възраст и не я броим. Laughing

Дъждец, ти цяла година застъпваш ДО, дори май остави детето на ОЕСР по желание. Нали така беше или бъркам? Затова те броя за твърд привърженик на ДО при наличие на ковид. Ако имаш промяна на позицията, изпуснала съм и се извинявам. Аз тази тъпотия с ротацията не я броя за ПО. Масово при нея не се случи присъствен учебен процес, а само присъствен изпитен.

# 703
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз не съм съвсем за ДО. Преди бях, защото мислех, че ще е за ограничен период от време и факторите ще проявят здрав разум да направят мерките както трябва. Както се казва, щяхме да устискаме и да извлечем ползите от него. Обаче от доста време насам дори на мен взе да ми писва, защото нищо не е както трябва с мерките, числата хвърчат, наотвориха фитнеси, кръчми, всичко живо яде и пие, а децата закотвени пред компютрите. На много учители също им писна и взеха да си гледат работата през куп за грош. А за ротацията доста деца около мен се дразнят, защото тъкмо свикнат седмица-две, и вземат да ги сменят. В такова никакво положение нищо не ми изглежда смислено - нито ПО, нито ДО. При ПО рядко в училищата се спазва нещо, а при ДО чувам оплаквания, че нищо не учат смислено, а смятай щом се оплакват деца, на които не им дреме особено за ученето, колко зле трябва да е положението. Хубава работа, ама българска.

# 704
  • Мнения: 5 639
За ДО съм😀 Спестявам си в момента квартирата в чужбина.... и без това са все в някаква червена зона там, с оттенъци отвреме навреме.

За статистика в любимата тема съм за ПО, мъчно ми е за децата и образованието страда, въпреки че дъщеря ми завърши 12 клас миналата година на ДО и беше яко, толкова шестици не беше имала.

Егати съкращенията. ПТТВ.

Общи условия

Активация на акаунт