Време е за ИКЕА! - Тема 33

  • 45 863
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 2 280
Благодаря! А тези 15% за всичко ли са или пак само за легла и матраци?

# 646
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Благодаря! А тези 15% за всичко ли са или пак само за легла и матраци?
Ако си закупила легло или матрак, ваучера е на стойност 15% от покупката и важи за всичко в определен срок.

# 647
  • София
  • Мнения: 6 010
Тъкмо се връщам от Икеа, ходих да сменям една от гредите на подматрачна та рамка на кушетка Хемнес. За втори път ни се чупи след като някой се подпре с ръка на леглото. Този път държах на греда без чвор защото и двата пъти на такова място се чупи. Страшно съм изненадана, че имаме такъв проблем с мебел от Икеа. Остава ни още година от гаранцията и после какво?

# 648
  • София
  • Мнения: 1 255
Тъкмо се връщам от Икеа, ходих да сменям една от гредите на подматрачна та рамка на кушетка Хемнес. За втори път ни се чупи след като някой се подпре с ръка на леглото. Този път държах на греда без чвор защото и двата пъти на такова място се чупи. Страшно съм изненадана, че имаме такъв проблем с мебел от Икеа. Остава ни още година от гаранцията и после какво?
А колко е гаранцията? Това подматрачните ламели ли са или? И предлагат ли се за свободна продажба?

# 649
  • Мнения: 68 647
Три пъти ремонт на артикула - връщат парите. По закон.

# 650
  • София
  • Мнения: 6 010
Три пъти ремонт на артикула - връщат парите. По закон.

Не го знаех - благодаря!

Не знам дали се водят ламели, но ето я дъската

# 651
  • Мнения: 68 647
Не му разбирам и аз кое е ламел, кое друго.
Обаче то нали е част от леглото, не сте го поръчвали отделно, или как?  Тоест аз го разглеждам като дефектирала част от цялото легло, тоест леглото е дало дефект - счупила се е негова част.
Може една и съща повреда да се повтори три пъти, може три различни повреди да има за тези 2 г....но по закон при три заведени рекламации, след третата са длъжни да върнат парите, а не четвърти и пети път да отремонтират.

# 652
  • Мнения: 2 280
Някой информирам може ли да ми каже при покупка на изплащане, може ли сумата да се изплати наведнъж (или на няколко пъти) предсрочно? Лихвата каква е? По едно време гледах, че беше 0%, а сега?

# 653
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Някой информирам може ли да ми каже при покупка на изплащане, може ли сумата да се изплати наведнъж (или на няколко пъти) предсрочно? Лихвата каква е? По едно време гледах, че беше 0%, а сега?
https://www.ikea.bg/offers/zero-interest

# 654
  • Мнения: 2 280
Да, прочетох условията, но не видях дали може да се изплати предсрочно на веднъж или два пъти, например.

# 655
  • София
  • Мнения: 3 160
Разбира се че може. Това си е стандартен стоков кредит, и си е между вас и кредитора, ИКЕА нямат общо.
Друг е въпроса дали си заслужава при 0% оскъпяване.

# 656
  • Мнения: 68 647
Имаше мнения на потребители за този начин на заплащане. потърсете в старите теми...или с търсачка, или с гугъл...

# 657
  • Мнения: 49
Здравейте. Мислим да вземем на детето кушетка Хемнес. Моля дайте отзиви заслужава ли си? Видях няколко негативни коментара относно здравината на подматрачната рамка, но все се надявам да са инциденти.

# 658
  • Бургас
  • Мнения: 1 454
Взимай смело. И ние сме сменяли ламел. Сменят без възражение, явно си го знаят. Имам 2 детски стаи и двете сим с такива. Прибрани като спи 1 човек, а като има нужда 2 ма се разтягат. Много сме доволни.

# 659
  • Мнения: 68 647
Само няколко поста над питането, има отзив как често се чупят ламелите. И как ги сменят охотно, но само в двугодишния гаранционен срок.

Инцидентни..колко да са инциденти, като само на тази страница в темата двама писаха, че се чупят лесно. Аз бих се замислила.

Общи условия

Активация на акаунт